Депутатите защитиха устоите на българското семейство.

  • 5 789
  • 184
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 589
Цитат


Съжителството без брак си остава НЕЗАКОННО както и трябва да бъде такова.
Депутатите успяха да ми се издигнат в очите малко преди да си отидат.
Нейсе! Сега да обявят за НЕЗАКОННА и фактическата раздяла между съпрузи! Всеки, който е в брак и си има ЗАКОННО семейство- да си седи в него, докато правно не си уреди статута! Ама жена му го биела- там, в нейното легло ще спи, ама-ха!Тогава и в моите очи ще успеят да се издигнат депутатите... Crossing Arms

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 2 452

Съжителството без брак си остава НЕЗАКОННО както и трябва да бъде такова.


Напротив, съвсем законно си е. Незаконно би било ако беше забранено.  

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
 Joy Борис ще ме умори!
Дефинирай незаконно, моля те Laughing Да се посмеем, не за друго...

Сега сериозно. Смисълът на закона не е да ограничава и поставя излишни спънки пред гражданите, а да следва развитието на обществените отношения и да урежда тези от тях, които са най-широко застъпени към момента. Фактически съжителства кооолкото щеш. Така че е грешка да не се уреждат въпросът с тяхното положение пред закона. С две думи - пак се осраха Confused

# 18
  • Мнения: X
Предлагам за успокоение на Борис да се приемат за незконни също страите моми и ергени. Мисля, че това ще е най-щастливият ден в живота му, разбира се след днешния. Laughing

# 19
  • Мнения: 3 621
Депутатите отхвърлиха предложението за промяна в Семейния кодекс, с което се регламентираше фактическото съпружеско съжителство между мъж и жена да има правно значение

Ами ако го пяха приели, тогава каква щеше да е разликата между тези които са сключили граждански брак, и тези които само живеят и отглеждат децата си заедно  newsm78 - горе-долу никаква.
Лошото е само това, че много хора ще продължават да се ползват от облаги без да ги заслужават:
Пример с две мои познати, едната е семейна и имат две деца, не получава детски защото са с 11 лв над 350 лв на човек, /живеят в доста лишения, не че тези 70 лв ще им оправят положението ама.../
И сега за другата, и тя има две деца, нямат подписан брак с мъжа и, тя получава детски въпреки че реалния им доход е много над 350 лв на човек ... но на нея изобщо не и търсят дохода на мъжа и

# 20
  • Мнения: 4 138
a каква е наистина разликата............
от това, че нямат узаконени права като двойка, патят най-вече децата. ама на кого ли пък му пука за децата.........

# 21
  • Мнения: X
Ауууу, драма!
Осем години аз съм извън закона, детето ми и то почти две години е незаконно. Въх!
Спестихме едни такси на държавата за брак и евентуален развод и тя ни тресна извън закона.
Някой смятал ли е колко струва един развод и една издръжка, която евентуално държавата гарантира при разтрогване на брака?! 
Нещо не ми излизат сметките. ooooh!

# 22
  • Мнения: 25 600
Изобщо не мога да го мисля българското семейство, било то с брак или без.
Мен друго ме озадачи:
Цитат
Народните представители гласуваха още че лицата под 16 години могат да сключват брак с решение на районния съд.

http://news.ibox.bg/news/id_1297919377

Това узаконяване на педофилията ли е или да?  Thinking

# 23
  • Мнения: 78
узаконяване на педофилията + с решение на районния съд = нек'си не ми се връзва в едно изречение.

# 24
  • Мнения: 589

Цитат
Народните представители гласуваха още че лицата под 16 години могат да сключват брак с решение на районния съд.

http://news.ibox.bg/news/id_1297919377

Това узаконяване на педофилията ли е или да?  Thinking
Това е специално за братята-роми, за  да сме с умит образ пред Европата, ми се чини...

# 25
  • Мнения: 156
абе какво е това заглавие бе... ако това ако е защитаване на устоите на българското семейство... намерили как да го защитят! и к'во са защитили...  ooooh!

# 26
  • София
  • Мнения: 2 623
Да, смях в залата - защитили били  Joy
А защо не погледнат статистиката и
съотношението - брак / разводи ???
Никой не може да ме накара да сключа брак
ако сама не го пожелая  Naughty
Ще си живеем "незаконни", но пък
сме хиляди пъти повече семейство
поне от половината "бракувани"  Naughty
Защото не подписа е важен, а взаимоотношенията
в семейството !

# 27
  • Мнения: 88
Цитат
Спестихме едни такси на държавата за брак и евентуален развод и тя ни тресна извън закона.
Някой смятал ли е колко струва един развод и една издръжка, която евентуално държавата гарантира при разтрогване на брака?!  
Това ли мислиш е първата мисъл на хората, които са решили да сключат брак? Дали ще имат пари за развод. Grinning Всеки да си живее както намери за добре и както му изнася. Но щом един път си решил да не се бракуваш, защо се възмущаваш щом някой (депутатите в случая) уважи решението ти? Не говоря конкретно за тебе, не го приемай лично.
Цитат
Така че е грешка да не се уреждат въпросът с тяхното положение пред закона.
Ами те нали сами си са избрали това положение, доброволно, с всичките му предимства и недостатъци. И мисля , че са избрали този вариант именно да не се закачат със закона. Wink

# 28
  • Мнения: 25 600
узаконяване на педофилията + с решение на районния съд = нек'си не ми се връзва в едно изречение.

И на мен не ми се връзват "брак" и "под 16 години", ама кой ли ме пита?

# 29
  • Мнения: X
Цитат
Спестихме едни такси на държавата за брак и евентуален развод и тя ни тресна извън закона.
Някой смятал ли е колко струва един развод и една издръжка, която евентуално държавата гарантира при разтрогване на брака?!  
Това ли мислиш е първата мисъл на хората, които са решили да сключат брак? Дали ще имат пари за развод. Grinning Всеки да си живее както намери за добре и както му изнася. Но щом един път си решил да не се бракуваш, защо се възмущаваш щом някой (депутатите в случая) уважи решението ти? Не говоря конкретно за тебе, не го приемай лично.

А, не знам какво си мислят хората, които ще сключват брак в днешно време. Аз никак не се възмущавам, че някой депутат не ми е уважил решението да не се бракувам, щото не съм го и питала какво мисли по въпроса. Смешен ми е целият разход на време, при положение, че половината свят вече не признава брака като институция, но седнали нашите депутати да се вълнуват. Смех в залата /празната зала/.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт