А сега кажете това нормално ли е?

  • 3 664
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 788
С риск да остана неразбрана и да не се изкажа много по темата, тъй като тя е за пожара днес в София.
Но виждам, че и други са се отклонили, та си позволявам и аз да го направя... Simple Smile

Аз пък се чудя на слепия патриотизъм на хората...
Наистина...
На какво ли остана, искрено да се зарадваш в нашата родина? Природата - ден след ден я съсипват - било политици, било строители, но не остават назад и сънародниците...Историята - не е хубаво само да се лежи на стари лаври май...Личности, прославили България - ако всички са като Стависки - не, благодаря...Селскостопанството и износа - отдавна вече го няма, а дори и да го има - то има и безброй рекети и изкупуване на продукцията за жълти стотинки...Туризмът - и него не го виждам с това обслужване и манталитет до кога ще издържи...Хубавите традиции и фолклор - че кой от младите хора в днешно време се интересува от това? Или ако има такива - то много са малко...и недостатъчно...
Да добавя и корупцията, шуробаджанавщината и мафиотщината ...
Картинката на мен не ми се струва розова...
Замислям се, ама наистина, с кое от всичките тези неща да се гордея?
Не ми харесва, че нещата не са наред. Опитвам се, колкото мога, но както съм писала и преди - все по-често си задавам въпроса - "Заслужава ли си?"
Защото една птичка, пролет не прави...

# 76
  • Мнения: 12 663
И кой очакваш да ни я оправи? Родината, де. Или да си вземем всички дърмите и да идем там, където вече всичко е наред. Интересно на тях кой им го е наредил? 

# 77
  • Мнения: 1 788
И кой очакваш да ни я оправи? Родината, де. Или да си вземем всички дърмите и да идем там, където вече всичко е наред. Интересно на тях кой им го е наредил?  

Ако не друго, то поне са били по-единни от нас...във всяко едно отношение...
Трябва да има както идея в главата, така и самоконтрол...
И може би, човек трябва да надскочи себе си и да признае, че наистина има проблем, не само да хленчим...Колкото по-скоро, толкова по-бързо ще се научим как да го разрешим...Надявам се...

# 78
  • Мнения: 2 386
Toя път и едните, и другите се изложихте. Ще си сейв-на темата веднагически и ще ви я покажа по-нататък..

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 00:36 от Ева в асансьора

# 79
  • Мнения: 140
искам най- искрено да се иzвиня на вси4ки които съм обидила с това което написах целта ми съвсем не бе6е да ви zастана в опоzиция и да драzня хората тук просто смятам 4е така стоят не6тата това виждам аz в България и това бе6е моето мнение
истината много 4есто боли и искрено се надявам агресивните отговори които полу4их по повод моя пост да са  от болка а не от слепота и  да мислите 4е сме деца на една прекрасна държава( с дне6на дата ) zа6тото така 6те си останем на дъното
когато 4овек живее в собствения си свят и не вижда проблемите си или не иска да ги приzнае никога няма да предприеме действия zа да ги оправи
иzвинявам се ако съм zасегнала не4ия гордост о6те веднъж и ...желая ви вси4ко хубаво
 

# 80
  • Мнения: X
нари4ам я така zа6тото о6те на границата ме посре6тат беzдомни ку4ета нари4ам я така zа6тото ако не бутам пари на сестрите и лекарите в Пирогов няма да ми обърнат внимание  нари4ам я така zа6тото полицаите ме спират да ме рекетират а не zа6тото следят zа реда на движението по улиците нари4ам я така zа6тото кофите zа боклук пред блока ми смърдят нари4ам я така zа6тото бяха дадени много пари от европейския съ=z и ни6то не бе6е направено а zа сметка на това народа трябва да върне теzи пари по един или друг на4ин нaри4ам я така zа6тото в блока ми не искат да сложат стълби6тно осветление понеже хората крадът ток нари4ам я така zа6тото пра6тат пенсионерите на по4ивка а в съ6тото време виждам как съседката ми си налива вода от об6тествената 4е6ма в градинката нари4ам я така zа6тото винаги и във всяко едно отно6ение функционира системата мой 4овек  и няма6 6анс ако няма6 връzки нари4ам я така zа6тото виждам как по zаведенията малолетни моми4ета се пускат на 40 годи6ни 4и4ковци zа една малка водка нари4ам я така zа6тото курвите на мутрите (фолк певиците) станаха идеал zа жена  нари4ам я така zа6тото в Герамания  се раzхождам по 4исти и добре осветени улици мога да ходя с летни маратонки преz zимата беz да ми се мокрят краката  полу4авам ка4ествено обслужване навсякъде и ако си купя не6то от някой магаzин и се раzвали или скъса 6те ми го сменят веднага zа ново или 6те ми върнат парите zа6тото клиента винаги има право когато преси4ам улиците 6офиорите ми спират беz да има zна4ение дали има пе6еходна пътека или преси4ам на 4ервен сфетофар полу4авам това zа което пла6там  и о6те един куп при4ини но мисля 4е теzи са достатъ4ни zа да стане ясно ЗА6ТО



Не се пали толкова. Хората просто се опитаха да ти кажат, че пишеш неграмотно.

