незаменими хора няма!

  • 4 291
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
не, немога да заменя приятелите си  Rolling Eyes
и ми липсват двете приятелки които имам - едната е в Свищов, другата в Стара Загора/Бургас Sad
Всички останали са само добри познати..............

# 16
  • Мнения: 171
Незаменими хора няма....по всяко време можеш да решиш, че даден човек вече не ти е приятен, нямаш му никакво доверие...и не искаш да контактуваш повече с него...дори и да сте били много добри приятели...тогава му биеш шута...спираш да контактуваш с него и толкова...След това се запознаваш с някой друг и отново се заформя приятелство и така...
Единствените хора, които не могат да се заменят....това са родителите и децата...

# 17
  • Мнения: 15 619
Приемам, че с много хора пътищата ни се разделят в един момент. Причината не е от значение. Просто продължавам напред и не ми е болно никак. Всеки е играл някаква роля в живота ми и няма нужда да го заменям с друг.

# 18
  • Мнения: 2 556
Какво да ти кажа. Най-добрата ми приятелка е такава от първи клас, много си я обичам. Но напоследък е в такива ситуации, такива разсъждения има за живота, че при цялата ми обич не мога да я издъжам вече. Години наред съм толерантна към нея, помагам с каквото мога, казвам си, че не мога да я съдя, защото не съм на нейното място, но тя се превърна в коренно различен човек. Скоро точно това й казах: "Толкова сме на различна вълна в момента, че и цпла нощ да говорим, ти не можеш да ме разбереш, аз теб още по-малко." Защо и как се случи така - не знам. Но не мога да проумея изобщо нейните разсъждения... Как ще останем приятелки - не знам, много е трудно. А сме супер близки от почти 30 години. Както обичам нея, не мога да обичам никоя друга приятелка (освен сестра ми, разбира се)

# 19
  • Мнения: 2 803
Незаменими хора няма....по всяко време можеш да решиш, че даден човек вече не ти е приятен, нямаш му никакво доверие...и не искаш да контактуваш повече с него...дори и да сте били много добри приятели...тогава му биеш шута...спираш да контактуваш с него и толкова...След това се запознаваш с някой друг и отново се заформя приятелство и така...
Единствените хора, които не могат да се заменят....това са родителите и децата...

 Peace Същото бих казала и аз.

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И приятелите са заменими...
Според възрастта и мирогледа на индивидите и обкръжението им може да търпи промени.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Всеки е незаменим по своя си начин. Уникален.


И същевременно е заменим в някакъв смисъл.

# 22
  • Мнения: 2 448
Няма двама души различни, които да са провокирали абсолютно еднакви усещания в мен. Но понеже се променя човек с времето и приятелите се променят, рядко може да останеш еднакво близък с който и да е, освен ако не ви свързва прекалено лично отношение. Но такива приятели са рядкост и за съжаление понякога обстоятелствата ни разделят.
Да, имам такива които ми липсват в определени моменти, но категорията най добра приятел(ка) вече не присъства в живота ми. Не мога да товаря така някого с всичко във всяка област от живота ми. Не е като във волните години, едва ли не живеете заедно и си знаете всяка минута на деня, коя как прекарва.  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 593
Изразът "Незаменими хора няма" се употрбява по-често по отношение на работа, служба и т.н.

В интерес на истината, повечето хора в живота ми са специални и незаменими по своему.

# 24
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Незаменими хора няма. Има незабравими.  Wink

# 25
  • Мнения: 3
Аз си мисля, че приказката касае заменимостта на хората в работата, не толкова в личните отношения.
Най-близката ми приятелка замина в чужбина и сега се виждаме 2-3 пъти в годината. Липсва ми времето с нея. Имам нови приятелки, с които си изкарвам чудесно, не ми остава никакво време за скучаене и въпреки всичко ми липсва тя конкретно.

# 26
  • Мнения: 2 134
Незаменим е само животът ти.Всеки приятел се появява в определен момент и ситуация,както и се оттегля с изчерпването и.Няма вакуум - идват новите приятелства,познанства - спиралата няма край!Незаменимо остава чувството,следата оставена в душата.

# 27
  • Мнения: 9
... Вече 4 години, най-близката ми приятелка ,живее в Италия,а аз така и не и намерих заместничка.Не че не съм искала,просто не открих друга, която да ме приема такава каквато съм,без преструвки ,и анализ на всяко мое изречение.Сега ми е гадно,а няма с кой да споделя.Не оставайте с грешно впечатление,повече ми липсва ,когато ми е хубаво...
Аз съм така от доста години. Отидохме да живеем в различни градове. Виждаме се рядко, макар да продълж. да се чуваме често. Контактен човек съм, пробвах с новите си познати да дам всичко от себе си за да заменя приятелката си, но не става. Даже съм давала повече, отколкото заслужават, но същото чистосърдечно приятелство не става и не става. А може би аз не мога да ги приема като приятелки, от тяхна страна не знам. Писна ми, уморих се, вече не правя никакви опити и ми е много по-добре. Разбрах /поне за себе си/, че истинското и трайно приятелство се ражда без да го усещаш, когато споделяш трудни моменти, когато с човека можеш да се забавляваш от сърце, да се смееш от сърце, да плачеш без да му мислиш,  да звъннеш по тел в 23.30ч вечерта и мн.др. Е - животът ни взима по нещо, но пък ни дава  друго - и така ... явно човек не може винаги да има всичко. Но е добре да знаем кое е истинското приятелството и кои хора са ни просто ... познати. От тях нито очаквам вече нещо, нито аз правя нещо особено.

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 23:44 от funny-girl

# 28
  • Мнения: 232
Приятелките ми от детството заминаха за чужбина. Еми не можах да ги заменя. Сега си кукувам. Имах след това една приятелка, която мислех за много близка и която като забременях, ме забрави.

# 29
  • Мнения: 919
Губя приятел,когато предаде доверието ми.Изгубя ли ли го е завинаги,не съм по кръпките,личи си.
Новите приятели за мен не са заместители,просто са нови.
Peace

Имах приятелки,с които се отчуждихме постепенно.Сега като се видим,просто няма какво да си кажем.А бяхме толкова близки!В момента имам няколко,с които се разбираме много добре и се надявам да е все така.Човек винаги трябва да има рамо,на което може да се подпре при нужда .В противен случай е много трудно.Или пък да се позабавлява и посмее от сърце. Peace

Общи условия

Активация на акаунт