Строй се, преброй се в 135-та НЕМСКА тема

  • 13 494
  • 314
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 049
Чико, за сьжаление някои се имат наистина за кой знае какво.. като всьщност не представляват нищо особено...  Confused

Мен днес една нова сьседка германка така ме ядоса. Идва при мен спрециално да ми каже като паркирах да си дрьпна колата половин метьр назад, щото имало половин паркплац назад до изхода от гаражите.  #Crazy А паркплатц напред колкото искаш и наоколо свободно. Ейй как я насметах, сигурно ме взе за арогантна... ама хич не мога да ги трая такива kleinkarierte, дето гледат само в супата на другите...Някои хора са наистина много зле.Mr. Green

# 91
  • Мнения: 3 880
Чико, насмети я онаzи кокоШка_майката, като я видиШ... пък ако не я видиШ може и едно писъмце да й драснеШ, ти си zнаеШ Wink Mr. Green И й кажи, че е гола вòда, Щом не може да си поzволи почивка на някое туzарско място, а ходи да пече гъz при бедняците в България hahaha Laughing

# 92
  • Мнения: 1 334
Е Бибе, ти се изказа...и като я насмете какво?

# 93
  • Мнения: 3 880
Абе Бисе, не вzимай всичко драснато на дълбоко Wink

# 94
  • Мнения: 0

Бихте ли ми казали къде и колко се плаща по магистралите до Германия през Сърбия и Унгария

# 95
  • Мнения: 1 049
Само да попитам тези, които имат по-големи дечица.. откога започнаха да НЕ спят наобед?? Моето от известно време не мога да го приспя вечер преди 22 ч., като се има в предвид че по цял ден щурее в градината и спи там наобед около 1 час... Доскоро кьм 20:30 ч. заспиваше всяка вечер, сега се чудя много ли й е вече този обеден сьн.. newsm78 то както е трьгнало ще ляга още малко и с мен посред нощите

# 96
  • Мнения: 3 880
ОЩе преди 3 години откаzахме обедният сън, поради съЩите причини_ Много й идваШе и следобяд сън и zаспиване в нормално време вечерта. Аz предпочетох вечер да има малко спокойствие у дома и "родителки" час, отколкото дневен сън Simple Smile

# 97
  • Мнения: 9 052
Iva_T , ако е преъзбудена и преуморена от емоции и игри в градината може да заспива по късно. Опитай да я слагаш даже по рано  , за да заспива по оби;айното време и  то лека полека с някакви интересни занимания и книжки в леглото ... уж не за да спи ,а да гледа книжки ...

# 98
  • Мнения: 7 605
Ива, на същия хал сме. На обяд ако спи, заспива много късно, будя я в 5 и е крива щото й се спи още, но ако я оставя да пси няма да си ляга по нормално време вечерта....изобщо  ooooh! Та сега често не спи на обяд но я слагам един час по-рано вечерта тогава. Добре, че по РББ дават Сънчо 1час по-рано та не забелязва че ляга по-рано  Whistling

# 99
  • Варна
  • Мнения: 153
Иве,и Анджи винаги през лятоо си ляга по-късно,но като дойде зимата и пак 20.30 си е в леглото.
Незнам,но аз съм на мнение,че са много мънички да ги оставяме без следобедна почивка.
Някой път като не спят след обед  и са едни такива изнервени и превъзбудени,става ми чак жал.
Възможно е и от преумора  и превъзбуда също да не могат да заспиват по-на време.
Но всеки си знае  и си познава най-добре детето. Wink

# 100
  • Мнения: 911
Ива, от дете до дете е раzлично. Малик е на 3г.7м., уикендите винаги спи на обяд, преz седмицата сънят му е беzкрайно необходим, но в неговата детска градина не почиват на обяд ooooh! редовно ми zаспиваше на път zа вкъщи по никое време и беше в толкова ужасно настроение след това, че се примирих и се откаzах от следобедния сън zа преz седмицата, zатова пък вечер ляга доста преди осем.
Според мен прехода към неспане на обяд е много труден, zащото децата киселеят, но винаги бих предпочела варианта беz сън следобяд, но zатова пък вечер спокойствие.
С приятелите с деца в Бг ми направи впечатление (при 4 семейства), че децата спят до 5 или 6 вечерта, сл.сън трае поне два часа и доста повече, а после лудеят до 23-24ч. по нощите, което zа мен е напълно неприемлив и неzдравословен режим zа малко дете.
Ама аz съм иzраснала с немски режим, та може и да не съм права Wink

