"Развеждам се" със София...

  • 17 706
  • 263
  •   1
Отговори
# 255
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
   Не прочетох цялата тема, но предлагам Несебър! Ние с моя съпруг/ професия-юристи/ сме от София, но преди 3 години се преместихме в една вилна зона, в близост до Несебър. Отскоро имаме и апартамент в самия град. Несебър е малка община, но определено, имайки предвид местоположението й, не съм чула, някой, който има желание за работа, да е останал без такава!
  Пожелавам успех, в намирането на решение, на авторката на темата!

# 256
  • Мнения: 4 585
Да, някои думи са ставали нарицателни и са придобили друг смисъл - олигофрен, психар, циганин.
Циганите си извоюваха да не им викат така. Остава и ние да воюваме, защото после ще е късно и по-трудно.
Аутист /прен./ - неадекватен, асоциален, склонен към самовглъбение и интроверзия, шматка.
Нова дума в българския език, употребата й говори за информираност и начетеност.

# 257
Здравейте. Мога да ви препоръчам едно приятно място за живеене - Вършец. Близо е до Враца, но за разлиак от по-големия си съсед не е пренаселен с цигани, а във Враца всеки може да си намери работа, независимо от поговорката, че "Във Враца и гарга не каца". Самият Вършец е невероятно красив, имат си болница, голям парк. В близост до града извират и много от реките и е невероятно красиво, да не споменавам и Иванчова поляна, която е близко. Аз лично съм си софианец, но нямам против да ходя там на почивка.

# 258
  • София
  • Мнения: 9 862
За съжаление не съм съгласна,че във Враца всеки може да си намери работа.И двамата със съпруга ми сме родом оттам,ходим си,прекрасен град за живот.Стига да имаше работа и да беше добре платена.

# 259
  • Мнения: 4 300
Точно щях д апиша, че Северозападния регион е икономически най изостанал в цяла Европа и България и има най висока безработица Mr. Green
Понякога такива се пишат тук, че се чудя по една и съща земя ли ходим.

# 260
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Банкя. И си работете в София.

# 261
  • Мнения: 1 192
За съжаление не съм съгласна,че във Враца всеки може да си намери работа.И двамата със съпруга ми сме родом оттам,ходим си,прекрасен град за живот.Стига да имаше работа и да беше добре платена.

Градовете със висок стандарт, съответно с най-високите заплати- като София са пренаселени  Wink

П.П: Вълчо, в преносното определение за аутист видях себе си  newsm78

# 262
  • София
  • Мнения: 9 862
Пумукъл ,съгласна съм.
Но ето нашето семейство след години живот в София се преместихме в Плевен.Там преместиха мъжът ми/офицер/.Докато работеше това бяхме добре.Съкратиха го.Хареса ни да живеем в по-малък град,решихме да останем там.Е не се получи.Пробва да работи друго,той е човек смея да твърдя не само с добро образование,но и с доста познания.Получаваше двойно по малко от заплатата си на военен.Не се получи.Прибрахме се в Сф.А Враца е мноооого по назад в развитието си от Плевен,имам предвид като работни места и заплати.

# 263
  • Мнения: 1 008
Банкя. И си работете в София.
И  тръгвайте за работа час по-рано.
И висете в задръстванията-щото от центъра до Банкя пътуването
е "приказка",хеле пък ако работите на Плиска,примерно.
Незнам дали не се потретвам или почетвъртвам,но
изборът да спиш до София и да работиш в нея не е
от най-разумните.

Общи условия

Активация на акаунт