# 81
  • София
  • Мнения: 3 880
Servallan, много патетично Stop
общо взето всеки мрънка за тези неща и темите за оплакване са безброй.
и все пак Стависки не е българин (макар и да има българско гражданство) и защо точно него от всички хора, които са прославили и прославят България избра? защо да лежим на стари лаври, каква нова история искаш да се пише? проблемът ни е, че не съхраняваме паметниците на културата и историята си и не се грижим за тяхното афиширане и размножаване.
естествено, че има корупция. всъщност защо мислиш, че няма корупция и шуробаджанащина извън пределите на страната ни. та това е навсякъде...е, не толкова нагло и безочно като Станишевата шайка, но нещата и там не са изкоренени.
изобщо откъдето и да хвана постинга ти може да се каже много...факт е, че се граби и съсипва. но е и факт, че е пълно с мрънкалници и нищо-не-искащи-да-променят хора - мързеливи, некадърни, необразовани.
дори в изборите си личи каква овца е българина - не, защото е избрал пешо или гошо, а защото не избира никой...иска да си зарови главата като щраус в пясъка и да си мрънка под носа, иска да е недоволен, иска да е нещастен и да има кой да обвини...може да направи избор, може да направи така, че гласът му да не бъде преразпределен, но той предпочита да си трае апатично и да гледа вдобичено.
защо гледате една пълна до половина чаша с вода и тя за вас е наполовина празна ВИНАГИ? защо не я виждате наполовина пълна?
защо винаги се въздиша по миналото? защо винаги се търсят причини да се мрънка и дори, когато няма такива пак се седи в ъгъла и се гледа лошо?
новините, вестниците, ние самите сме просмукани от черен пиар...ние излъчваме черен пиар. докато това ни разяжда като рак нищо няма да се промени.
разбира се, и Слава Богу, има и изключения.

# 82
  • Мнения: 1 788
Servallan, много патетично Stop
общо взето всеки мрънка за тези неща и темите за оплакване са безброй.
и все пак Стависки не е българин (макар и да има българско гражданство) и защо точно него от всички хора, които са прославили и прославят България избра? защо да лежим на стари лаври, каква нова история искаш да се пише? проблемът ни е, че не съхраняваме паметниците на културата и историята си и не се грижим за тяхното афиширане и размножаване.
естествено, че има корупция. всъщност защо мислиш, че няма корупция и шуробаджанащина извън пределите на страната ни. та това е навсякъде...е, не толкова нагло и безочно като Станишевата шайка, но нещата и там не са изкоренени.
изобщо откъдето и да хвана постинга ти може да се каже много...факт е, че се граби и съсипва. но е и факт, че е пълно с мрънкалници и нищо-не-искащи-да-променят хора - мързеливи, некадърни, необразовани.
дори в изборите си личи каква овца е българина - не, защото е избрал пешо или гошо, а защото не избира никой...иска да си зарови главата като щраус в пясъка и да си мрънка под носа, иска да е недоволен, иска да е нещастен и да има кой да обвини...може да направи избор, може да направи така, че гласът му да не бъде преразпределен, но той предпочита да си трае апатично и да гледа вдобичено.
 

Не е толкова патетично. Помислила съм тези неща, тях съм написала и дала като пример. 
Относно изборите и фактите, които си посочила, съм напълно съгласна, т.е. и аз мисля така, макар че съм го казала по малко по-различен начин.
Не мисля, че няма корупция и шуробаджанавщина, мисля, че при нас са прекалено явни и нагли тези прояви, т.е. стотици пъти повече от нормалното...
"Нищо-не-искащи-да-променят хора" според мен са изключително много...
Целта ми е не безцелно да плюя, а да кажа, че според мен има проблем и той не е малък. Както и това, че е не само в управлението и държавата, а по-скоро и в самите нас.

# 83
  • Мнения: 12 663
Toя път и едните, и другите се изложихте. Ще си сейв-на темата веднагически и ще ви я покажа по-нататък..

Благодаря ти, Ева, че ни го каза. От позицията на съдник.  Или от позицията на живееща в САЩ. Покрай мъжа си.  А ние , бедните, не помирисвали САЩ.

# 84
  • София
  • Мнения: 15 466
Има все пак полза от този пожар - циганите са щастливи! В момента товарят ламарините от покрива и решетките на каруци.Нощес пазеше полиция да не разграбят, но явно вече са приключили с разследването за причината и сега е ред на другите.

# 85
  • Мнения: 2 386
Трещерица, не си в час.

# 86
  • Мнения: 4 585
Значи става въпрос за незаконно строителство?
Ми то по-добре да са оставили да изгори всичкото, в контролиран пожар.

# 87
  • София
  • Мнения: 15 466
Значи става въпрос за незаконно строителство?
Ми то по-добре да са оставили да изгори всичкото, в контролиран пожар.
Все е на някой тази сграда, но този някой, никой не го знае кой е и отдавна не се е интересувал какво става със сградата.Срещу нас има изгорял блок от преди десетина години, уж всички бяха собственици, а никой не дойде да си ремонтира жилището. Сега се руши опасно, но от общината не го бутат, защото било частно. Чакат да стане нещо лошо и ще дотичат.

Общи условия

Активация на акаунт