Проблем с кредит

  • 4 034
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 919
значи, за да ти отговоря на въпросите little rabit
трябва повече инфо-приятелката ти омъжена ли е? Сестра и омъжена ли е? Този ипотекиран имот на кого на името е-пишеш общо жилище Naughty т.е родителите им са го прехвърлили на 2те ли? Ако е така преди брака ли е придобит/преписан/.
ако е ипотекиран общ имот и 1 от длъжниците не плаща...по добре е да се уведоми банката, да се извърши публична продан  т.е като при неподеляемите имоти.След извършване на проданта.
1.покрива се кредита, лихвите
2.разноските по провеждането на публичната продан
3. ако останат пари се разделят между 2те.

# 16
  • Мнения: 1 168
Еми, значи не е толкова отчайваща ситуацията. И според мен приятелката ти си е намерила добър резервен вариант. При всички положения е добре да не се стига до там.
Само не знам защо са теглили 30000, като са им трябвали 12000 newsm78

# 17
  • Мнения: 1 919
Цитат
ти да не си с 5 висши!? Отговори ми за банята, сега тук си много информирана

не е по темата ама съмс 2/ Wink

# 18
  • Мнения: 647
значи, за да ти отговоря на въпросите little rabit
трябва повече инфо-приятелката ти омъжена ли е? Сестра и омъжена ли е? Този ипотекиран имот на кого на името е-пишеш общо жилище Naughty т.е родителите им са го прехвърлили на 2те ли? Ако е така преди брака ли е придобит/преписан/.
ако е ипотекиран общ имот и 1 от длъжниците не плаща...по добре е да се уведоми банката, да се извърши публична продан  т.е като при неподеляемите имоти.След извършване на проданта.
1.покрива се кредита, лихвите
2.разноските по провеждането на публичната продан
3. ако останат пари се разделят между 2те.

И двете са неомъжени. Приятелката ми живее на семейни начала и има едно дете. Жилището е дарение от майка им, баба им и вуйчо им. Двете са съсобственички. Майка им и баба им имаха право на ползване, но го развалиха, за да се направи ипотеката за заема, още тогава майката на приятелката ми беше против, защото познава добре сестра й, но приятелката ми реши, че са се разбрали със сестра си, ама явно е подценила проклетията й.

# 19
  • Мнения: 647
Еми, значи не е толкова отчайваща ситуацията. И според мен приятелката ти си е намерила добър резервен вариант. При всички положения е добре да не се стига до там.
Само не знам защо са теглили 30000, като са им трябвали 12000 newsm78

Ремонтът включва и преустройство на таванското помещение, но проектът още отлежава в общината за одобрение, затова и останалата сума от кредита още не е усвоена.  Peace
Общо взето има варианти за излизане от ситуацията. Приятелката ми най-много разчита на това сестра й да се стресне и вразуми, не може постоянно да изнудва хората около нея да й плащат всичко! Майка й плаща всички сметки, а тя дори не може да се замъкне на работа преди обед. Основният проблем е, че доскоро имаше доходи към 2000 лв. и не може да си прави сметка на парите, свикнала е да харчи на поразия, но е достатъчно голяма да мисли за последствията. Тя и деца няма, нито иска да има, не й трябвало да се занимава. Даже е заявила на приятелката ми, че не я интересува нейното дете, тя затова била решила да не ражда деца, ангажименти не й трябвали.  #Crazy

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 10:52 от little rabit

# 20
  • Мнения: 4 300
Проблемът мен ако питаш не е с кредита, а със сестрата Confused Както с аписали преди мен кредиторът може да иска пълния размер на задължението от който да е от солидарните длъжници. Бих посъветвала приятелката ти да внася парите срещу надлежен документ, че погасява с лични средства и после да се разправя със сестра си. Ако допуснат просрочие, без значение по чия вина, ще имат наказателни лихви, които върху 30 хил евро хич не са малки.

# 21
  • Мнения: 647
Проблемът мен ако питаш не е с кредита, а със сестрата Confused Както с аписали преди мен кредиторът може да иска пълния размер на задължението от който да е от солидарните длъжници. Бих посъветвала приятелката ти да внася парите срещу надлежен документ, че погасява с лични средства и после да се разправя със сестра си. Ако допуснат просрочие, без значение по чия вина, ще имат наказателни лихви, които върху 30 хил евро хич не са малки.

