Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 11 част

  • 54 005
  • 883
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3
Здавейте,
Прочетох цялата тема, но като моя случай не намерих.
Работя вече близо 3 год. на Граждански договор - дохода ми е висок, но ми се удържа само за здравно и пенсионно осигуряване.
Бремена съм в 7мия месец от НОИ ме отрязаха и сега съм в задънена улица не знам какво да правя.
Моля дайте съвет Praynig

# 376
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
TETIALEKS,нямаш право на майчинство заради Гражданския договор /при него не плащаш за фонд Болест и майчинство и съответно няма как да теглиш от този фонд/.

Друг стаж по трудов договор имаш ли и колко точно?

# 377
мерси за бързия отговор имам трудов стаж от преди три години
общо се равнява някъде около 3години

# 378
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
TETIALEKS1 ,за да оправиш положението намираш фирма,която да те назначи на работа фиктивно и от тази фирма да излезнеш в болничен 45 дни преди термин.Тогава ще взимаш две години минималното 240 лв.Крайния срок за назначаването във фирма ти е малко преди датата на 45 дневния болничен,за да взимаш две години майчинство

# 379
  • Мнения: 3
много , много благодаря за съвета
имам още един въпрос с риск да ви досадя, но се чувствам гадно в момента психически

# 380
  • Мнения: 3
ако има кой да ме назнача с задна дата в фирмата си и си платя осигуровките в НОИ ,, бих ли успяла с получаването на майчинство

# 381
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
ако има кой да ме назнача с задна дата в фирмата си и си платя осигуровките в НОИ ,, бих ли успяла с получаването на майчинство

Със задна дата може до 3 дни назад само. Ако ви назначат по-назад във времето могат да ги глобят за необявен трудов договор със сериозна сума

# 382
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
TETIALEKS ,няма защо да се чувстваш гадно.Ще получаваш майчинство като те назначат на работа.Не е нужно да е със задна дата

# 383
  • Мнения: 551
Здравейте, искам и аз да попитам нещо (извинявам се ако се е дискутирало и по- рано в темата, но не мога да смогна да чета  Blush)
Та въпросът ми е следният:
На 24.12.2009г ми изтича първата година от майчинството, мисля да се връщам на работа март месец, трябвали за месеците януари и февруари да подавам декларация за удължаване на майчинството, за да вземам тези 240лв?
Благодаря!

# 384
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Гевито ,за да взимаш 240 лв и да си стоиш вкъщи през месецитеянуари и февруари се подава декларация,да

# 385
  • Мнения: 551
Гевито ,за да взимаш 240 лв и да си стоиш вкъщи през месецитеянуари и февруари се подава декларация,да
Благодаря   bouquet

# 386
  • Мнения: 487
Здравейте.
Искам и аз да попитам нещо.
Ако трудовият стаж от една година се навършва няколко дни след термина, обезщетението за майчинство 90 % от заплатата ли ще бъде след навършването на тази 1 година ?
Четох назад, но не можах да намеря отговор.
Благодаря ви предварително.   bouquet

# 387
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Catty ,ще започнеш да получаваш обезщетение след като направиш стажа.По време на болничните ти върви стаж.Обезщетението е 90 процента от брутото,но не повече от нетното.Т.е след като направиш 12 те месеца стаж ще взимаш заплатата,която си получавала докато ти свършат 410 те дни

# 388
  • Мнения: 487
Elfita, мерси много за бързия отговор. Успокоих се. Simple Smile   bouquet

# 389
  • Русе
  • Мнения: 154
Здравейте момичета !

Не съм сигурна дали въпросът ми е за тук,но ще го задам.Дано някой да може да ми помогне  Praynig

Аз съм майчинство 2-ра година.Взема минималната заплата(240лв).До колкото разбрах ми превеждат парите след като работодателя внесе осигуровките за съответният месец.Искам да попитам някой знае ли колко месеца има право назад да  внася осигуровки работодателя.Моят работодател трябваше сега в края на  ноември да внесе за  октомври,но все още не са внесени.И евентуално ако  са минали сроковете къде мога да подам жалба или какви действия мога да предприема ?

Общи условия

Активация на акаунт