резултати от цитонамазка

  • 38 386
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2
Аз съм на 37 години. В края на месец октомври моята гинеколожка ми взе материал за цитонамазка. Резултата е ПАП I-II група, НО според нея това не било нормално за моята възраст. Трябвало поне да съм II-III група. Не съм раждала.Сега правя активни опити за забременяване - то по този повод беше пуснато и изследването. Лекарката каза, че една от възможните причини за " обезпокоителния"
 резултат е намалено ниво на прогестерона / ако не се лъжа в името на хормона /. Според нея това можело да доведе до по-ранен климакс или до кървене. Видя ми се малко абсурдно това мнение, щото само половин година по-рано правих същото изследване, при същата докторка- получи се същия резултат и тогава тя не беше обезпокоена. Смятам след около месец да го повторя..  Thinking Thinking

# 31
  • Мнения: 629
Охх, не твърдя, че разбирам нещо, но от това, което съм чела, знам че е по-обезпокоително ако си 3-та група. Независимо на каква възраст си мисля, че не е желателно да си 3-та група. Пак казвам, че не съм лекар и не разбирам много, но защо не се посъветваш с още един лекар. Нещо тази лекарка...  newsm78

# 32
  • Мнения: 3 695
Gerri за резултата от цитонамазката няма значение възрастта  Thinking много ти е добър резултата, не се притеснявай, но бих те посъветвала да идеш и при друг лекар да си пуснеш цитонамазка  Peace  леко некомпетентно ми се вижда мнението на лекарката, аз като съм първа група, а не съм на 18  Thinking

# 33
  • Мнения: 22 908
Герри,твоята лекарка нещо не е добре.Резултат II-IIIгр. никак не е добре да има човек.Така че няма място за притеснения при теб,дори напротив.А за прогестверона най-добре чети в подфорум Проблемно забременяване и Искам бебе.Кога ти взеха кръв за него,на кой ден от цикъла?

# 34
  • Мнения: 2
ДесиХ3, на мен не са ми правени никакви кръвни изследвания по предписание на гинеколожката ми. Това за прогестерона / дано не се лъжа името на хормона, който тя спомена, защото тогава малко се бях притеснила от нейните думи/ е само нейно предположение. Наистина смятам след нова година да си направя ново изследване при нов гинеколог. Аз също смятам, че не би трябвало да се притеснявам за нещо.

# 35
  • Мнения: 22 908
Е как ще знае какъв ти е прогестерона без изследвания?Я я сменяй тази.

Общи условия

Активация на акаунт