Слънце жарко вън пече, на MAРТенчето лига му тече!

  • 10 189
  • 295
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 967
Ние май ще отлагаме ваксините с 1 година за сега - с този атопичен дерматит /обриви/ и евентуално съпровождащи алергии - за никъде не сме Sad, а истинско подобрение нямаме  Sad Confused. Сега вече съм записала часове - ще ходим на дерматолог, алерголог, спец. по храненето (че в това състояние не можем и да го захраним).
Но най-хубавото е, че май не го сърби и е супер весел и доволен Мартинко!

За срещата - много ми се иска да дойдем, ама ние обикновено събота и неделя имаме много гъста програма с приятели, роднини, пътувания, ангажименти с каката (английски, спорт) и хич не смогвам за такива мероприятия. Но и така да е - ще гледам снимчици Simple Smile

# 166
  • Мнения: 660
Toni_st,за пишлетата ли имаш в предвид,че сами се справят?И аз чета на няколко места,че нищо не се пипа, не се насилва.Пише да се отваря колкото да се поддържа хигиена и аз това правя,а то постепенно се отлепва и кожичката сама.За Алекс съм преценила,че така ще бъде,а и имам приятелки с момченца,които много се измъчиха и ги водиха по хирурзи точно защото нищо не им беше правено.Мненията са наистина много противоположни,но за хигиената-трябва да се поддържа.Насилствено нищо не правя. Hug Peace
И аз ще слагам ваксините. Naughty

Не, имах предвид това, че си заспиват самички... поне при нас така се получава.

Но като гледам и чета за пишетата на бебетата, ти си на прав път. Аз нали се образовам за второто. Wink

Размина ни се и на нас Младостката среща днес... щото едни облаци довтасаха... но утре или в други ден ще се разходим и в тамошния парк. Hug

# 167
  • Мнения: 1 734
Хайде и аз да се разпиша днес
Ние успяхме да си направим разходката въпреки вятъра и облаците, даже много добре се получи, че иначе с това силно слънце си е изтощително. А и ние сме доста белички.
Деси, много хубаво че Вики така добре е понесла пътуването. Лора също много обича да се вози в колата и в момента в който спра, дори и на светофар започва да недоволства.
Най сетне качих снимки - Лора малко преди да си напъха роклята в устата http://www.snimka.bg/album.php?album_id=387466&pid=12976157
Лора се смее на щуротиите на батко си http://www.snimka.bg/album.php?album_id=387466&pid=12976192

# 168
  • София
  • Мнения: 794
 Здравейте Simple Smile
 И ние направихме малка разходка, много са приятни температурите днес Party
  За пишлето - отваряме връхчето и изплакваме с водичка, към средата на къпането.
 За ваксините - ще сложим Пентаксим. Преванар и Ротарикс - не. Не виждам смисъл.
 Поли Уоли - чакаме почерпка Wink
 Сия - много ви е сладка госпожицата Heart Eyes
  Деси, много хубаво, че Вики добре е понесла пътя, мен само това ме притеснява и още не сме решили окончателно за море.
 Аз искам да задам един въпрос - когато сменяте памперс нощем, как се държат бебчовците? Моят Влади реве и буйства и двамата с мъжа ми сменяме един памперс..

# 169
  • Ловеч
  • Мнения: 184
Озорих се докато ви изчета, ние вчера се прибрахме но от жегата ме болеше адски главата и предпочетох да излезем навън.
Благодаря за подкрепата ви момичета.
Линка буболинка - каквото и решение да вземеш бъди убедена, че то ще е най-доброто за момента. Налагало ми се е да правя подобни избори, имах известни терзания за Косьо/дойде бързо след сватбата/, не ми беше лесно да обикалям съдилища докато ми се  Sick , но всичко мина.
Посещенията при свекитата не ми се отразяват добре на фигурата, но не може и все да свалям/сега съм в период на задържане на кг - не съм на диета/
Бодливка /а и други мами които са избрали Милумил ХА / спират го от внос/заменят с Аптамил ХА/. В момента продават до изчерпване на количествата и смятам да се запася, но трябва да направя няколко сметки. Добре му понася на Косьо, харесва го, продължава да суче с охота.
Само че се сблъсквам с друг проблем /не знам дали има връзка с това че давам добавка/ дупето му е подсечено, не сме сменяли памперсите, мия го на всяка смяна и мажа със Судокрем и въпреки всичко положението се влошава.
пак ще пиша

# 170
  • Мнения: 361
Еlg,похвали се че ще ходиш на подстрижка,ама ние нищо не видяхме от цялата работа..  Wink

Oт днес официално съм в майчинство. Мамита,родили преди март-кога започнаха да ви го изплащат?  Thinking

е аз съм си както обикновенно, но без бретонче. От края на февруари не се бях подстригвала и сега кръцнах 7-8 см. Идеше ми да се острижа като тебе и Цвети, но ми дожаля. А и фризьорката ме посъветва да си седя така и вързана, отколкото с къса коса. Тя моята и без това на никъде не седи. Илия казва, че сутрин приличам на лъвче Rolling Eyes

Честито за майчинството. Аз още си чакам парите за последния болничен- преведоха една малка част.

