такса за включване еон- машина за пари?

  • 7 078
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15
След като са Ви изключили  веднъж, два пъти ,ел.захранването ,толкова сложно ли  е да се  запомнят две ,три дати ,или да си поставите някакъв  знак за напомняне.....За вода ,за ток ,за телефон, ако ползвате  интернет....На всичко отгоре и се възмущавате.Има няколко начина  за плащане ,направете си труда ,захранвайте си сметка и те сами ще си теглят сумите ,без да ви безпокоят ,ще ви пращат  фактури и уведомителни писма за разходите,за наличните средства и т.н.
Млад човек сте ,организирайте се ,ползвайте съвремените услуги.

Ако има нещо за възмущаване ,то е такса  пренос НН,достъп, ДДС 20%,обърнете  внимание, тези  допълнителни начисления удвояват сметките ни .
И питам на " всяко домакинство ,поотделно ,спец."ли се прави пранос ,че е толкова скъп,това е за възмущение и тук е  несправедливото ,а не  да искате уведомление защото Вие сте забравили.

# 16
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
Че те ЕОН евтинко ви взимат  Wink ЧЕз ми взеха 28, но пък аз си бях виновна.

# 17
  • Разград
  • Мнения: 2 102
А на мен Еон ми изпращат всеки месец,ако закъснея 1-2 дни да платя. Защото винаги плащам тока и водата до 29-31 число на месеца. А тока е до 26 или 27. Дори се е случвало да платя с 2 дни закъснение, а полуавам писмо на следващия ден.
Мисля, че всички, които си плащат тока с незабавно инкасо от банк.сметка получават фактура по пощата.  Peace

# 18
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Авторката виждам минтернет ползуваш нали?
А дебитна карта имаш предполагам?

За epay и неговите събратя НЕ СИ ЛИ ЧУВАЛА!!!

# 19
  • Мнения: 1 192
Авторката виждам минтернет ползуваш нали?
А дебитна карта имаш предполагам?

За epay и неговите събратя НЕ СИ ЛИ ЧУВАЛА!!!

А интернетът дали си плаща редовно ?  Wink

# 20
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Абе хората правят рекламни кампании да се отказваме от хартиените фактури/ извлечения, вие писма да ви пращат искате. Ако толкова ви трябват, сигурно ще се съгласят да ви изпращат. А фактурата е бележката, която получаваш при плащане. На мен са ми пращали винаги писмо да си погася задълженията, когато съм закъснявала няколко дни след крайния срок.

Нямам претенции, може и на мейл да ми пращат, ама аз искам да видя !
Не са ми пращали напомнящи до сега, защото още на 2-3 ден след като излязат сметките си плащам.

# 21
  • Мнения: 24 467
Моята от Е.Он от днес, понеже днес си платих, съдържа старо и ново салдо нощна и дневна, период, за който се отнася, тарифа, пренос, ДДС с обща сума за плащане и срок за плащане на настоящото задължение, както и дата на следващо отчитане, следващо плащаве /период/, и предупреждение, че "при неспазване срока за плащане съгл. общите условия на ДПЕЕ ел. захранване ще бъде преустановено след 7 ч. на ..... дата, телефон за свръзка.
Това е на всяка фактура, която ми се дава за месеца.
Какво искате повече?

# 22
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Абе хората правят рекламни кампании да се отказваме от хартиените фактури/ извлечения, вие писма да ви пращат искате. Ако толкова ви трябват, сигурно ще се съгласят да ви изпращат. А фактурата е бележката, която получаваш при плащане. На мен са ми пращали винаги писмо да си погася задълженията, когато съм закъснявала няколко дни след крайния срок.

Нямам претенции, може и на мейл да ми пращат, ама аз искам да видя !
Не са ми пращали напомнящи до сега, защото още на 2-3 ден след като излязат сметките си плащам.



Ами ако се регистрираш в epay.bg ще си получаваш от него напомняния на пощата.

Аз забравих къде са офисите на всички тия фирми!

# 23
  • Мнения: 4 651
Абе хората правят рекламни кампании да се отказваме от хартиените фактури/ извлечения, вие писма да ви пращат искате. Ако толкова ви трябват, сигурно ще се съгласят да ви изпращат. А фактурата е бележката, която получаваш при плащане. На мен са ми пращали винаги писмо да си погася задълженията, когато съм закъснявала няколко дни след крайния срок.

Нямам претенции, може и на мейл да ми пращат, ама аз искам да видя !
Не са ми пращали напомнящи до сега, защото още на 2-3 ден след като излязат сметките си плащам.


На входа сметките плащам по интернет. Обажддам се на 070016161 и си поръчвам фактура да бъде изпратена на е-майла. Досадното е, че се обаждам всеки месец. Такава е процедурата. Ако плащаш на каса, фактурата е бележката, която ти дават когато платиш.

# 24
  • Мнения: 24 467
Освен това клиентите на Е.Он имат карта с изписан клиентски номер, по който може да се направи справка за дължимата сума с даден телефон на цената на градски разговор и ел. адрес:
www.eon-bulgaria.com
Изписани са начините на плащане: чрез банкомат директно от дебитна карта, по банков път, по касов път, чрез разплащателна сметка, чрез интернет, чрез транскарт.
Телефонът е същият, даден от f/x/.