# 101
  • Варна
  • Мнения: 153
О,това в България и аз съм го забелязала и също не го приемам.
При нас се е случвало не повече от два-три пъти и то по изключение.
Както и на половината народ децата им били злояди и родителите се
кахърят,че детето им нищо не яде, но то точно преди обяд или вечеря
 е хапнало един чипс,една вафла или кроасан и ах,горкото не си докосна храна.
Това е масово.По мое наблюдение!

И пак за спането-като го прибера в 17ч от градината и го сложа в 18ч да спи,
кога ще имаме време да се видим?
Нашите в градината спят по един час,но някой път незнам защо Анджи не го слагат
(е не само него,де) и тогава е непоносим.

Сърфи,добре си се завърнала  bouquet
Чакаме снимки.но моляте не ни карай да чакаме дълго,че ни знаеш какви сме
любопитки Wink

# 102
  • Мнения: 1 049
Мерси момичета..  Hug Иначе аз я слагам кьм 20:30 ч. в леглото... но отнасяме минимум до 22 ч. докато заспи и мен взе да не ме свьрта вече. Като й прочета приказките и иска да ми пее, почва да си играе, измисля си причини да става... като по-малка имаше такива вечери от превьзбуда да не заспива, но сега просто хич не й се спи. И толкова е фит, че аз заспивам понякога преди нея  Crazy  hahaha

Явно нито е вече толкова малка, нито сьвсем голяма... и малко обьркана работа..  Mr. Green

С приятелите с деца в Бг ми направи впечатление (при 4 семейства), че децата спят до 5 или 6 вечерта, сл.сън трае поне два часа и доста повече, а после лудеят до 23-24ч. по нощите, което zа мен е напълно неприемлив и неzдравословен режим zа малко дете.

Точно така е и с децата на моите приятелки в БГ и за мен сьщо е неприемливо. Затова и се замислих, че обедния сьн явно скоро ще си изпее песента и при нас...

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 23:54 от Iva_T

# 103
  • Мнения: 1 636
Ива, от дете до дете е раzлично.
Peace Мартин спеше по 2 часа всеки следобед и вечер в 20ч.беше в леглото, това до 4.5 год. Томас откакто е на година и неЩо не спи следобед, ако zаспи вечер не ляга преди 22ч,а това не ми е по вкуса. Към 16 е много иzморен, но като мине определено време пак "подпалва мотора".
Бибе, аz не ги и zнам кога са ходили. Миналото лято zнам, че zа 6 седм.ваканция отидоха zа 2 дена на Европа парк. Раzговорът с нея няма да се раzмине  Naughty
Я кажете, ако някой преведе пари на моя сметка, но като получател пише името на мъжът ми, парите връЩат ли се на преводача ? Парите са от Австрия и адресът е съЩо на юбервайzунгсшайна. Демек една фамилия и адрес, но друго форнаме  newsm78

# 104
  • Варна
  • Мнения: 153
Мерси момичета..  Hug Иначе аз я слагам кьм 20:30 ч. в леглото... но отнасяме минимум до 22 ч. докато заспи и мен взе да не ме свьрта вече. Като й прочета приказките и иска да ми пее, почва да си играе, измисля си причини да става... като по-малка имаше такива вечери от превьзбуда да не заспива, но сега просто хич не й се спи. И толкова е фит, че аз заспивам понякога преди нея  Crazy  hahaha

Явно нито е вече толкова малка, нито сьвсем голяма... и малко обьркана работа..  Mr. Green

Някой път действа като им кажа,че утре ще ходим еди си къде и трябва бързо да заспиваме и........т.н,
защото........т.н
Или просто малко по строгичко им казвам бързо да заспиват,че и аз съм изморена или си имам друга работа.
Но не й позволявай да те разиграва,защото наистина е малко изнервящо дългото преспиване.
Пробвала ли си я да заспива сама?

Общи условия

Активация на акаунт