Ей до сега  1ironing , че имаше 3 перални на дребното.

# 171
  • София
  • Мнения: 263
Дилейн и аз скоро влизах в бременелските теми- да видя да кой месец са стигнали....Ехх....
Поли Уоли и аз съм от отбора с пеленките. Скоро не съм влизала в темата обаче.
Вероники, не знам какво означава букмаркнах :- нещо като отбелязах ли..., но филмчето го има в арената dvd е.
За активната гимнастика отдавна се говори тук- та да кажа, че и Мария много я уважава. Но от приятелки знам, че ако е по- обикновена не ги харесват децата. Нашата е подарък, от Джъмбо е и няма много кой знае какви неща, но не и простовата Laughing Има едно допълнително, което се слага, за да става на тунел, като порасне- да се промушва- мен това ме ентусиазира, не знам на детето как ще му се стори.

За срещата в Борисовата- не съм много навитак, но... Ще има ли изобщо такава? Няма ли голяма навалица през почивните дни в Борисовата?

*Elle*, нощем не сменям памперс. Тази нощ от 9, когато е сложен до 9 сутринта Sick Ама за какво да го будя детето- то ако му пречи нещо памперса- ще си "каже " само- т.е. ще реве докато не й го сменя.

Бодливка /а и други мами които са избрали Милумил ХА / спират го от внос/заменят с Аптамил ХА/.  
Ха така- аз отдавна си мисля да преминаваме към обикновено Милумил 1... Него запазват ли го или?
Бодливка, ти ли беше казала, че си го взела Милумила за 16 лв.- да не е бил по- малък грамаж- аз винаги по 25 съм давала- за 600 гр.

# 172
  • Мнения: 74
Цитат
Цитат на: Айрис в Сряда, 17 Юни 2009, 15:13
Бодливка /а и други мами които са избрали Милумил ХА / спират го от внос/заменят с Аптамил ХА/.  
Ха така- аз отдавна си мисля да преминаваме към обикновено Милумил 1... Него запазват ли го или?
Бодливка, ти ли беше казала, че си го взела Милумила за 16 лв.- да не е бил по- малък грамаж- аз винаги по 25 съм давала- за 600 гр.

В била е по 22 , трябва да видя и в нашия евтиния магазин за бебешки храни колко е.Мислех ако не се запася със стария хип на това да преминавам и съм го заглеждала, за то ва знам

# 173
  • Мнения: 967
Марти е възхитен от активната гимнастика - много се занимава с нея, мога само да препоръчам,

# 174
  • Мнения: 980
Хай

Аз парички още не съм видяла. Последния ми болничен бил объркан, че сега го оправихме, но от работата ми си питат ушите и още не са го занесли. И 120-те ми лева за Яни ги няма. Последно ми преведоха мартенските.  ooooh! За април и май си ги чакам.

За пюретата- купувах Хипп и Гербер. После вкарах Семпер, Сънвал и Бебевита. На Нестле ми бяха гадни. Някой питаше за мляко в млечно-зеленчуково пюре. Слага се АМ или кърма.  Naughty Кой каквото си има. Хм, сега видях: Дилейн, по принцип процедурата е следната- започваш с една лъжичка, утре с две и така до края на света. Моята милост обаче нямаше толкова нерви и в началото беше по половин бурканче, после по цяло. Ама то и като се замисля какво цапане, мърляне и плюене беше.. В устата не е оставало кой знае какво. Особено пък като се научи на пърди и бръмчи с уста. Един ден таман бях завряла цяла лъжичка в устата на Яни и мина баща й покрай нас и каза ПРРРР с уста. Малкото веднага почна и то да пърди и пюрето се разхвърча по дрехите ми.  #Cussing out Таткото беше много горд.  Twisted Evil

Навън май ще вали.  Thinking Ум не ми го побира какво ще правя вътре с двете кокони. Като се изнерват и почва едно пищене... ooooh!

Бодливка, много хубаво прайш с попийването. Докато кърмех само обикалях чашката на половинката като котка валериан. Сега си пийвам със салатка честичко по 50-тина грама. Много гот.  Mr. Green Особено пък вечер пред тв-то да си изцърцори човек една запотена чашка бяло винце и да се наслаждава на тишината, внезапно паднала в дома..  Blush

Не мога да кача снимки от нас в албума, затова тук ще се турнем

И Ина обича да замята фусти и да си показва пъпчето.
А ето я и как гледа бебе у лампа, в случая въртяща се играчка http://www.vbox7.com/play:aa01c8cf

# 175
  • Мнения: 35
Е, какво му става на това мойто дете, незнам. От сутринта отново реве, с баща му се пощурихме какво да го правим. Яде, доволен пуска цицата, спи на краката ми. След максимум 1 час се почва рева. Незнам ooooh! #Crazy Добре, че довечера сме на консултация, че да го огледа педито дали му има нещо.

