Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 11 част

  • 53 967
  • 883
  •   1
Отговори
# 840
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
bebolak ,изкарай си Пик код,за да виждаш през сайта на НОИ дали са ти представени документите и кога и колко пари ще ти преведат.Ситурна ли си,че декларацията и болничните са представени

# 841
  • Мнения: 29
да края на януари всичко е пратено   тогава тази сума от каде идва???????

# 842
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
сумата от 10 февруари е по болничните
с Пик ще видиш всичко,всякакво гадаене е излишно

# 843
  • Мнения: 29
за справката по егн и пик ми казва че няма достъп и на вас ли показва същото

# 844
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
за справката по егн и пик ми казва че няма достъп и на вас ли показва същото

винаги дава така,да
натискаш Продължете към тази уеб страница (не се препоръчва). и те пуска

# 845
  • Мнения: 13
Здравейте! Моля за малко съдействие от Ваша страна. Интересува ме какви точно документи трябва да бъдат подадени за да ми бъде  изплащано  майчинство. Към момента имам подадени към работодател, съответно НОИ само декларация по чл.50 и 51 от КСО и болничните,които са за 135 дни. Интересува ме необходимо ли е да подавам и други документи или тези са достатъчни. Благодаря ви предварително!

# 846
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! Моля за малко съдействие от Ваша страна. Интересува ме какви точно документи трябва да бъдат подадени за да ми бъде  изплащано  майчинство. Към момента имам подадени към работодател, съответно НОИ само декларация по чл.50 и 51 от КСО и болничните,които са за 135 дни. Интересува ме необходимо ли е да подавам и други документи или тези са достатъчни. Благодаря ви предварително!

декларациято за дните от 135 до 410 си я подала,така ли
преди да ти изтекат 410 дни подаваш


1. МОЛБА - ДЕКЛАРАЦИЯ за изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете на основание чл. 53 от КСО - (Приложения 3 изтегли от тук http://www.bgstuff.net/content/view/1296/523/

2. Копие от акта за раждане на детето

3. Заявление, че желаете да получавате обезщетение за отглеждане на малко дете

4.Молба за отпуск до работодателят-свободен текст

5. Декларация по чл. 46 ал. 1 от НРВПО –не е задължителна,само ако ти я поискат

Ето един примерен текст за заявлението:


З А Я В Л Е Н И Е



От ................................., ЕГН: ................. , на длъжност .....................

На основание чл.164, ал.1. КТ и чл.46, ал.1, НРВПО,

Заявявам, че ще ползвам отпуск за отглеждане дете до 2г., считано от ............... до .............. г.


Прилагам:
1. Декларация по чл.46, ал.1 НРВПО за обстоятелствата, свързани с правото ми да ползвам отпуска
2. Акт за раждане на детето. – за справка


                                                                            С уважение:

                                                                                                   ..........................


Дата: ................
гр. Пловдив


Ето и молбата за отпуск до работодателя


                                                                         До Изпълнителния Директор
                                                                          на фирма ………………

М О Л Б А-ЗАЯВЛЕНИЕ
                                                         
От  …………………………………………………………………………………………..
/трите имена на служителя/
на длъжност  ……………………………………., отдел …………………….., дирекция ………………..   /длъжност и място на работа/

Уважаеми Господин ………………,

Моля да ми бъде разрешено да ползвам :
отпуск според чл. 164, ал. 1 от КТ за отглеждане на дете до 2 г. възраст
за детето ми ...
                      /трите имена на детето/
родено на ......................................, в размер на ......................................... календарни
дни за периода от ............................ г. до ............................... г. включително.
   
Декларирам, че детето ми не е настанено в детско заведение и не съм прехвърлила правото си на отпуск за отглеждане на дете на друг правоимащ член на семейството ми.   

Надявам се молбата ми да бъде удовлетворена.

   С уважение:
гр.  ..................                          /................................./






Ето я и декларацията:

ДЕКЛАРАЦИЯ
по чл. 46, ал. 2 от Наредбата за работното време, почивките и отпуските

Долуподписаната ……………………………………………………………… с ЕГН ………………..……… с постоянен адрес : ……………………………… л.карта № ……………………… , издадена на …….……….... от ……………….
на длъжност ………………………………….



