Има ли държава *приятел на емигрантите*

  • 7 036
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ето тази реч за мен е пример на нормална човешка логика. thumbsup
А не само да се оплитаме в "политическа коректност".

да бе, то4но стила на 4и4о ти босси и компани  Laughing
то4но австралийците така са си наложили свободата и християнските ценности  ooooh!

Ок,това е истори4ески факт и не може да се отре4е,но се е слу4ило доста отдавна и не мисля,4е може да се сравнява с днеШната политика и отноШенията между приемна държава и емигрант. Stop

# 61
  • Мнения: 653
Ето тази реч за мен е пример на нормална човешка логика. thumbsup
А не само да се оплитаме в "политическа коректност".

да бе, то4но стила на 4и4о ти босси и компани  Laughing
то4но австралийците така са си наложили свободата и християнските ценности  ooooh!

Ок,това е истори4ески факт и не може да се отре4е,но се е слу4ило доста отдавна и не мисля,4е може да се сравнява с днеШната политика и отноШенията между приемна държава и емигрант. Stop

60те _ 70те години не ми се струват толкова отдавна ...

# 62
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ето тази реч за мен е пример на нормална човешка логика. thumbsup
А не само да се оплитаме в "политическа коректност".

да бе, то4но стила на 4и4о ти босси и компани  Laughing
то4но австралийците така са си наложили свободата и християнските ценности  ooooh!

Ок,това е истори4ески факт и не може да се отре4е,но се е слу4ило доста отдавна и не мисля,4е може да се сравнява с днеШната политика и отноШенията между приемна държава и емигрант. Stop

60те _ 70те години не ми се струват толкова отдавна ...

Като си помислиШ какви права са имали хората през 60те_70те години и какви права имат днес мисля,4е разликата е осезаема. Peace

# 63
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
А как стои в-са за емигрантите в арабските страни, мързел?
Как взимат гражданство, например в Бахрейн. Аз съм чувала, че в тези страни, ако не си роден там, нямаш шансове за гражданство, предимно с работни визи ги приемат.Разкажи, приятели ли са на емигрантите? Ако реша да емигрирам някъде в гълфа какво трябва да направя ( ако нямам работа предварително) - е така отивам и решавам да остана:)

Няма имиграция. Можеш да отидеш и да работиш, ако работодател те спонсорира за виза. Така можеш да стоиш цял живот, аз познавах американци и канадци, по 20 години бяха направили. Но и да се ожениш за местен, няма гражданство. По месторождение няма гражданство, мисля, че децата от смесените бракове вече получават това право.

Причината е, че не само не се плащат данъци, а има и директни приходи, свързани с привилегията да си гражданин (специално за Катар и Саудитска Арабия знам).
Всъщност в Катар гражданите са около 1/5 от всички живеещи там.

# 64
  • Мнения: 57
постинга на 10 cents се отнася напълно и за Австрия.
от една страна държавата дава пари за интеграция, а желание за интеграция няма.
от друга страна, местното население е много негативно настроено без да диференцира кой какъв чужденец е, как живее и с какво се занимава.
големите групи чужденци - от бивша югославия и турция, според мен определено лежат на системата. живее се масово от безработни, детски и прочее помощи, строят се джамии, играе се по зял ден табла и прочее. австрийците много се дразнят, но в крайна сметка всеки върви по пътя на най-малкото съпротивление и системта позволява подобно живуркане. т. е. не е луд който яде баницата.
това негативно отношение обаче се проявява и към хора с образование и добри доходи. не веднъж ми се е случвало в скъпо заведение келнерка австрийка да ми тръшне кафето и да ме гледа лошо. ако не си мизерник, автоматично си мафиот.
като обобщение мога да кажа, че в австрия обществото е изключително консервативно, хората са убедени, че всичко австрийско е най-хубаво, изпълнени са с подозрение към всичко различно и не гледат с добро око на чужденците. За щастие светът става все по - интеранзионален.

