Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 11 част

  • 53 986
  • 883
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
♥Димяни ♥ ,имаш 180 календарни дни болничен като в тях не влиза 45 дневния.мисля че ако излезнеш от 13 седмица ще ти стигтат

# 691
  • София
  • Мнения: 63
Наистина ли в тези 180 дни не влиза 45 дневния преди раждане или аз нищо накриво съм разбрала.

# 692
  • Мнения: 3 621
Наистина ли в тези 180 дни не влиза 45 дневния преди раждане или аз нищо накриво съм разбрала.
Да 45-те дни преди термин, не влизат в тези 180 дни.

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Наистина ли в тези 180 дни не влиза 45 дневния преди раждане или аз нищо накриво съм разбрала.

разбира се че не влиза,защото е част от 410 дни обезщетение за бременност и раждане
няма как да се брои два пъти

# 694
  • София
  • Мнения: 5 721
♥Димяни ♥ ,имаш 180 календарни дни болничен като в тях не влиза 45 дневния.мисля че ако излезнеш от 13 седмица ще ти стигтат

Значи до 12 седмица ще си трая и няма да си прекъсвам неплатеното майчинство!  Rolling Eyes

# 695
  • София
  • Мнения: 63
Супер сте, а аз се чудех точно как да съчетая нещата, че като ги смятах всичките не ми стигаше за малко. Сега съм по-спокойна, даже имам останала малко платена отпуска от миналата година.

# 696
  • Мнения: 33
Здравейте!Моят случай е следния:в момента съм в отпуск за отглеждане на дете до 2 год възраст.Започнах работа в друга фирма на 4 часа,като не съм прекъснала договора си с предишната фирма, от която излязох по майчинство.И сега и от двете фирми ми плащат здравните осигуровки.Така ли трябва да е?

# 697
  • Мнения: 3 621
Здравейте!Моят случай е следния:в момента съм в отпуск за отглеждане на дете до 2 год възраст.Започнах работа в друга фирма на 4 часа,като не съм прекъснала договора си с предишната фирма, от която излязох по майчинство.И сега и от двете фирми ми плащат здравните осигуровки.Така ли трябва да е?
Да така трябва да е.

# 698
  • Варна
  • Мнения: 13
motek ,базата ти е юни09-май10 г.обезщетението ще ти е грубо 460 лв


Благодаря за инфото Laughing

# 699
  • Мнения: 68
Здравейте!
Искам да попитам, по време на неплатения ми отпуск за отглеждане на дете до 3г.възраст или там както е , работодателят ми трябва ли да ме осигурява , както когато съм си на работа , или продължава да плаща само здравните ми осигуровки??? 

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте!
Искам да попитам, по време на неплатения ми отпуск за отглеждане на дете до 3г.възраст или там както е , работодателят ми трябва ли да ме осигурява , както когато съм си на работа , или продължава да плаща само здравните ми осигуровки??? 

 по време на 6 м неплатен за отглеждане на дете се плаща само здравна 20,16 лв.ще имаш право на 12 м само ако нямате брак,разведени сте или бащата е починал

# 701
  • София
  • Мнения: 5 721
Elfita,това означава,че щом нямам брак и аз имам право на 12 мес неплатен отпуск?
По принцип няма да го използвам ами от май ще си пусна болнични докато родя! 

# 702
  • Мнения: 68
Елфита, благодаря за бързия отговор.
Питам, защото забелязах, че в момента ми текат осигуровки, което значи май, че не съм в неплатен отпуск,така ли е?????

# 703
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
tanchetoo ,по какво разбра,че ти текат осигуровки и кога си пуснала молба за неплатен?

 ♥Димяни ♥
,ако отговарят на горните условия имаш 12 м неплатен за всяко дете

# 704
  • Мнения: 68
Проверих в нои.

Общи условия

Активация на акаунт