става ли същата вода за приготвянето на АМ

  • 1 988
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Мами вие който използвате обикновения начин за стерилизация на шишетата(на котлона )използвате ли същата вода за приготвянето на млякото или варите отделна.Как постъпвате моля за съвет!

# 1
  • Мнения: 4 335
За водата в която изваряш шишетата ли става вьпрос Rolling Eyes
Не сьм стерилизирала така,но не бих си и помислила да сложа нея вода.

# 2
  • Мнения: 1 740
Винаги съм варяла нова .

# 3
  • София
  • Мнения: 1 508
Винаги нова, прясно преварена. В краен случай сипвах в термос, ако трябваше да правя мляко, докато сме на разходка или за улеснение през нощта.

# 4
  • Мнения: 860
За АМ винаги нова вода тази от шишетата нали стерилизираш все пак не е най- чистата вода.  Rolling Eyes

Водата за АМ може да съхраняваш в термос за да не преваряваш всеки път, а и е по удобно и бързо.

# 5
  • Мнения: 9 450
Преварявам друга в термоканата.Не си и помислям да ползвам водата от изварените шишета. Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 820
Преварявам отделно вода за АМ и я съхранявам в термос и стъклена бутилка.

# 7
  • Мнения: 568
Чакай сега,не се разбира какво имаш предвид.След като водата заври отделяш тази за млякото и в другата стерилизираш или стерилизираш шишетата и с тази вода правиш АМ?Втория вариант е недопустим,а първия е неудобен-трябва да чакаш цялото това количество да ври 5 мин. и като отделиш за млякото ,останалата ще покрие ли шишетата?
Аз давам Девин с розов етикет.
След като измия шишета с препарата на Бочко изплаквам с гореща вода.

# 8
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Винаги съм преварявала отделно водата за пиене.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 809
С Дияна изварявах шишета и биберони по този начин. Не съм използвала тази вода за пиене, или направа на АМ.

# 10
  • Мнения: 59
Аз няколко пъти направих така ,но спрях  и сега от прочетеното от вас дали трябва да се притеснявам за приемите които напрвих по този начин ,може ли нещо да и станало.Второ дете ми а тревогите ми се по големи,а и не си спомням при първото как ползвах водата.Докато вляза в ритъм колко ли спънки ще направя

# 11
  • Мнения: 568
Не нужно да се притесняваш ,това няма да помогне.Не мисля ,че от 3-4 пъти е станало нещо на детето.Просто от тук нататък си преварявай отделно.

# 12
  • Мнения: 805
Не е редно.
А колкото до това, че си я ползвала няколко пъти - и 100 пъти да го направиш на детето най-вероятно нищо няма да му стане Peace

# 13
  • Мнения: 26
Нова вода разбира се варя !

# 14
  • BG
  • Мнения: 1 900
Преварям си нова вода,не ползвам тази от шишетата.

# 15
  • Мнения: 41
Отделно си преварявам

# 16
  • София
  • Мнения: 1 535
Отделно съм преварявала, когато се е налагало. Не ми е минавало и през ум да ползвам тази от шишетата  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 5 026
Превари си отделно,нова.

# 18
  • Мнения: 136
Преварявала съм друга вода,не съм използвала тази от шишетата 

# 19
  • Мнения: 566
Аз пък използвам изворна вода на Девин за пиене и за направата на Ам ,една седмица в месеца давам преварена вода(нашата вода е ужасна ,има много хлор и затова не я използвам за детето постоянно,дори ние не пием от нея)

# 20
  • София
  • Мнения: 23 098
Никога не би ми хрумнало да ползвам водата от шишетата за приготвяне на АМ  Shocked
Все едно да си изпера дрехите и после да се изкъпя с тази вода (това дори е по-меко като сравнение)

# 21
  • Мнения: 2 447
Превари си нова..Не би ми хрумнало даже да използвам тази вода от шишетата...

# 22
  • София
  • Мнения: 3 524
За водата в която изваряш шишетата ли става вьпрос Rolling Eyes
Не сьм стерилизирала така,но не бих си и помислила да сложа нея вода.
и аз така  Rolling Eyes

# 23
  • България
  • Мнения: 457
Превари си нова. Peace

# 24
  • Мнения: 2 013
Мисля,че трябва да извариш нова.
Аз използвам ел.кана,доста по-удобно е. Peace

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Даже не би ми и хрумнало да полвам тази вода за нещо.Преварявай си отделно.

# 26
  • Мнения: 1 464
Мда,става!Даже ако има в нея и таблетки за стерилизация още по-добре.Прекрасна хранителна добавка към АМ Peace
А ако не си изварявала шишета скоро и водата от казанчето на тоалетната е добра!

# 27
  • Мнения: 240
В никакъв случай не бих дала на детето да пие от тази вода, нито пък бих му приготвила млякото с нея  ooooh!