# 65
  • Мнения: 2 786
По мои впечатления тук в Норвегия е рай за бежанци (изглежда това ще се промени като слушам плановете на новото правителство).
Мисля, че сме втората страна в света с най-много бежанци на глава на населението (след Италия или Малта, нещо такова по бегли спомени).
Много хора (в това число и аз) протестират против сегашната прекалено либерална политика, на ръце ги носят бежанците направо.
А за благодарност престъпността се увеличава, почти 100% от изнасилванията са дело на бежанци, продават дрога в центъра на Осло, не се интегрират, не учат езика, стоят тук нелегални и правят поразии и куп още други.
Не обичам паразитиращи на чужд гръб хора и не толерирам подобно отношение към страна, в която си дошъл.
Не всички са еднакви, разбира се, някои се стараят и са с чисти намерения, но масата - не.
Милиарди се дават всяка година за интегрирането им, но резултатите са плачевни.
Тази година е отпуснат половин милиард повече, защото се очакват още повече желаещи да намажат от социалната система без да допринесат с нищо.
На последните избори отново спечелиха социалистите, но партиите, които се обявиха против тази анархия с бежанците, спечелиха повече депутатски места, а поддръжниците на пагубното положение - логично изгубиха.
Чуха се мнения, че ако Работническата партия, която в момента състави правителство в коалиция с още две "леви" партии, не направи сериозен завой надясно по отношение на вълните имигранти, които заливат страната, просто няма шанс да спечели каквито и да било избори занапред.
Спечелиха на косъм, само защото едната от "централните" партии нещо яко се изложи и изгуби 10 от 12-те си депутата като по този начин предотврати "десните" да съберат достатъчно депутати за коалиция.
И мисля, че "левите" си взеха поука и разбраха какво искат хората и това НЕ Е широко отворени врати за сульо и пульо от Африка и "на изток от България", който просто иска да си живее без да прави нищо.
Като цяло социалистите в Европа губят подкрепа и мандати и една от основните причини е, че хората искат по-твърда политика спрямо чужденците и особено онези, които идват с нечисти намерения.
Това го каза и новия министър-председател  Mr. Green

Накратко - ако дойдеш тук с намерението да си пълноценна част от обществото и да спазваш законите и порядките, добре си дошъл.
Ако обаче имаш други намерения - добре си си отишъл обратно там, от където си дошъл  Grinning

# 66
  • Мнения: 1 049
Типично за Германия, това което си описала...  Wink Ако немците, особено от някои по- малки градчета не престанат да бьдат толкова дребнави и ограничени никога няма да проумеят, че благодарение на много кадьрни чужденци, които са тук особено последните години Германия се оправя... Липсва им определено висококвалифицирана работна рька в много области и хем от една страна тьрсят чужди специалисти, хем се правят на много важни. Пустите им предразсьдьци... Sunglasses

Иначе освен за Америка, за друга по-пьлна дьржава с емигранти не се сещам...

# 67
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Иначе освен за Америка, за друга по-пьлна дьржава с емигранти не се сещам...


Мисля, също и Канада.

# 68
  • Мнения: 3 932
Иначе освен за Америка, за друга по-пьлна дьржава с емигранти не се сещам...
Мисля, също и Канада.

Ех, Канада...Имаме си даже (Кебек) министър на имиграцията, която е хаитянка ъф корс! Сега в момента тече даже една рекламна кампания по медиите, на която мотото е Кебек има нужда от вас...ако намеря рекламния клип ще го постна. Разбира се много по-лесно е в големите градове, ако се забиеш в някоя глуха провинция, мое и да постреснеш местното население с чар и акцент Mr. Green

# 69
  • Мнения: 1 242
Немската политика към емигрантите е била, както и самата страна, разделена.
След Втората Световна недостигът на предимно мъжка работна ръка е огромен. В западните провинции, освен финансовата помощ на плана Маршал, идва и помощта първо от италиански, гръцки и на последно място турски гастарбайтери. Те имат право да останат, колкото време искат, да доведат семействата си, да са равноправни (освен правото на гласуване). Това, че турците са се застояли по-дълго и в мнозинство от останалите, е друга тема.
В източната част положението е по-инакво. Предимно виетнамски работници се появяват и то доста по-късно от колегите-гастарбайтери при Аденауер. Виетнамците не се ползват с никакви привилегии - роди ли се дете си остава с виетнамско гражданство, имат си 5-годишните договори, на изтичането след които си поемат пътя обратно.

Един вид опитът с чужденци-емигранти в Източна Германия бе равен почти на нула. Тук-таме някой останал оженен студент от братска страна.
Да не забравяме обаче, че моралната вина от войната е поета официално от Западна Германия, която изкупвайки вината бе готова да защити човешките права на всеки.