И да иска, и да не иска документ, после как ще си получи парите? Да я съди с години и какво, накрая пак вероятно ще се стигне до продажба на жилището, само дето сестра й може да откаже да го продава, за да и върне парите и тогава... приятелката ми е в ситуацията - имала пари - дала ги е. Ако сестра й няма акъл да не си внася вноските и да си мисли какво ще прави и къде ще живее и кой ще и плаща сметките.

# 22
  • Мнения: 1 919
ми от неусвоените пари приятелката ти да плаща заема ...може и отмяна на дарението,но трябва да се докаже, че надарените, немогат д аплащат издръжка...много е сложна цялата процедура.
Моя съвет към приятелката е да събере цялата рода на откровен разговор-като няма да се плаща вноската някой друг по-желание може да реши да я плаща...но аз честно казано знам какво е да се занимаваш с роднини....моя съвет.
1.Консултация с адвокат/20-30лв/ ще обясни на приятелката ти точно какви са вариянтите.
2.отиване в банката среща с кредитния инспектор.
3. Разговор със сестрата и вземане на някакво решение....много често това е практиката да се подели "дарен имот", чрез ипотека......защото на много хора не им се занимава с  разговори с роднини/дарителите/.
4.Вариянт приятелката ти да встъпи в правата на съсобственика/неплатежоспособния/-тя да стане титуляр, изплащане на целия заем и съответно да го придобие.

Цитат
И да иска, и да не иска документ, после как ще си получи парите?

1.личен обратен иск
2.суброгационен/заместващ/

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 11:13 от galentinass

# 23
  • Мнения: 647
ми от неусвоените пари приятелката ти да плаща заема ...може и отмяна на дарението,но трябва да се докаже, че надарените, немогат д аплащат издръжка...много е сложна цялата процедура.
Моя съвет към приятелката е да събере цялата рода на откровен разговор-като няма да се плаща вноската някой друг по-желание може да реши да я плаща...но аз честно казано знам какво е да се занимаваш с роднини....моя съвет.
1.Консултация с адвокат/20-30лв/ ще обясни на приятелката ти точно какви са вариянтите.
2.отиване в банката среща с кредитния инспектор.
3. Разговор със сестрата и вземане на някакво решение....много често това е практиката да се подели "дарен имот", чрез ипотека......защото на много хора не им се занимава с  разговори с роднини/дарителите/.
4.Вариянт приятелката ти да встъпи в правата на съсобственика/неплатежоспособния/-тя да стане титуляр, изплащане на целия заем и съответно да го придобие.


Ми тя сестрата на приятелката ми точно това иска - 1000 лева от неусвоените пари иначе заплашва, че няма да плаща 3 месеца. Ама преди 3 месеца, пак така взе 1000 лева!!! И докога??? Докато парите свършат и тогава всичко ще е на гърба на приятелката ми. Тя е решила да не пипа неусвоените пари. Няма кой да плаща на сестра й вноската, майка им е пенсионерка, баба им - инвалид! А сестра й, въпреки, че няма да вземе този месец 2000 лв., 500 при всяко положение ще има! А нейната част от вноската е 320 лева!!! Не плаща наем, не плаща сметки за ток, нито за вода, къде отиват парите? За цигари, бира и заведения! Крайно време е да се научи. Добре че поне е закрила кредитните карти и сега не може да потъва още.

# 24
  • Мнения: 647
ми от неусвоените пари приятелката ти да плаща заема ...може и отмяна на дарението,но трябва да се докаже, че надарените, немогат д аплащат издръжка...много е сложна цялата процедура.
Моя съвет към приятелката е да събере цялата рода на откровен разговор-като няма да се плаща вноската някой друг по-желание може да реши да я плаща...но аз честно казано знам какво е да се занимаваш с роднини....моя съвет.
1.Консултация с адвокат/20-30лв/ ще обясни на приятелката ти точно какви са вариянтите.
2.отиване в банката среща с кредитния инспектор.
3. Разговор със сестрата и вземане на някакво решение....много често това е практиката да се подели "дарен имот", чрез ипотека......защото на много хора не им се занимава с  разговори с роднини/дарителите/.
4.Вариянт приятелката ти да встъпи в правата на съсобственика/неплатежоспособния/-тя да стане титуляр, изплащане на целия заем и съответно да го придобие.

