За новия семеен кодекс

  • 4 995
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Няма да стане явтоматично увеличението на издръжката, която имате присъдена, към момента на влизане на СК в сила!!
Ще трябва да се води дело.
А хонорара ще искате да ви бъде присъден в решението по делото за издръжка.
Как така - не те разбрах как да е присъден хонорара - нали например - аз отивам при адвокат и го наемам за да води дело от мое име и адвоката си казва хонорара, как така колкото му присъди съдът Rolling Eyes
Адвоката ти трябва да представи доказателство за хонорара, който му е изплатен. И съда с решението си да се произнесе, че осъжда еди си кого да заплати сума в размер на...... представляващи сторени разноски по делото.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 493
Трябва да  представя на съда цените на лекарствата ,които приема детенце newsm78.Нищо че съм представила един куп рецепти.Адвоката ми казва да приема тези 100 лв, и след 6 месеца пак да  искаме увеличение ,след влизането на новия СК в сила.
 Утре трябва да платя униформата за училище."Само" 100 лв струва,или една нова издръжка Grinning
Не ми е ясно как ще ги получа,той тези сега не плаща че сме стигнали  до съдебен изпълнител ,запор  на заплата и дознание по чл. 183 от НК.
А ти как си се оставила с тези 50 лв?Този "татко" добре ли е?
Ами той се води на мин раб заплата щот сам си е шеф и управител - има още 2 деца и може би най-вече - не ми се занимава точно с това доказване на разходи покрай детето - събирах бележките от лекарства - ами що да не събираме тогава и от сладолед и т.н. - ами че едни маратонки не мога да й купя с тия 50 лв а тя е девойка иска не 1 чифт а десет - офффф той като си няма съвест и чувство за дълг,  а на мен ужасно ми е писнало - все едно всеки път се моля за подаяние. Но може и да се амбицирам,че тази година ме чакат и още частни уроци, английски, и т.н.
Скоро имаше проучване  - 485 лв е издръжката на дете от 12-16 години - тогава за какви работи говорим тук - 50 - 100 лв  ooooh!

# 32
  • София
  • Мнения: 4 493
Няма да стане явтоматично увеличението на издръжката, която имате присъдена, към момента на влизане на СК в сила!!
Ще трябва да се води дело.
А хонорара ще искате да ви бъде присъден в решението по делото за издръжка.
Как така - не те разбрах как да е присъден хонорара - нали например - аз отивам при адвокат и го наемам за да води дело от мое име и адвоката си казва хонорара, как така колкото му присъди съдът Rolling Eyes
Адвоката ти трябва да представи доказателство за хонорара, който му е изплатен. И съда с решението си да се произнесе, че осъжда еди си кого да заплати сума в размер на...... представляващи сторени разноски по делото.
Ахааа ясно - това съм го пропуснала - като водих дело адвокатът ми е пропуснал да го спомене - а може и да го е направил и да е взел хонорар от две страни - знам ли - даже някакви пари за решението давах - нещо към 30 лв помня  newsm78

# 33
  • Мнения: 7 151
Вчера говорих с адвокат за размера на издръжките в новия семеен кодекс-трябва да излезе наредба ,която да определя размера им.Мисля,четрябва да направим всичко възможно за едни по-разумни суми-не като сегашните!Аз лично ще следя народните представители от моя район на кои комисии са членове в НС и ще потърся тяхното съдействие.Трябва да действаме и чрез Интернет

 Simple SmileКажи на адвоката, че няма да излиза Наредба за размера на издръжката, нали е определена в СК, а ще има Наредба за определяне на реда за изплащане от държавата на присъдената издръжка. Максималният размер на издръжката, в случай че се изплаща от държавата за сметка на неизправния длъжник, ще се определя за всяка година със закона за държавния бюджет.

# 34
Госпожи и Госпожици юристи,
Новия семеен кодекс е една поредна невероятна дискриминация на жените в българия(и малка буква не заслужава)
След 20 год брак и безумна експлоатация от страна на съпруга ет в продължение на 14 години разбирам,че всичко остава за него.
До ден днешен той измъква всичко от дома купено през време на брака и го използува в ет.ЕТ също е създадено със средсва на семейството.От 6 години ходя на работа-другаде.от6 год издържам сама сина ни(в момента почти на 18)Съпруга ми не е дал 1 ст-

буквално нито на детето,нито за в къщи.буквално го издържам,храня го,всички доходи от ет са само за него лично.

И СЕГА НЯКОЙ ЩЕ МИ КАЖЕ ,ЧЕ ВСИЧКО ОТ ЕТ Е САМО ЗА НЕГО!
МОЛЯ ЗА СЪВЕТ,НО АЗ СМЯТАМ,ЧЕ СА НАРУШЕНИ ПРАВАТА МИ И ЩЕ СЪДЯ българия в страсбург!!!!

# 35
  • Мнения: 184
Вижте как е в някои нормални държави-какви издръжки плащат бащите на децата си ,ако останат при майката!А с нас докога ще се подиграват!?Какви 60 лева,какви 80лева!И аз мисля ,че и новият семеен кодекс дискриминира разведените жени!Сякаш и държавата със своите институции ни казва ежедневно:така ви се пада ,като не си търпяхте мъжа и се разведохте!Нали сме уж европейци!?

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 9 714
Вижте как е в някои нормални държави-какви издръжки плащат бащите на децата си ,ако останат при майката!А с нас докога ще се подиграват!?Какви 60 лева,какви 80лева!И аз мисля ,че и новият семеен кодекс дискриминира разведените жени!Сякаш и държавата със своите институции ни казва ежедневно:така ви се пада ,като не си търпяхте мъжа и се разведохте!Нали сме уж европейци!?

По отношение на издръжките новият семеен кодекс си е вече съвсем европеейски - определен минимум, а за по-голяма сума решава съдът. Въпрос на доказване на нуждите на детето и възможностите на плащащия родител. С какво според теб новият семеен кодекс дискриминира разведените жени? Аз лично не намирам нищо такова в него.

Общи условия

Активация на акаунт