Витоша.Към тези,които оби4ат да ходят на планина

  • 17 375
  • 121
  •   1
Отговори
# 105
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
още малко по-нагоре от тук стигнах:
http://lavenderosi.multiply.com/photos/album/54#10
И се отказах.

# 106
  • sofia
  • Мнения: 7 477
О,планинарки,как е на морето Mr. Green

Ето малко инфо за някои маршрути PeaceМиналия 4етвъртък ходих пак до Черни Връх ,но през Алеко.По-тежи4ко е отколкото през Голи връх.Но пък колкооооооооооооооооо боровинки са набрах Twisted Evil

Днес минах един особен маршрут,но си заслужаваше.Оставих колата на х.Планинец около 10.30.От там тръгнах към Копитото и  посоката ми беше  Боянския водопад.Маркировката около Копитото е  newsm78НИКАКВА!Намерих една пътека и вси4ко коз,горе-долу се ориентирах и по мойта карта.След около 30-40 мин.се стига до Момина скала и оттам на долу към водопада.До Момина скала е приятно за ходене ,равно.После оба4е става леко стръмно,хлъзгаво,кофти за ходене и особено за деца.Някъде към 12.00 -12.30 съм била на водопада,който е доста внушителен на живо .Изпуших един фас Twisted Evilи обратно до Момина скала.От там директно се пуснах до х.Планинец и в 14.00 ве4е слушах радио в колата Joy
На водопада имаше хора,на връщане срещнах и други отиващи към него.Маршрута не е от най-леките и определено според мен е по-труден от този към Черни връх.МНого е разнообразен,стръмен ,лош за ходене,без маркировка по4ти.НЕ тръгвайте без обувки с грайфер  Peace

Е,другата седмица пак,но се 4удя къде.Страната от към Перник ми е дале4е и мисля да повторя този към резервата Бистришко бранище.Ще мисля newsm78Нещо по екстремно ми се върти в главата Crazy

Снимки ще ка4вам,не 4е има много ,но ей така за навика Simple Smile

Хайде,казвайте кой къде е сновял по планините Hug

# 107
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Ето и малко снимки от двата дни,обединени в един албум Peace

http://lavenderosi.multiply.com/photos/album/58/Vitosha14_i_20.08.

Последна редакция: пт, 21 авг 2009, 23:59 от lavender

# 108
  • sofia
  • Мнения: 7 477
спешно питане Rolling Eyes
Колко е с кола от Бояна до х.Кумата?и как е пътя?
  bouquet

# 109
  • sofia
  • Мнения: 7 477
спешно питане Rolling Eyes
Колко е с кола от Бояна до х.Кумата?и как е пътя?
  bouquet

Днес установих как е пътя Mr. Green

От Г.Милев до х.Кумата то4но 4ас PeaceСлед Зл.мостове пътя е отврат,но в момента се ремонтира в района на Ветровала и за щастие на скиорите сигурно до зимата ще е  Peace.

Маршрута х.Кумата-Черни връх е .........особен-слън4ев,не много равен и .........МОКЪР!Минава се през резервата Торфено бранище и 4естно казано само с гумени ботуши оставаш сух Twisted EvilАз станах на маймуна,краката ми как не гъбясаха не знам.
За 2  часа го взехме до горе и още толкова на връщане.ПОследните няколко метра са голям зор.После погледнах в къщи- в едната посока са 5680 м.А аз се 4удех що ми трепереха краката на финала Crazy

Едва днес влязох в хижата на 4ерни връх и видях странната табела ,залепена на вратата-"На върха тоалетна няма"!!!!!Снимала съм го Mr. Green
И този маршрут го минах,хареса ми, нищо ,4е не мога да гледам от умора Simple SmileМного съм доволна Peace

# 110
  • София
  • Мнения: 615
lavender   Grinning подвизите ти следим отблизо, снимки качвай бързо ти, повече не се чуди! Laughing

# 111
  • sofia
  • Мнения: 7 477
lavender   Grinning подвизите ти следим отблизо, снимки качвай бързо ти, повече не се чуди! Laughing

Това мойто са закъснели подвизи щото много неам избор ве4е:twisted:Но както и да е.
Ще ка4вам снимки утре ooooh!,имам малко.

никой никъде ли не е ходил напоследък от вас?

# 112
  • Malgrat de mar
  • Мнения: 131
lavender,поздравления за доброто ходене!И на мен ми допадна доста този участък,хванахме по сухо време и не се намокрихме.
Разглеждам ти редовно снимките,когато мога.Качвай да се наслаждавам и аз!

# 113
  • sofia
  • Мнения: 7 477
lavender,поздравления за доброто ходене!И на мен ми допадна доста този участък,хванахме по сухо време и не се намокрихме.
Разглеждам ти редовно снимките,когато мога.Качвай да се наслаждавам и аз!


Еми,ве4е се 4удех какво стана с вас Rolling Eyes
Как сте ?

# 114
  • София
  • Мнения: 615
Ние се качихме един ден на Витоша, ама с малкия и няма с какво да се похваля. Взехме лифта Драгалевци - Бай Кръстьо, от там през Алеко до Меча поляна и обратно. Приятно беше, ама като разходка в парка.
Сега ми предстоят подвизи, ама ще разказвам като се върна - евентуално  Wink . Чудя се да правя ли застраховка? newsm78

# 115
  • София
  • Мнения: 7 242
То моето не е хич туризъм, но да си споделя Grinning Вече няколко пъти с децата правим следното - качваме се с колата да Тихия кът, където има басейн (малък, старичък и почти непосещаван, входът е 5 лв, водата не много топла, но на нас това не ни пречи и си го харесваме много), след 1 - 2 часа с колата отиваме до Златните мостове, от там пеша да Игличина поляна (до х. Момина скала), където хапваме много вкусни кюфтенца и картофки и после обратно като спираме отново за плаж на Тихия кът. Може и с разходка в Дендрариума да се съчетае. Иначе утре ще катерим в. Мальовица (това, за да не ме помислите съвсем за "кашкавал турист"  Laughing)

# 116
  • sofia
  • Мнения: 7 477
То моето не е хич туризъм, но да си споделя Grinning Вече няколко пъти с децата правим следното - качваме се с колата да Тихия кът, където има басейн (малък, старичък и почти непосещаван, входът е 5 лв, водата не много топла, но на нас това не ни пречи и си го харесваме много), след 1 - 2 часа с колата отиваме до Златните мостове, от там пеша да Игличина поляна (до х. Момина скала), където хапваме много вкусни кюфтенца и картофки и после обратно като спираме отново за плаж на Тихия кът. Може и с разходка в Дендрариума да се съчетае. Иначе утре ще катерим в. Мальовица (това, за да не ме помислите съвсем за "кашкавал турист"  Laughing)

Като за с деца си е направо приклю4ение Лекси Peace
Не съм била на Мальовица още,но ще 4акам да разкажеш.

Аз планувам в сряда в.Вихрен,ако ми уйдисат на акъла и ми осигурят гид Mr. GreenТова ще е на път на Халкидики Joy

Неда,ей,заинтригува ме и ще 4акам #CrazyПланинска застраховка е хубаво да имаш винаги,аз смятам да си направя скоро.Друга-не PeaceГледам да не дърпам дявола за опашката Mr. GreenНо.....сега ме вкара в размисъл newsm78

# 117
  • Мнения: 21

Аз планувам в сряда в.Вихрен,ако ми уйдисат на акъла и ми осигурят гид Mr. GreenТова ще е на път на Халкидики Joy
Вихрен трудно ще качиш за един ден, обикновено се прави за две или три с преспиване на х. Вихрен.

А за планинската застраховка - щом смяташ да ходиш на Вихрен е дабре да имаш за всеки случай.

# 118
  • Мнения: 21
Ние се качихме един ден на Витоша, ама с малкия и няма с какво да се похваля. Взехме лифта Драгалевци - Бай Кръстьо, от там през Алеко до Меча поляна и обратно. Приятно беше, ама като разходка в парка.
Сега ми предстоят подвизи, ама ще разказвам като се върна - евентуално  Wink . Чудя се да правя ли застраховка? newsm78
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си напарви застраховка. Има за най-различнизастраховки (като продължителност) и никога не знаеш какво може да се случи.  Не струва чак толкова много (моята е за цяла година и беше 30 лева). Хубаво е човек като тръгва на планина да е подготвен за всичко.
Ето ти линк към сайта на ПСС там пише къде се правят застраховки.
http://www.pss.bg/insurance.html

# 119
  • sofia
  • Мнения: 7 477

Аз планувам в сряда в.Вихрен,ако ми уйдисат на акъла и ми осигурят гид Mr. GreenТова ще е на път на Халкидики Joy
Вихрен трудно ще качиш за един ден, обикновено се прави за две или три с преспиване на х. Вихрен.

А за планинската застраховка - щом смяташ да ходиш на Вихрен е дабре да имаш за всеки случай.

Миленка,идеята е да се ка4им с кола до х.Вихрен и оттам пеша.Един ден няма ли да стигне?
СЕга ще вляза в сайта на ПСС Peace

Общи условия

Активация на акаунт