Цитат
И да иска, и да не иска документ, после как ще си получи парите?

1.личен обратен иск
2.суброгационен/заместващ/


4.Вариянт приятелката ти да встъпи в правата на съсобственика/неплатежоспособния/-тя да стане титуляр, изплащане на целия заем и съответно да го придобие.

Това е много добър вариант, но как може да стане?  newsm78 А има още нещо, приятелката ми доскоро я осигуряваха на много ниска сума, едва от месец е на реални осигуровки, иначе мъжа й от 3 месеца вече е на реални осигуровки, ама за да докажат доход пред банката трябва да минат поне още 3 месеца, за толкова време назад искат доказани доходи.
Иначе това е най-добрият вариант, ама сигурно процедурата е доста сложна. Тъй или иначе приятелката ми смята повече да не се оставя да я изнудват постоянно за пари и ще остави сестра й да си определи сама съдбата - или си плаща, защото тя има пари да си плаща, или следва търг, пък ако има вариант приятелката ми да поеме целия заем срещу придобиване на останалата 1/2 от жилището, това ще е още по-добре. Така майка й и баба й ще си останат в него, пък сестра й вече няма да има с какво да изнудва.

# 25
  • Мнения: 4 300
Оф, Литъл рабит, приятелката ти мисли ли изобщо? Като са ги теглили тея пари къде им е бил акъла, за какво са ги теглили, защо една част от сумата е само на името на едната...куп въпроси.
Да отиват в банката, да преоформят кредита в два лични, на всяка една от двете, да си разделят куклите и парцалите и толкова.
То бива, бива, ама все пак за големи хора иде реч Rolling Eyes.

# 26
  • Мнения: 1 919
Прехвърлянето ... което е обезпечено с ипотека, встъпването в такова вземане и налагането на запор върху него, както и подновяването и заместването в задължение, обезпечено с ипотека, за да имат действие трябва да бъдат извършени в писмена форма с нотариална заверка на подписите и вписани в имотния регистър./адвокат,нотариус,банка,нотариус/ решен проблема.

 Blush спирам да спамя темата имаш насоките в които да действа приятелката ти, както и възможните вариянти на развитие.

# 27
  • Мнения: 647
Оф, Литъл рабит, приятелката ти мисли ли изобщо? Като са ги теглили тея пари къде им е бил акъла, за какво са ги теглили, защо една част от сумата е само на името на едната...куп въпроси.
Да отиват в банката, да преоформят кредита в два лични, на всяка една от двете, да си разделят куклите и парцалите и толкова.
То бива, бива, ама все пак за големи хора иде реч Rolling Eyes.

Казах за какво е и защо не е усвоен целия. Едва ли може да се раздели на два отделни, но дори да е така това няма да промени ситуацията, че имота е общ, а сестрата на приятелката ми имаше да погасява 9 000 лева натрупани от кредитни карти и не можеше да насмогне да им плаща само лихвите! Сега кредитът е разсрочен, пак не можела да плаща, да се оправят, жалко, че приятелката ми пак ще се занимава с хиляди простотии.

# 28
  • Мнения: 647
Прехвърлянето ... което е обезпечено с ипотека, встъпването в такова вземане и налагането на запор върху него, както и подновяването и заместването в задължение, обезпечено с ипотека, за да имат действие трябва да бъдат извършени в писмена форма с нотариална заверка на подписите и вписани в имотния регистър./адвокат,нотариус,банка,нотариус/ решен проблема.

 Blush спирам да спамя темата имаш насоките в които да действа приятелката ти, както и възможните вариянти на развитие.


Мерси! Даде много добра идея!

# 29
  • Мнения: 34
Цитат
ти да не си с 5 висши!? Отговори ми за банята, сега тук си много информирана

не е по темата ама съмс 2/ Wink

 smile3501
значи сме и скромни, тс тс, от сега нататък ще "следя" мненията ти с интерес. Комплексирах се направо  Shocked   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт