Слънце жарко вън пече, на MAРТенчето лига му тече!

  • 10 159
  • 295
  •   1
Отговори
# 45
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
За замразената кърма - моята отиде в мивката всичката  Cry Tired Като взех да размразявам - ами тя миришеше на кисело Sick Абсурдно ми беше дори да пробвам да й я дам Но пък как ми се скъса сърцето при вида на тия литри дето ги разхищавам... А и целия труд  ooooh! Абе здраве да е, ама сега ме подсетихте и пак ме хвана яд  Пълен фризер беше  Sad

А някои май не са чували за бутона "отговори на моите публикации" и затова се дивят на "записите"  hahaha

# 46
  • Мнения: 267
Днес явно ще ви занимавам с моите въпроси  Laughing Mr. Green та пюрето преди или след млякото се дава,мисля си , че ако е преди,може да му хареса и да не иска мляко,а ако е след ще се е нахранил и пак няма да иска  newsm78 Embarassed Embarassed Embarassed,та м/у храненията или как?
не ми се смейте ,моля ви
Ние пък нямаме череша,нито пък познати с такава,а от пазара не ми се купува щот не знам как са гледани  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 1 906
Ха привет и от нас!
Прибрахме се, колкото да хапне бебка и пак път ни чака  ooooh! . Днес на мама ламята е яла само три пъти  Shocked  Shocked  Shocked . Щом е в колата забравя даже да се храни  Laughing .
Утре пак ще ходим до Русе и може от там или от Плевен да купя някое пюренце  Thinking . Щом всички се запасявате - няма да останем по-назад я  Mr. Green
От нас лека вечер, а аз отивам да събирам багажа.

# 48
  • Мнения: 10 011
Ех, че хубав бутон!
Любима, мерси! Laughing
И аз ще захранвам с картоф и после морков (след 6ти навършен месец),  за всеки случай, да не му се сторят после безвкусни след плода.
Русана, и аз да пробвам да помогна ако мога. На тихо ли го храниш? Може би се разсейва от звуци и хора?  
Май преди млякото се даваше пюрето. Забравила съм. ooooh!

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 18:36 от Deziderata

# 49
  • Мнения: 107
Хайде и аз да се запиша! Ама да не е само запис:
Поли Уоли мерси за инфото,значи моя е от този 6ч. за комари,а през деня мога ли да го ползвам и за кърлежи(щото на морето си има) или само по 1 път за 24ч може да се ползва!
За захранването-мненията наистина са различни и доста често си противоречат! Според мен тези,които още кърмят може и по-късно да захранват,но тези,които са на изкуствено е по-добре по-рано.Това е лично мое мнение,всяка майка трябва сама да реши,кое е най-добро за нейното дете!
Някой питаше как да дава пюрето! Аз го давам като добавям по няколко лъжички към млякото,като увеличавам всеки ден,докато не заместя цялото ядене!

# 50
  • Мнения: 361
цоп
Белла  Hug

Леле забравих какво щях да пиша newsm78 то днес голяма жега и ние доста навън седяхме, та и без това съм затъпяла и днес тотално ми се изпариха мислите  Rolling Eyes

Тони честита ви годишнина. Да се обичате все така!!!

за пюретата- аз ви чета и събирам инфо и каквото кажи доки и ще го мислим.
 Не знам вашите бебоци как са, но ние от 2-3 дни сме свръх активни. Все пипа нещо, иска да се обръща (държи си гащите да не и падната като се обръща  hahaha) и ако не дай си боже не го пипне или не се обърне става едно мрънкало.
Аз не знам дали ни свършиха коликите, все още давам капките (докато свършат), но си мрънкаме от зъбките. Лесно нЕма Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 88
според мен уреда за костилките ще го има в мгазините за домашни потреби!
ина4е става и с безопасна игла!  Peace

Може ли да обясниш как става номера?
Благодаря предварително Simple Smile

разбира се - взимаш една безопасна игла, голяма според големината на 4ере6ата, хващаш я от страната на закоп4аване с едната ръка, в другата държи6 4ере6ката  бурка6 с долната страна на иглата там, където е била дръжката на плода. реално с кръг4ето на безопасната игла повдигаш костилката и я изваждаш.
ние така ги 4истим за сладко. лесно е. надявам се, 4е Ме разбра, 4е как го обяних  Whistling (редактирах  Laughing)

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 19:12 от беба

# 52
  • Мнения: 967
Поли+ ние бяхме само за 3 дена + 2 пътуване и не мога да го препоръчам тоя вариант - само мога да кажа, че Марти не поиска да се къпе в морето  Mr. Green. Иначе 2 дни пътуване, 1 ден нагласяне на режима и 2 спокойни само; за 10 дена сигурно ще е доста по-добре. Иначе понеже ние доста повръщаме - за 5 дена му облякох всички дрехи дето ги имаше. Освен това мъкнех шишета, кана за варене на вода, ел. стерилизатор. Бях взела и активната гимнастика, пльосках я на шезлонг при басеина на хотела на сянка и Марти отгоре - беше попадение  Simple Smile. Иначе много добре си спинкаше по ресторанти и барове (в градината естествено) и си мисля, че догодина сме цяло лято (колкото издържим финансово) - там.
Познати, които си домъкнаха бебетата от едномесечни там споделят, че при къпането има особеност - носят бидони мин. вода, топлят и така къпят. Това се отнася по-скоро до Южното черноморие през август - там всяка година вилнеят страхотни бактериални и вирусни зарази - водата се замърсява - та опасението е да не влезне вода в устата на бебо.
Иначе наистина май е по-подходящо пътуването през ноща, иначе аз се скапах да спирам, да го храня, да го преповивам или успокоявам - и двата пъти пътувахме денем! Но Оки4 е по-компетентна - бяха дълго на морето, ако не се лъжа.

# 53
  • Мнения: 1 734
Алекс-мама, браво, че на бебчо му няма нищо, може и от жегите така да не иска да яде.
За пюретата, аз помня че като захранвах Боби, ги смесвах в началото с мляко или кърма, една част разбира се и така постепено намалявам млякото за сметка на пюрето докато свикне. Може и така пак да направя сега с Лорито като я захранвам.
Да питам мамите с момиченца - аз като наглася Лора с рокля, за да е убавица  Flutter и тя я натиква почти цялата в устата си. Та отиде ефекта от прелестта на роклята - вижда се само едо боди и крачета. Та вашите моми и те ли така правят или моята е дивачка и не иска да носи рокли? newsm78
Тони, честита ви годишнина, да сте много щастливи и много да се обичате  Heart Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 1
 Ивелина, на люлки не сме се возили, защото не бяхме на панаир, а на счетоводителска сбирка, та май повече по софрите изкарахме. Все се каня да отида в Трявна с колело и да покарам по маршрутите, дето са ги дали на картата, но не знам кога ще сколасам.
 За гърнето не знам защо се изненадвате, но едно време съветваха от шестия месец да се слага на гърне и истината е, че колкото по-рано се започне тази работа, толкова по-лесно се отучва да пикае и ака в гащите. Като ги изчакате до 3 години, после има да се чудите защо пикаят по нощите в леглата до първи клас. Дъщеря ми я научи жената, която я гледаше на 10 месеца и само нощем после се напишкваше, защото спеше много дълбоко.
 Алекс-мама, все едно ми описваш Илийката тези дни. Сложа го на цицата, дръпне десетина пъти и ми праска една щастлива усмивка и до там. От шишето пък хич не ще.

# 55
# 56
  • Мнения: 288
Момичета,да ви почерпя,че днес покрай лекари и бебета забравих!Имаме годишнина с таткото-8 години откакто сме заедно (не сме женени).От 15 годишни сме двойка. Laughing

 

# 57
  • Мнения: 361
Алекс мама Честита ви годишнина!!! Поне ще 10 х 8 години заедно !!!

за гърнето - съгласна съм с Маймунката. Има приятелка, която от 6-7 месец го слага на гърне и на годинка вече си знаеше, че пишкането става там. Излизали сме по кафете и малчко си казваше, че има пиш. А и другата крайност съм виждала - на 4 години с памперс през нощта.

# 58
  • Мнения: 267
Алекс-мама,честито,много да се обичате още дълги години и много да те слуша мъжа  newsm51

# 59
  • София
  • Мнения: 263
сиа- и ние сме така с роклите- ползваме ги за залъгалка! Жалко, че няма гумирни. И лигавника също за ядене го ползваме Joy
АлЕкС-мама -Честито!

Общи условия

Активация на акаунт