# 28
  • София
  • Мнения: 44 196
Разбира се, че нова вода....

# 29
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Винаги нова, прясно преварена. В краен случай сипвах в термос, ако трябваше да правя мляко, докато сме на разходка или за улеснение през нощта.

И аз правех така.Как ще приготвяш мляко с вода, служила за хигиенизиране?

# 30
  • Мнения: 4 294
Нищо не разбрах.. Питаш дали се дава водата, в която са се стерилизирали бебешките преспособления? Същата тази вода?
Ако е така, ми е трудно да повярвам, че изобщо ти е минало през ум тази възможност. Разбира се, че се преварява друга вода.

# 31
  • Мнения: 568
Не прочетохте ли ,че момичето разбра?Колко страници ще има сега с "Нова вода"!?

# 32
  • Мнения: 59
От прочетенето до тук имам чуството че ме изкарвате лоша и немисляща майка,като някой майки писаха че да ползвам водата от "тоалетната чиния "или "водата от дрехите за пране".Знам че сбърках и мислих,но както казах го направих няколко пъти.На мен ми остава единствено да се притеснявам дали за този перод съм направила нещо на малката.

# 33
  • Велико Търново
  • Мнения: 76
Едва ли нещо ще се отрази на малката. Във водата може да са попаднали остатъци от шишето на млякото, но все пак при завирането всички микроорганизми се унищожават. Бих те посъветвала да си купиш стерилизатор, ще ти е много удобно. Докато стерилизираш в него шишенцата, през това време ще си сложиш водата на котлона.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 404
Как пък така при първото не си спомняш как си ползвала водата? И тогава ли си го правила? Въобще се чудя как можеш да го направиш, даже и няколко пъти.

# 35
  • Мнения: 92
от няколко пъти нищо няма да й стане. най-добре вземи си термокана супер удобна е и водата завира много бързо. след като е готова водата може да ползваш от нея като я сложиш на котлона да си извариш и шишетата по-бързо става .
и едва ли има майка която да не е правила глупави грешки стига сте правили злостни коментари.

# 36
  • Мнения: 4 434
Варя отделно за АМ.

# 37
  • Мнения: 6 713
И аз преварявах отделно. Аз пък в началото преварявах шишетата във вода, но се отказах после - купи си някакъв стерилизатор, ако имаш микровълнова, ще ти пести време и е удобно Peace

# 38
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
шишетата в стерилизатора ,а на котлона преварявам вода като след това я съхранявам в стъклена бутилка макс.24ч.,но сега мисля да си купя термокана много по удобно е  newsm10

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Не съм изварявала по този начин шишета , но бих направила нова вода.

# 40
  • Мнения: 245
Изварявала съм със стерилизатор, но не бих сложила същата вода в приготвянето на АМ.

# 41
  • София
  • Мнения: 292
Нова вода разбира се. За АМ преварявам розовата на девин, а понякога изварявам с чешмяна. (от стерилизатора остават на някакви петна, струва ми се по хигиенично отвреме навреме да изваря всичко.)
А преварената за АМ - в термоса след като се охлади леко. Много е удобно.

# 42
  • Мнения: 9 973
отделно

# 43
  • Лондон
  • Мнения: 122
преварявам нова

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 296
Винаги преварявах нова  вода с термоканата.

# 45
  • Мнения: 568

Чудно ми е коя цифра гониш newsm78  или  пишеш на латиница ,или отговаряш неразбираемо с една дума.


От прочетенето до тук имам чуството че ме изкарвате лоша и немисляща майка,като някой майки писаха че да ползвам водата от "тоалетната чиния "или "водата от дрехите за пране".Знам че сбърках и мислих,но както казах го направих няколко пъти.На мен ми остава единствено да се притеснявам дали за този перод съм направила нещо на малката.


Не се притеснявай всеки прави грешки,понякога прекалено нелогични Peace

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Преварявах си отделно вода. Не съм си и помисляла да ползвам водата, в която изварявам шишетата.

# 47
  • Мнения: 2 334
Преварявах си отделно вода. Не съм си и помисляла да ползвам водата, в която изварявам шишетата.

И аз така.Дори ми се струва брутално да използвам същата вода  ooooh!

# 48
  • Мнения: 165
Логично е да е отделно. Simple Smile

# 49
  • Мнения: 8 999
Не, не съм използвала същата вода. Това е все едно да направя супа в същата вода, в която съм варила яйца преди това.

# 50
  • Мнения: 959
ОК. Ясно разбра, че си сгрешила  ... но, няма страшно ... детето ще оцелее ...   Wink  Hug
... със сигурност, след направените коментари  Crazy, повече няма да се объркаш ... да пускаш теми с подобни питания ...  Sunglasses

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт