Ползвате ли И сушилник за чинии ако имате миялна машина?

  • 13 287
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 800
нямам, ако се наложи нещо да  мия на ръка го слагам да изсъхне върху кърпа, след това го прибирам, а кърпата в пералнята...мразя ненужни неща по кухненския плот.

# 46
  • София
  • Мнения: 3 060
И аз имам сушилник, както и за прибори. Нищо не мия на ръка, но примерно тефлоновите съдове излизат от миалната мокри...поне при мен - тях ги слагам на сушилника, лъжичките на бебето, биберони и шишета, ножове - ако нарежа 1 краставица ножа си го изплаквам и в сушилника, имам "само" 6бр. от онези "най-удобни ножове" (всеки си има такива, с които реже най-удобно, които са остри и т.н.) и винаги всички се оказват в миялната...
Наистина ако го няма - предполагам, че всичко ще бърша и прибиам на момента, след като го имам и съм свикнала да го гледам - ползвам го. Ако решиш да се откажеш от сушилник - ще свикнеш без него и няма да ти липсва  Peace

# 47
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Имах сушилник и само ми пречеше,
да не говорим че понякога се превръщаше в склад.

Сега съм без.
В началото е малко кофти, но ес свиква
и тогава е супер.

Всичко в съдомиялната,
когато измия една две чаши ги слагам на отцедника на мивката.

# 48
  • Мнения: 4 514
Само да питам 'отцедник' какво е?  Embarassed Тази метална част отстрани на мивката, която е на ребра ли?
Ако е това, има мивки, които нямат такава част, тогава вариант е да си приготвите една кърпа наблизо да бършете измитите неща и после направо в шкафа.  Peace
Май ще взема и аз да разкарам сушилника. МНого ми е грозен, по принцип, не конкретно моят.  Rolling Eyes

# 49
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Само да питам 'отцедник' какво е?  Embarassed Тази метална част отстрани на мивката, която е на ребра ли?
Да

# 50
  • Мнения: 3 089
имам сгъваем на тескома. виси на лайсна на стената. основно е затворен, вярно, но е удобство да го имам  Peace
и да, всичко тикам в миялната, освен любинмия си нож за рязане - ами не мога да го тикна след като съм нарязала 1 краставица и в следващите 2 дни да карам с разни други нережещи боклуци. същото се отнася и за белачката на краставици/картофи - вярно, че имам 2, ама за к'во да ги тикам в машината като беля заленчуци през наколко часа. е тия именно неща обикновено измивам на ръка и после мятам върху сушилника така, както е сгънат. в разгънато положение побира 4-5 чинии и 3 чаши.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 555
Не, не използвам сушилник. Ако все пак се наложи да измия нещо на ръка (много рядко се случва  Mr. Green) използвам отцедника на мивката.  Peace

# 52
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
нямам, ако се наложи нещо да  мия на ръка го слагам да изсъхне върху кърпа, след това го прибирам, а кърпата в пералнята...мразя ненужни неща по кухненския плот.


Така е и при мен   Peace

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Аз много не мия на ръка, но понякога се налага, затова си взех един малък за да не разстилам кърпи по плота.

Общи условия

Активация на акаунт