Теми за разговор с малко дете

  • 3 407
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 801
Каквото и да говориш, не забравяй да седнеш на земята, за да си на едно ниво с тях. Но е добре първо да се представиш (кой си, какво обичаш, какво правиш).

# 16
  • Мнения: 26
Искам да изясня,че няма да агитирам и убеждавам децата колко е хубаво нещото,което предлагам(a то е хранителен продукт)и как трябва да си го купят  Naughty.Майките разбира се ще са субектите , към които ще е насочена тази ми дейност  Rolling Eyes Embarassed Но ще трябва да спирам майки с деца и не мога да не обърна внимание на детето с нея,а само да и обяснявам някакви неща.Просто един приятелски разговор с детето,да му обърна внимание и на него.Дори и не за този случаи,а като цяло в живота ми е въпроса:Как при среща да заговорим едно малко дете,да му бъдем интересни,а не досадни,да привлечем вниманието му?

# 17
  • Мнения: 3 634
Аз бях на подобна промоция и за децата беше подготвена драматизация, в която участваше и продукта. Децата разбраха, че за да не боледуваш трябва да пиеш витамини от марка "ХХХХ". После имаше малко игри с аниматори и това беше краят. През това време ние преглеждахме брошури и имаше кой да отоговаря на въпросите ни. Според мен се получи добре за деца и възрастни.  Peace

# 18
  • Мнения: 2 161
След като не умееш да комуникираш с деца,по-добре се откажи.Защо да мъчиш себе си,а и децата?Ще ти се получи фалшиво и отегчително.Тук няма как да те научат,от добро сърце ти го казвам.Нали си чувала,че нещо като не ти идва,по-добре да не го чакаш?

# 19
  • Мнения: 5 228
Но ще трябва да спирам майки с деца и не мога да не обърна внимание на детето с нея,а само да и обяснявам някакви неща.

Децата обичат да бъдат хвалени и да им се обръща внимание. Попитай детето на колко години е и примерно ако ти отговори, че е на 5, ти страшно учудено му кажи, че си мислела, че е на поне на 6. Това почти винаги действа. Питай ги кой е любимият им филм, книжка, герой и т.н.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 592
Е, за това съм съгласна Peace.
Аз винаги давам пример със себе си и след това питам. Напр казвам, че не обичах да спя на обяд и питам детето дали то обича.
Иначе, г-д, знам какво става в главите им, работила съм като детска учителка, а преди седмица ми мина защитата, вече съм завършил педагог, д. учител и начален учител bowuu (да се похваля де Whistling).
Не знам какво промотира авторката, но може да разиграе лека сценка, че е получила писмо от 1 неин приятел, който й е казал 1 нещо, но е тайно, дали децата биха искали да научат и те тайната, може и пощальонът да е оставил колет за тях.
Това ми идва на първо четене като начало на ситуация.

Честито!!!



Само не мен ли не ми е приятно някой да смята децата ми за таргет група, а аз да го уча как да ги излъже  Rolling Eyes?!

Кой е този продукт който смятате, че някой непознат трябва да "промотира" на децата ви? Храна, напитка, заведение за бързо хранене, играчка, дреха, книга ... библия, дрога, секс? Изобщо кое от изброените децата трябва да купуват сами? Децата купуват ли нещо сами? И забележете очевидно говорим за малки деца, не за тийнове.

Родителите са тези, които пазаруват и избират за малките си деца. Те са таргет групата, с тях трябва да говорите, тях трябва да убедите. А с тях е лесно, обяснете с какво продукта ви е полезен за детето и/или родителя и толкоз. А не му правете ужасната услуга, да посетите детската градина, площадка, училище предлагайки нещо на беззащитните му и наивни деца!

Може да ви сторя крайна, но съм възмутена! Децата ми са се прибирали от градината и училище с безумни боклуци, убедени от някой "добър актьор", който също деца гледа и трябва да ги храни, колко са супер и как мама трябва да им ги купи  Shocked.
Аман!



Не подозирах, че такова нещо изобщо е възможно. Детето ми е малко, нямаше късмет и със детска градина - няма да посещава в обозримо бъдеще, а по мое време амбулантни търговци в детски заведения и училища не се допускаха... Може би необосновано предположих, че това трябва да се случва по програма на някакъв детски празник, на който родителите целенасочено са завели децата си, с ясното съзнание, че програмата предполага и реклама на някакви продукти. И ако става дума за всичко различно от последното, съм напълно съгласна с теб.

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 13:43 от katiABV

# 21
  • София
  • Мнения: 17 592
Искам да изясня,че няма да агитирам и убеждавам децата колко е хубаво нещото,което предлагам(a то е хранителен продукт)и как трябва да си го купят  Naughty.Майките разбира се ще са субектите , към които ще е насочена тази ми дейност  Rolling Eyes Embarassed Но ще трябва да спирам майки с деца и не мога да не обърна внимание на детето с нея,а само да и обяснявам някакви неща.Просто един приятелски разговор с детето,да му обърна внимание и на него.Дори и не за този случаи,а като цяло в живота ми е въпроса:Как при среща да заговорим едно малко дете,да му бъдем интересни,а не досадни,да привлечем вниманието му?

1. В такъв случай децата изобщо не са ти целта. Сериозният ми съвет е да си смениш работата. Майките отдавна са намразили амбулантните търговци. Ама наистина много държиш да го направиш (което горещо не ти препоръчвам), намъкни се в костюм на Снупи. Или Мики Маус. Или на крокодил... или нещо друго подобно. Не да си нарисуваш нещо като мустачки и да си туриш диадема с уши, а да си купиш истински костюм. Тогава дребосъците няма да се задърпат към площадката на 3тата секунда. Разбира се, и с майките няма да имаш шанс да говориш - тогава наистина ще трябва да обръщаш внимание на децата. Което едва ли ще стане, предвид факта, че не умееш да контактуваш с тях... Пак ти казвам - потърси си истинска работа.

2. Как при среща да заговорим едно малко дете,да му бъдем интересни,а не досадни,да привлечем вниманието му?
Никак. Просто не му обръщаш внимание. Също както при кучетата. Когато се почувства комфортно, то само ще дойде при теб. Ако.



Децата обичат да бъдат хвалени и да им се обръща внимание. Попитай детето на колко години е и примерно ако ти отговори, че е на 5, ти страшно учудено му кажи, че си мислела, че е на поне на 6. Това почти винаги действа. Питай ги кой е любимият им филм, книжка, герой и т.н.

Това е грешка. И от там на татък другото просто вече няма значение. Децата мразят да се държат с тях като с дебили. Възрастните питат ли се някога помежду си на колко са години при първа среща? Не, нали?

Ако някой иска децата да го харесват - не да се правят - и да го търсят, трябва да се отнася с тях като с възрастни, докато самият той се държи като дете. С други думи, ако има пушка наоколо, трябва да прави "бум-бум"!, но на детето да говори като на равен - евентуално с малко по- опростен речник.

# 22
  • Мнения: 4 555
Да ви кажа, откакто прочетох тази тема, взех да се заслушвам какво си говорят децата на площадката и почти винаги се питат как се казват и на колко са години и то без първо питащият да се представи. После се питат кой кога ще тръгва на училище или си коментират имената. Тези неща колкото и да са банални и тъпи, присъстват почти винаги, когато се заиграят две деца, които не се познават.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Само не мен ли не ми е приятно някой да смята децата ми за таргет група, а аз да го уча как да ги излъже  Rolling Eyes?!

Кой е този продукт който смятате, че някой непознат трябва да "промотира" на децата ви? Храна, напитка, заведение за бързо хранене, играчка, дреха, книга ... библия, дрога, секс? Изобщо кое от изброените децата трябва да купуват сами? Децата купуват ли нещо сами? И забележете очевидно говорим за малки деца, не за тийнове.

Родителите са тези, които пазаруват и избират за малките си деца. Те са таргет групата, с тях трябва да говорите, тях трябва да убедите. А с тях е лесно, обяснете с какво продукта ви е полезен за детето и/или родителя и толкоз. А не му правете ужасната услуга, да посетите детската градина, площадка, училище предлагайки нещо на беззащитните му и наивни деца!

Може да ви сторя крайна, но съм възмутена! Децата ми са се прибирали от градината и училище с безумни боклуци, убедени от някой "добър актьор", който също деца гледа и трябва да ги храни, колко са супер и как мама трябва да им ги купи  Shocked.
Аман!
Напълно подкрепям мнението ти!

# 24
  • Мнения: 24 467
Говорим обаче не за запознанство между деца, а за въпроси, отправяни от непознат възрастен към дете. Разликата е голяма. Големият ми син мина през период, в който всеки разговор на тема "градината", "името", "адреса", поведен от непознат му запечатваше тотално устата.
Снощи играхме на една поляна с непознати деца. Аз директно се включих в играта, като ги питах за къде отива влакчето им и какво е горивото, къде ще презареждат. Децата се включиха естествено в играта с моето дете /понеже то е малко, на три и аз съм с него все още/, даже настояваха да ми покажат къде били скрили във влакчето шишарките и как щели да сготвят супа от тях. Не научих имената и годините им, за сметка на това пък си поиграхме, моето дете беше доволно, те- също. Едното си прави поне 15 минути оглушки, когато дядо му го подканяше да поемат за вкъщи.

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 15:03 от Judy

# 25
  • Мнения: 5 228

Децата обичат да бъдат хвалени и да им се обръща внимание. Попитай детето на колко години е и примерно ако ти отговори, че е на 5, ти страшно учудено му кажи, че си мислела, че е на поне на 6. Това почти винаги действа. Питай ги кой е любимият им филм, книжка, герой и т.н.

Това е грешка. И от там на татък другото просто вече няма значение. Децата мразят да се държат с тях като с дебили. Възрастните питат ли се някога помежду си на колко са години при първа среща? Не, нали?

Ако общуваш със същия назидателен тон и с децата, със сигурност ще им привлечеш вниманието. Няма да те харесат особено обаче.
Явно децата, с които общувам аз, обичат да се "държат с тях като дебили". Много ми е смешно, когато някой дава категорични мнения по принципни въпроси. Колкото деца, толкова и подходи.

# 26
  • Мнения: 4 555
Аз просто казах, че въпросите за възрастта и името не са чак толкова безумни и тъпи, колкото ги изкарахте. Иначе аз не харесвам обобщения тип "децата", все едно са някакви клонинги. Едно би харесало един подход, друго - друг. Децата са точно толкова различни едно от друго, колкото и възрастните.

# 27
  • София
  • Мнения: 167
И аз мисля, че общовалиден подход няма. Не може всички деца да се поставят под общ знаменател, а още повече пък да се сравняват с кучета.   ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт