от кога ползвате проходилка

  • 3 665
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 394
Цитат
Не съм ги слагала. Не бих слагала. Ако имам още деца, живот и здраве, няма да ги слагам...
Много правилно даже!  Peace...Това кога ще проходи детето не зависи от проходилката или каишките за прохождане,а от централната му нервна система.Проходилката не му помага,тя по-скоро помага на майката да бъде свободна за известно време,както и детенцето да опознава обстановката напълно обезопасено! Това са единствените предимства на проходилката.Но ти много правилно си постъпила,защото детето наистина няма нужда от проходилка! Peace...Бабите ни не са ги слагали в паяк и пак са прохождали,така,че...

# 31
  • Мнения: 411
Бебка не съм я слагала в проходилка, т.е. пробва ли сме един два пъти, беше шест месечна, но като видях че малка мискинка вместо да стои си сяда и се вози нагоре надолу реших че по скоро ще е от вреда отколкото от полза подобно приспособление. В последствие при разговор с педиатър и детски ортопед те също ми препоръчаха да ме ползваме проходилка, на първо място мързеливия детето, на второ дава грешна представа за стоежа и пристъпването.
Иначе освен ежедневните масажи, гимнастика и упражнения за трениране на мускулатурата и рефлексите, съм ползвала бънджи, на пет месеца я сложихме за първи път да виси, голямо удоволствие и доставяше. А по - късно за да се отпусне да ходи буташе една дървена вагонетка играчка /представляваше една правоъгълна дървена кутия с 4 колелца и дръжка в ръста на детето/.
Колани за прохождане сме пробвали веднъж, изключително неудобно нещо за детето се оказа. По скоро сега ми трябва нещо като нагръдник и кучешка каишка с макара за да я контролирам къде ходи.

# 32
  • Мнения: 676
Ами на нас ортопедът ни каза при навършени 6 месеца и тогава го сложих.

# 33
  • Разград
  • Мнения: 518
Започнах да ги слагам в проходилката като навършиха 7 месеца, но по малко 2 или 3 пъти дневно по десетина минутки. Те така или инъче много не ги харесваха, радвам се че проходиха бързо (на 10 и половина) и не ни се наложи да ги използваме по-дълго Peace

# 34
  • Мнения: 998
След като навърши 7 месеца по малко ,но после му стана много любима и
доста си я ползваше.

# 35
  • Мнения: 1 715
И двамата ги сложих на проходилка на 6  месеца.

# 36
  • Мнения: 43
Ние също сме от отбора на проходилите без проходилка  дечица Wink Не я отричам, въпрос на избор, просто лично аз никога не бих ползвала. Но мисля, че към 7-8 месец някъде може да се сложи детенцето във въпросното приспособление  Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 3 271
Не съм ползвала, но от моята док знам, че щом детето може да седи самостоятелно, вече може и да се слага в проходилка.

# 38
  • София
  • Мнения: 23 093
След консултация с ортопед сложих детето в проходилката на 6,5 мес.
На 10 мес. след 2 падания, я изхвърлих. Дъщеричката ми така или иначе вече се оправяше самостоятелно - с пълзене или с ходене, придържайки се за мебелите.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 524
LaughingЗдравейте!Извинявам се на модероторите ,че тук пускам тази тема...........Но ме вълнува въпроса от кога маго да сложа детето си в проходилка.Утре моят син прави 7 месеца и си мисля дали мога вече да го сложа в проходилка?Моля за съвет! Hug
не помня точно но беше между 6,5- 7 месечен.
не стоеше дълго по собствено желание в началото, после му хареса и се забавляваше добре с нея Peace
апропо, ортопеда ни посъветва да не го слагаме, както и на бънджи, но не сме последвали съвета му.
ако те притеснява проходилката, опитайте с walker, според мен и с него ще му допадне  на детето Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 44 098
ако седи стабилно - слагай го.
не прекалявай обаче с престоя....30 мин на ден...стигат Wink

# 41
  • Мнения: 288
На 7 месеца е добре , но по-важно е да може да седи стабилно сам , а не възрастта.

# 42
  • до Пловдив
  • Мнения: 278
не ползваме и не смятам да ползваме след консултация с ортопед решихме да не ползваме проходилка но това е мое мнение мисля че към 7-8 месеца вече може да се слага детето в проходилка

# 43
  • Мнения: 2 334
Сложих дъщеря ми на проходилка на 7 месеца и половина  Peace

# 44
  • Мнения: 269
От 7-ми месец.Нямах намерение да взимам,защото ортопедът се изказа много негативно за проходилките,но просто нямаше начин.Синчето ни не се задържа на едно място и не се издържаше.Сега на всички ни е добре,особено на него.Вече тича в проходилката и му е голямо разнообразие и винаги с желание сяда в нея.Вече се изправя сам и се мъчи да прави крачки,не знам дали е от проходилката.
Все пак преди да вземеш се поинтересувай,знам,че не е много препоръчително.Всеки сам решава.

Общи условия

Активация на акаунт