Отговори
# 225
  • Мнения: 11
Галя, и аз бях почнала да давам по една гърда на хранене, уж му стигаше на дребния, обаче не знам дали от големите паузи, които се получаваха за другата гърда, получих някакъв проблем (който сама си диагностицирах като запушване  Crazy) Сега са едни занимавки, компреси... Всеки път го почвам от засегнатата гърда, пък той нещо се мръщи и се дърпа... Та карам и двете май на всяко ядене.
В тази връзка, да питам, момичета, как приспивате вашите бебета? Напоследък водим някакви безконечни полемики с майка ми, тя (логично звучащо) ми казва да не го уча да заспива на мен, а да се мъча да го приспивам в креватчето, да мисля за в бъдеще как ще я караме така и т.н. Обаче бебчо най-лесно заспива сучейки, или пък татко му да го разнася, а нощем ми се вижда почти невъзможно да се мъча да го успивам в креватчето, да го клатя и шъшкам по половин час и повече. Гледам, че и други така заспиват... Вие как смятате и как процедирате?

Лято, и аз току що се самодиагностицирах с нещо като запушено каналче  #Crazy напипвам бучка от вътрешната страна на лявата гърда. правих масаж със сапун и топла вода, доста се зачерви мястото но не се разкара, то аз какво ли очаквам от веднъж да мине  ooooh! А днес точно преди да заспи в 13:00 го кърмих от нея. Ще пробвам с още масажи, а ти какви компреси правиш? И колко време да изчакам преди да се панирам и да потърся лекарска помощ? ooooh!

За приспиването и ние сме така или сучейки или на ръце. Сложа ли го в креватчето почва плач ако не се е унесъл по дълбоко. А с люлеене просто забрави да заспи, освен ако не е майка да го люшка половин час (или да го дондурка на ръце докато заспи). Направо незнам как ще се оправям тя като си тръгне, явно има много повече търпение от мен в приспиването на мъника. Аз направо го мятам на цицата и ако там не заспи по друг начин не виждам как ще го приспивам  Crazy

# 226
  • Мнения: 28
Честит син Късметче! Да ти е жив и здрав и много да ви радва!
Лято аз много рядко я приспивам на ръце, защото забелязвам че въпреки че е мъничка много бързо свиква на ръце и плаче понякога да я държат! Аз я приспивам в креватчето й като и люлям коша и й пея или говоря. Мое лично мнение е да не я приспиваш на ръце - като порасне още малко направо кръст и гръб ще те болят от това.

# 227
  • София
  • Мнения: 6 215
Пропуснах да честитя бебчето на Късметче!! Да са живи и здрави и много щастливи заедно!!   bouquet
зайо, точно днес си мислех за теб, как сте, как се справяте Simple Smile Благодаря за отзива за Тина Киркова, ако до петък мистериозното зачервяване не ми се разкара, ще взема да се вдигна и аз до там.
Ваксината наистина е около 60лв, съжалявам, че ще го потвърдя и аз...
Vyara D , и аз самата обичам да гушкам бебчо (когато не плаче - тогава съвсем блокирам и се побърквам), а и той харесва... Не знам, ще видим как ще я караме...
Галя, и аз си бях напипала преди бучица. Но още на следващото сукане (което се случи да е интензивно, а не както повечето напоследък заспало) малкият успя да я разкара. Така че пробвай и така. Аз лично на ръка и с помпа не се справям много успешно с цеденето, направо имам чувството, че ще си повредя нещо гърдите... Компреси - загряващи с риванол (тук пак имаме разминавания с майка ми, която твърди, че се седяло с часове с такъв компрес) преди кърмене, понякога слагам лед след хранене. За лекарска помощ се изчакваха май 24 часа. Недей се панира само  Peace За заспиването сме същата работа.
CrazyDeina, браво на вас, колко време ти отнема така приспиването?

# 228
  • Мнения: 367
Луничка,пълна ти е пощата та ти пша тук, прати мъжа ти до вкъщи, една приятелка ми даде 4 бутилки с лекарство срещу колики.
От Англия са и са големи. Не мисля че ще ни трябват всичките. Ще ти дам една.Дава се по чаена лъжичка преди или след хранене.Тя твърди че е страхотно и действа супер срещу колики. Освен това е на билкова основа с анасон.  Не го мъчи детенце ами пращай мъжо да нас.
Живеем точно до БУЛБАНК срещу хотел Черно море.
Обади ми се д а го чакам преди или след работа.
Крема мъжа ми го купи докато бях в болницата, но мисля че е от аптеката срещу Окръжна болница.