Източна Германия след Обединението е конфронтирана, ама жестоко, със ситуацията. Много от източногерманците губят работата си. Обидното е, че заради досегашната държавна политика на планово стопанство много от предприятията са нерентабилни и загубили пазарите си, но в очите на непознаващия ситуацията западняк, хората са тези, които са необразовани и второ качество.
В много браншове образованието им не беше признато, а в много фирми източняците трябваше да работят двойно повече и двойно по-добре, за да запазят работните си места.
Това създаде в източните провинции чувството да си чужденец в собствената си държава и при създадената концентрация на дълготайна безработица търсенето на вина другаде.  Донякъде и с право - много работодатели са склонни да назначат чужденец, но не и източняк. Но и тази тенденция отмира.

В бившите източни провинции са виновни руските немци, а в бившите западни - немските турци. Няма оправия в таз сиромашия.

Аз си кибича в бившия раздърпан Берлин, където от едната страна слушам едното, от другата - другото. Позиция не мога да заема, но фактът, че ми се оплакват на тема чужденци, иде да покаже, че ме възприемат като равна.

Последна редакция: сб, 10 окт 2009, 19:31 от Мамунката

# 70
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Иначе освен за Америка, за друга по-пьлна дьржава с емигранти не се сещам...
Мисля, също и Канада.
Ех, Канада...Имаме си даже (Кебек) министър на имиграцията, която е хаитянка ъф корс! Сега в момента тече даже една рекламна кампания по медиите, на която мотото е Кебек има нужда от вас...ако намеря рекламния клип ще го постна. Разбира се много по-лесно е в големите градове, ако се забиеш в някоя глуха провинция, мое и да постреснеш местното население с чар и акцент Mr. Green


Не знам дали аз съм стреснала местните, но те мен стреснаха определено  Laughing. Тези хора нормалния френски за нищо го нямат. След разговор, един 3 пъти ми казва едно гърлено "мааси", и аз 3 пъти след това: "извинете"? И чак накрая разбрах, че това е някакво странно "мерси"  Crazy Това в Монреал.

# 71
  • Мнения: 191
И аз да се включа от Австралия  Simple Smile Според мен това е държавата най- гилям приятел на емигрантите  Laughing Тук всички са емигранти. Дори и тези, които са "австралийци", знаят, че са да кажем 2-3-то поколение австралийци, знаят от къде, как и защо са дошли техните родители, баби и дядовци и са много толерантни.

Това важи и за Канада  Peace и всички тук се гордеят с това колко многонационална е държавата.
Видях, че няколко други момичета са се включили по темата, но нека и аз да напиша какво мисля по въпроса.
 
Тук в големите градове емигрантите май са повече отколкото местните (под местни да се разбира хора 2ро или 3то поколение). Говори се на хиляди езици, с хиляди акценти и никой няма да си позволи да те обиди, защото си емигрант и си дошъл отнякъде или защото имаш акцент. Дискриминация скрита сигурно има (въпреки че познавам много местни, които са изключително добре настроени към емигрантите и са много дружелюбни). Говорила съм с филипинци, които твърдят, че това че ние сме бели е голямо предимство, а това че те са азиатци им създава проблеми понякога. Напоследък забелязах, че определена имигранстка група не харесва друга имигрантска група (примерно иранците мразят китайци и т. н.).

Иначе мога да обобщя, че Канада е много толерантна към емигрантите, оказва им се всякаква помощ в началото (безплатни курсове по съответния език, градина за децата, докато ти ходиш на курсовете, детски, социал в някои провинции, връщане на данъци първата година, безплатно ходене на спорт, BC хаузинг, които ти помагат с наема и така нататък).

# 72
  • Мнения: 3 521
Реално погледнато аз поне намирам немската емигрантска политика за много благодатна. Ще кажа, че я съпоставям с френска и няколко централно африкански(където дефакто такава не съществува, май-май Wink ).
Иначе Хер одер Фрау Весси(масовата част, от село, 45+) обича да си бучи по принцип. Той/Тя мрази емигрантите, осси-тата, съседите си, времето, къртиците и голите охлюви и преди всичко последия селекционер на Байерн Мюнхен. Но реално - на кой му пука? Просто си пускай покрай ушите такива коментари - след 25 години чии деца ще плащат пенсията на тая сова? Наздраве!

Общи условия

Активация на акаунт