ДЕКЛАРИРАМ

1. Детето ми, ……………….,родено на …….………... г., с ЕГН ……….……………. не е настанено в детско заведение.
2. Не съм дала съгласието си платения отпуск за отглеждане на дете по чл.164, ал.1 от Кодекса на труда да се ползва от бащата /осиновителя/ или от някой от моите или неговите родители,работещи по трудово правоотношение, съгласно чл.164, ал.3 от Кодекса на труда.
3. Детето ми не се отглежда от безработно лице по програмата в „Подкрепа на майчинството”.

Известна ми е предвидената по чл.313 от Наказателния кодекс отговорност за деклариране на неверни данни.


дата: ………………….                                                                     ДЕКЛАРАТОР: ............

град:Пловдив

# 847
  • Мнения: 219
Здравейте! Моля за малко съдействие от Ваша страна. Интересува ме какви точно документи трябва да бъдат подадени за да ми бъде  изплащано  майчинство. Към момента имам подадени към работодател, съответно НОИ само декларация по чл.50 и 51 от КСО и болничните,които са за 135 дни. Интересува ме необходимо ли е да подавам и други документи или тези са достатъчни. Благодаря ви предварително!

Здравейте! Аз все още не съм родила и въобще не съм наясно какво трябва да правя по отношение на тези документи.В момента ползвам болнични и незнам после какво следва.Може ли някой да даде подробна информация какво се прави,какви документи и къде се предоставят
Благодаря!!!

# 848
  • Мнения: 1
koga se polu4avat mai4enskite?

# 849
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

кои майчински

# 850
  • Мнения: 13
Еlfita, много ти благодаря за бързият отговор   bouquet

# 851
  • Мнения: 12
Здравейте.Моля ако някой може да ми помогне с изчисленията на майчинството. На 10 Август трябва да изляза в 45 д.болничен преди раждане.От 1 Декември 2009г.съм безработна в бюрото по труда и получавам 4 месеца обезщетение,което е върху 240лв.Преди това бях на постоянен трудов договор с осигуровки върху 335 лв.От 1 Април трябва да търся фирма,която да ме назначи на трудов договор за 4мес. и 10 дни,за да мога да получавам майчинство.Въпросът ми е : ако се осигурявам тези 4 мес и 10 дни на 1000 лв.каква сума би трябвало да получавам след това месечно или ако не се осигурявям ами ме назначат малко преди болничния как ще се изчислят тези 4 мес.без осигуровки.Ще съм много благодарна ако някой ми помогне с отговора,тъй като за мен е непосилно да ги изчисля.

# 852
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ако от 1 април почнеш на 1000 лв,обезщетението ще е 440 лв.излез в обикновен болничен от 1 август,а от 10 м 45 дневен,защото август няма да ти влезе в базата така или иначе
ако те назначат от 1 август на договор,обезщетението ще е 260 лв.месеците,през които не си работила ще се смятат на 240 лв
приемам,че имаш 12 м стаж през целия си живот

# 853
  • Мнения: 12
Благодаря много за точния и бърз отговор.Да имам 12 мес.по принцип.А има ли вариант да се назнача на 240 лв от 1 Април ,след което да изляза болничен и да внасям само здравна осигуровка на работодателя, но пък все пак да получавам някакви пари.И тези 90% се взимат от заплатата след удръжките ли?Просто търся някакъв вариант и обмислям кое е най-подходящо.

# 854
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря много за точния и бърз отговор.Да имам 12 мес.по принцип.А има ли вариант да се назнача на 240 лв от 1 Април ,след което да изляза болничен и да внасям само здравна осигуровка на работодателя, но пък все пак да получавам някакви пари.И тези 90% се взимат от заплатата след удръжките ли?Просто търся някакъв вариант и обмислям кое е най-подходящо.

няма смисъл да се назначаваш от първи април на 240 лв,защото така или иначе за месеците без работа ще ти се вземе МРЗ.Така само ще се набутваш да плащаш 4 месеца осигуровки.Започни от 1 август на 240 лв и ще взимаш 1 година по около 260 лв,втората година по 240 лв
тези 90 процента са от брутото,но не повече от нетото се взима като обезщетение

Последна редакция: чт, 11 мар 2010, 15:06 от Elfita

Общи условия

Активация на акаунт