Айде чакам да ми звъннеш и да измислим как да стане връзката Hug Hug Hug

На мойто Ксандърче как му се е изринало лицето не е истина .С какво да го намажа девойки? Особенно докато суче се зачервява и му излизат още пъпкичак и в косичката и като се охлади се поскриват  newsm78 странно...

Нещо го помързява да суче в жегите та папаме по начесто и по-помалко  newsm78

Аз вече кърмя без капка свян навсякъде където ни свари глада. Имам си един тънък шал. Гуш бебо под шала и манджаре  newsm47


Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 18:52 от Felina

# 229
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Аз вече един път препатила с преспиването не люлея. А и се оказа че Гого не обича да стои в моите ръце  Mr. Green Когато го взема на ръце да го гушкам, човека започва да се мръщи. Иска да стоя до него но не и да го взема. Позволява само на баща си да го люлее. Кеф. Когато стане време за сън просто го слагам в леглото. Той или заспива или си гледа без да мрънка.
Фелина, и Гого е обринат. Даже му излезе нещо като екзема на едната бузка. Бях купила едно билкове кремче за подсечено дупе, направено в аптека, и с него мажа бузките. За два дена ситните пъпчици изчезнаха и подобието на екзема почти се заличи.

Честит малък мъж на Късметче! Да е здрав и послушен!

# 230
  • Мнения: 28
 Лято всеки път времето е различно за приспиване. Понякога даже само докато я оставя в леглото и тя е заспала принцесата. Друг път ми отнема половин до 1 час. Но рядко е много дълго времето - по принцип много си спи и бързо заспива - пу да не и уроки!
 Браво на теб Фелина че можеш да кърмиш навсякъде - мен си ме е е срам и ако съм навън и давам АМ. Аз и без това си я дохранвам с АМ така че един път на ден и то само веднъж досега минава и без кърма.
 Момичета за запушени канали много помага физиотерапия - нагревки с радар - аз минах преди две седмици на такива процедури защото положението беше доста зле с гърдите ми и съм много доволна - доста бързо се оправи всичко.

# 231
  • Мнения: 172
Късметче, честито бебче!Да ти е живо и здраво и много да те радва!
И аз ще слагам пентаксим (така ли се пише newsm78) и на мен доки ми каза, че от порядъка на 60 лв едната.
Девойки, и ние се приспиваме на гърдата. Аз вече имам чуството, че цял ден се разхождам гола и Рая ми виси на гърдата Crazy
Фелинка, на мен дерматоложката ми изписа спрей GIN GIRA ALBA, холандска козметика за пъпчиците. Основата му е вода и цинк и за моя радост, пъпчиците вече не се възпалят.Почти не се забелязват вече Peace

# 232
  • Мнения: 849
АЗ също знам, че цената е около 60 лв. И искрено се изненадах на това, което чух в аптеката днес. Но нека първо да ги купя ваксините. Иначе имам готовност да изсипя едни 120 лв за следващия преглед...

# 233
  • Мнения: 11
Лято мерси за подкрепата  Hug

Ние се кърмим-спим в момента след къпането  Mr. Green мисля че бучицата май се поразкара след кърменето към 21:00, но като ми мине червенината от масажа ще опипам пак хубаво, че сега си ме боли още  Crazy

За ваксината и на мен педиатърката ми каза че е около 60 лв и ни я препоръча, защото с едно убождане се правят няколко имунизации наведнъж, пък и е по-добра от другите по здравна каса. 200 лв ще се ръснем, ама щом е за бебо с удоволствие  Party

# 234
  • Мнения: 367
EEEEE Glum-че много си стисната , само 3 снимки  smile3534 голям сладкиш и второто издание пу пу пу   love001 да ти е жива и здрава Hug