Айрис и при мен посещенията при свекитита ми действат така, напълно те разбирам. То са едни софри - закуска, обяд и вечеря. А свекърва ми ходи и на работа, направо незнам как се справя тази жена newsm78. Но от миналата седмица съм й казала, че съм почнала да се ограничавам и тя само върви след мен да ме пита какво искам да ям Grinning - много ми е миличка, много си я обичкам Party

Деси много хубаво, че Вики е понесла добре пътуването. Той и Алек няма проблем с пътуването, само да запали колата и да тръгне и той е заспал. А най-много обича паветата, да знаете колко преспивно му действат. Сиа и Алек не обича светофарите yes

Момичета, ако знаете колко завиждам на тези от вас, които са на морето или ще ходят там(разбира се благородно). Ние тази година ще го пропуснем, тъй като ни предстои голям харч (кумуване), пък и ремонт, а на мен така ми се ходи smile3518, но какво да се прави....

За срещата - ако има кой да дойде с мен, иначе сама не мога с градския транспорт. Затова по-добре не ме пишете, аз ще се снабдя с телефони и ще звънкам ако дойда Hug

Рила много хубава гимнастика, колко парички струва? Мойто мъжле не ми дава да купувам нови работи, тъй като нямаме никакво място в къщи. Но тази определено ме кара да се замисля Embarassed

Тедсан, много е сладка Ина yes Алек е същият с играчките, с малката разлика, че ръцете са му се в устата и е целия в лиги (което ме подсеща, че темичката и заглавието както винаги са суперрр)

# 176
  • Мнения: 3
Здравейте и от нас, ние с мъжо взехме решение... и колкото и да ми е беше трудно,решихме да почакаме още малко за 2-ро бебче,та така де другата седмица ми предстои...  smile3518 Малко се притеснявам,но доки ме успокои,че всичко ще е ок,още повече че бременността е установена много рано и ще мине по-леко!
Искам да попитам вашите бебковци търкат ли си личицата? Леле ,Натали едва заспива,особено вечер.. като нервен тик направо,търка си носа,бузите,върти си главата като замаяна ... слагам и дори по няколко чифта ръкавички,че се изхлузват. Отделно от това е пъхането на ръцете в устата,заради венците!
Отивам да  clean докато буба спинка!

# 177
  • Мнения: 288
Линка бубулинка, spoko Само ти можеш да прецениш дали ще се справиш,щом сте взели това трудно решение пожелавам ти да мине бързо и да нямаш повече проблеми!

# 178
  • Мнения: 4
Здравейте момичета  bouquet
много тежко днес времето в София, излязохме утринта на една бъеза ветровита разходка , а следобяд мрънкаме и се мъчим да спим - не знам при вас как е, но на борис промяната във времето винаго му се отразява Tired
linka bubolinka Praynig
Слънце, аз съм до окръжна болница
Тони ст, ако ще идваш из Младоските паркове , заповядай в нашата компания / Elq, veselina_s_p, Jivtin4e i natsi/, по принцип сме в парка на младост 2 Hug
аз лично се надявам че утре ще бъде хубаво времето и ще изкараме там доста време Laughing
за активната гимнастика - "за" съм с две съце и Борис я обожава, не знам  нашата дали е елемнтарна или не, прилича на тази на Рила, но аз постоянно добавям различни играчки Party
смях с глас  - и ние имаме и то от две седмици когато е на кеф/ даже успях и да го запиша на клипче/ Mr. Green съгласна съм с Добро настроение, че няма по хубаво нещо от това да го чуеш Peace
памперс нощем не сменяме отдавна, ама ние и не какме много / коеото от известно време ни е проблем/, та съвсем съм забравила за наакани памперси / направо си мечтая вече за тях/.
Elq, честита прическа Simple Smile
За срещата в Борисовата, още не сме решили какви ще ги вършим до събота Crazy
 а тъй като споменахте заспиването - и ние често заспиваме сами, но задължително трябва да има биберон в устата и да си гушне възглавницата / понякога даже си забива главата цялата във възглавницата / нали вече може да се обръща и по корем/ , та като заспи го обръщам по гръб Shocked
ХУбав ден и вечер от нас, че ще готвя пиле с картофи / традиционно, но всички много го обичаме/ bowuu
Хубава вечер и хубав ден

# 179
  • Мнения: 222
Привет и от нас  Hug
Линка Буболинка  Praynig с теб сме, миличка Hug
И тук времето е едно такова тягостно - задушно, пък и ветровито. Да вземе да завали най-накрая, та да се поразхладиме. Но сутринта и ние бяхме на разходка - от 9 та до 14ч.
За болничните ме подсетихте, та влезнах в сайта на нои да се поинтересувам за 3-тия, от който ни вест ни кост- и какво да видя:чудо! Пише, че са преведени всички пари още на 11.06, пък аз смс от банката не съм получила още  newsm78 Утре ще проверя картата, пък дано се поопарича малко, че и аз съм човек, и аз душа нося Mr. Green
Ето и малко снимки от вчера в парка http://www.snimka.bg/album.php?album_id=362058&pid=12980234

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 17:00 от cvetka-koketka

Общи условия

Активация на акаунт