# 25
  • Мнения: 14
Ок, нахвърлихте се ..
Явно е, че и аз правя някоя грешка, особено щом не ми се случва за пръв път. Само, че това наказание го намирам за крайно - или т.е. би трябвало според мен да е крайната мярка, а не първото, което да направят щом си сгрешил. Това е всичко. Аз със сигурност не забравям нарочно и не съм мазохист например (щото ме боли като ги давам тия пари на вятъра), но явно това е положението, и с това ще се примирим, какво да правим.

А между другото факт е, че за 9г. докато живеех извън България и си получавах сметките за тока вкъщи (там може и на 3м да е било отчитането, не помня със сигурност), но не са ме изключвали нито веднъж.

И още нещо : от Общ договор за снабдяване и разпределениена електрическа енергия
"Раздел втори
 Права и здължения на потребителите
 чл.16. Потребителят има право:
1. да бъде информиран по реда на тези Общи условия за количеството и дължимата сума за използваната електрическа енергия, както и за сроковете за плащане."
"по реда", ако нямаш интернет- отиваш до касата, чакаш си реда (да не говорим за сривовете в инфо системата им и опашките, които се образуват, на което съм била свидетел и участник неведнъж), казват ти сумата- тогава вече си информиран. Правиш си сметката, и щом знаеш и срока отиваш отново и тогава плащаш.
Е, да, може и по телефона, но трябва пак сам да се сетиш да им се обадиш да ти кажат.
Ми удобно са го направили, но по-скоро за тях си.

А за ДДС-то, в Гърция за книгите беше 3 или 7%, на храната 8% (дори в заведение на касовия бон виждаш как на алкохола има едно ДДС а за храната отделно), намаленото ДДС там важи и за други стоки от първа необходимост.
Ето и в някои други държави: Франция- 5,5% храна, електричество, Ирландия-0% храни, книги, детски дрехи, Люксембург-6% на газ, електричество, Обединеното кралство- 0% храни, книги, вестници, горива, енергия, енергийна - http://http://www.worldtaxpayers.org/stat_vat.htm/

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 18:14 от taro

# 26
  • Мнения: 17 546
Имаш право да ползваш, ако си си платила. Те така е в живота.
Joy Joy Joy Добре, че не иде реч за Топлофикация! Дали така щяхте да и говорите на жената? Ама тока го спират като не го платиш, а парното няма как.  Wink Не, че тока е безумно евтин в сравнение с топлото, но гледай на какво мислене се натъква човек... Thinking
Извинете за лиричното отклонение.  bouquet
(дано не се оправдаят подозренията ми, че ще последва буря в темата!)

f(x)
Hug

# 27
  • Мнения: 1 192
Мъжът ми ме подсети вчера покрай наказания мъж за кражба на ток, че ромите в Столипиново си живеят десетилетия на гърба на останалите данъкоплатци...Та държавата ни за едни е майка, за други мащеха...Циганин да си на днешно време  Wink

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
От години не си плащам сметките на каса, но скоро ми се наложи да отида, по друг повод и беше последен работен ден, края на месеца и следваха и празници след уикенда. Опашка от поне 20-25 човека. Чух ясно как касиерката каза, че на когото не му се чака може да си плати тока и след празниците, нищо че ще е 4-5-то  число на следващия месец. След малко изкоментира, че дружеството им - EVN винаги правело подобен реверанс с няколко дни, а дали е така не зная. При нас крайният срок, ако не се лъжа е около 25 - ти. Следва начисляване на лихви и после - не зная. Не ми се е случвало да узнавам.

Циганин да си на днешно време  Wink

Не са за завиждане, особено след репортажите, преди години, за виснали, опърлени деца по стълбовете с цел мятане на кабел и кражба на ток.

# 29
  • Мнения: 1 192
От години не си плащам сметките на каса, но скоро ми се наложи да отида, по друг повод и беше последен работен ден, края на месеца и следваха и празници след уикенда. Опашка от поне 20-25 човека. Чух ясно как касиерката каза, че на когото не му се чака може да си плати тока и след празниците, нищо че ще е 4-5-то  число на следващия месец. След малко изкоментира, че дружеството им - EVN винаги правело подобен реверанс с няколко дни, а дали е така не зная. При нас крайният срок, ако не се лъжа е около 25 - ти. Следва начисляване на лихви и после - не зная. Не ми се е случвало да узнавам.

Циганин да си на днешно време  Wink

Не са за завиждане, особено след репортажите, преди години, за виснали, опърлени деца по стълбовете с цел мятане на кабел и кражба на ток.
От години ги плащам на каса.За празниците ме предупредиха, че ще го спрат, ако оставя за след това. Иначе крайният срок е 25 число.10 дни след този срок при неплащане- изключват.Аз плащам в началото на следващия месец( в рамките на 10-те дни),начисляват някаква лихва (стотинки), няма опашки  Wink

Общи условия

Активация на акаунт