Ели и аз имам такова кремче - да мацам смело значи  Hug

Гери не пише нищо в нета за това кремче  newsm78 в аптеките има ли го свободно ?
На малкото муци направо под долната устничка има няколко пъпчици и като суче са все във влажна среда ,макар и да е кърма ама са червенички и не завяхват апък там сигурно му е гадно като папа да го дразни  smile3506
Днес го храних без силиконките и дано не ми се разранят пак зърната че аман ... тъкмо се закрепих ...
Аз още не съм почнала да мисля за ваксините ама като има хора преди мен да разучат  hahaha ние се родихме в средата - далавера си е.Та какво и е специалното на тази за 60 лв ? Какво значи мъртви вируси ? Как действа ваксината тогава?
Може ли някой в кратце да каже най-важното ? Hug Hug Hug
Лека от мен че ние сме кукуряци в 5.30 еври морнинг  smile3541

Ох връщам се да цункам Зайчето и пак чао  newsm46

# 235
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Таничка, кураж, мила, с теб съм.

Късметче, да ти е жив и здрав юнака!

Добре де, защо мислите, че е огромен проблем, че детето заспива на гърда. За мен това е нормално, а от един момент нататък беше и адски удобно. Сукането преди сън успокоява детето и то по-рядко се буди нощем.

Glum, ама тя малката ти щерка много прилича на моята Елица Simple Smile.

# 236
  • Мнения: 367
Да бе мойте и двете заспиват на гърда(когато дъщеря ми беше бебе).Защо пък да е проблем newsm78 Понякога нощем дори си оставаме така като сме се кърмили и си заспиваме.
Добре ще го слагам на една възглавница за кърмене та той е между мен и възглавницата та дори и да го изпусна няма къде да ходи.
Аз също си мисля че и за бебо е по-добре така и за мамата - усещането за близост е много приятно.
После цял живот ще сме разделени, всеки по задачки. Сега е време за гушкане и за глезене  newsm47 А бебчо е много спокойничък и определено обича макар че става горещо понякога.
А за кърменето навън 2-3 пъти като го направиш и вече не е такъв проблем  smile3503

# 237
  • Мнения: 126
Много бързо пишете, ей..
Че и по разходки излизате по цял ден, бравос!
Как насмогвате с всичко не знам, явно аз нещо не мога добре да се организирам. Ние спим с малката до обяд, вечерно време сме по-активни, пак спи, ама не много дълбоко, все си промрънква.
Следобеда повечето време се носим на ръце, а към 5-6 я изкарвам навън, но нещо днес беше много кисела и почти през цялото време пак на ръце.
Не знам дали и стига кърмата, по съвети на момичетата тук я държа много време ту на едната, ту на другата гърда, определено нямам много мляко, но имам чувството че просто взе да свиква да спи там /макар че я побутвам да цока/ и в момента в който я махна надава вой. И аз съм в чудене глад ли е, колики ли или просто протестира...
За заспиването на цицата - има го тоя момент, заспива, да ама ай съм я оставила в леглото и веднага усеща маймуната му с маймуна и почва да мрънка или реве. Големи са професори тия малките, пишат ли пишат както казва баба ми. В момента ме дебне с едно око, засега не плаче, но усещам че натам върви работата...
Успях да кача една снимка на беба, ама нещо ни ми даде опция да я именувам, така че в момента сме анонимни


# 238
  • Мнения: 126
Момичета, забравих да ви питам за това вълшебно кремче против пъпки, че и ние караме "бебешки пубертет" /така се наричало и било нещо като хормонална криза след раждането/. Дайте име някакво моля, мерси!

# 239
  • Мнения: 68
Танче, само не губи надежда!!! А парите ще ги съберем, няма къде да идат, щом е за детенце, много хора ще се включат!  Hug

Айла, KayRenn, искам да питам за това кърмене в легнало положение и приспиване на гърдата. Как се оригват при това положение децата.
Моя хубостник, ако не се оригне мъжката  Wink после се повръща целия. В чудо съм се видяла  #Crazy . Възможно ли е да ми се е позасилила кърмата и да съм започнала да го прехранвам и затова толкова да се олива всеки път.

И кажете как се мери Т-та в дупето?  #Crazy То детето не спря да мърда и аз направо бях в шок  Sick
Още ни е запушен носа (едни големи сополи вадя от там) а сега започнахме и да кихаме, че се чудя дали не е настинал, затова искам да му измеря Т-та

Сис, в понеделник имам среща в офиса за връщането ми на работа, така че скоро очаквай пратка със софийския зет Laughing   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт