СЕПТЕМВРИ - 09'27

  • 12 588
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 183
Ние в крайна сметка излязохме навън, ама почти пред блока. Имаме едно заведение на отсрещната улица, то си е бар, но отвън има много маси, а миналата седмица са направили и пясъчник, та направо много се изкефих. Аз си пих кафето с кумата ми (живеем блок до блок), а дъщеричките ни си играха на воля в пясъчника. Направо забравих, че имам дете. Кумата ми има и момченце на една годинка, та тъкмо си говорехме, че живот и здраве с моя младеж също ще си бъдат дружки. Хриси доста се поизмори, прибрахме се преди малко, хапна два залъка и я приспах. Нещо от тоя АБ напълно си изгуби апетита. Но сигурно е временно.

Atrakcia, благодаря за темичката!   bouquet

TRINITI, дано на утрешния преглед всичко да е наред. Пази се и почивай днес.

maliby, не се притеснявай, прати ми го когато можеш. Дано наистина на 8-ми преди обяд да си свободна, за да се видим. А мъжът ти дано все пак не остане без работа. А ако наистина закрият фирмата, то да успее да си намери нова, възможно най-бързо.  Praynig

*clara*, много се радвам, че Адко толкова добре е бил днес в яслата. Направо супер, дано и утре като бъде за цял ден да бъде толкова добър и послушен и да си ходи всеки ден с желание.

Gorska_Kitka радвам се, че мъжът ти в крайна сметка е все още на работа. Дано така и да си остане и да нямате никакви подобни проблеми повече.

# 16
  • Мнения: 53
Помощ!!!  Embarassed
Качих си снимката три пъти в албума и сега не знам как да я изтрия   Rolling Eyes

Чакам инструкции   Laughing

# 17
  • Мнения: 330
Цитат
Аси77, попитай лекаря със сигурност дали е плацента превия или е просто предна плацента, защото има разлика между двете.
По принцип предна плацента означава, че плацентата е разположена по предната страна на матката, бебето се усеща по- късно и по- трудно. Детето може да се роди естествено.
При плацента превия, плацентата е разположена в долната част на матката и запушва родовия канал. В този случай се налага секцио, защото просто детето няма как иначе да излезе.
Нека и твоя лекар ти обясни по- подробно всичко, защото може да се объркаш покрай многото информация.
Благодаря ти Горска Китка... направо незнам, шантавото е ,че чак сега като ходих мин.седмица на 4 Д и докторката каза 4е е плацента превиа и ще трябва секцио, и се учуди че досега тази дето ме наблюдава не ми е казала нищо за плацентата....та направо незнам

# 18
  • Мнения: 14
Помощ!!!  Embarassed
Качих си снимката три пъти в албума и сега не знам как да я изтрия   Rolling Eyes

Чакам инструкции   Laughing
отиваш на"организирай албума" ,обозначаваш снимката снимката и я триеш с x

# 19
  • Мнения: 1 495
Здравейте от мен,
връщам се от отворените врати в Тина Киркова. Видяхме се там с малибу, пихме и кафенце, голяма сладурана е Simple Smile.
Аз не успях да се откажа да раждам там, но честно казано явно очаквах повече и обстановката ме постресна. Доста е старичко и мизерничко всичко. Дори и във ВИП залата, само леглото изглеждаше по-ново, за там да кажа, че според тази която ни водеше можело да се вдига нагоре, т.е. докато раждаш да си под наклон. На мен ми се вижда важно това, защото легнала в хоризонтално положение е по-трудно да се роди, не се използва гравитацията и на курса ни казаха, че  почти сигурно има разкъсвания. Обаче на въпроса дали правят епизиотомии задължително, отговориха че на първораждащите се правело  #Crazy. Питах дали можеш да се разхождаш докато чакаш разкритие, но не получих конкретен отговор, зависело от състоянието и дали си  на система. Детето стои 2 часа под наблюдение на един също допотопно изглеждащ уред, майката седи 2 часа пък в коридора  #Crazy и след това може вече да си е с детето. Имаше една затворена стъклена врата, зад която чакаха хора сигурно за да им покажат бебета Simple Smile.
Не се сещам за друго, което ще ви интересува, питайте ако мога да отговоря и малибу ще ме допълни сигурно.

# 20
  • Мнения: 183
gingerina съжалявам, че очакванията ти не са се оправдали. Явно аз съм станала невероятен непукист, щом на мен тези неща преди 4 години не ми направиха никакво впечатление. Може би бях достатъчно притеснена от това, което ми предстои, за да обръщам внимание на това дали леглата примерно са нови или стари. Сега ще видим като и аз отида на 8-ми, дали всичко няма да ми се стори по-гадно отпреди. Но да ти кажа - много е важна нагласата, с която отиваш. Надявам се наистина да останеш доволна от това, че ще раждаш там, аз поне каквото и да става, там съм.  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 54
Gingerina, как така майката стой в коридора??? Че да не сме кучета, раждаме а после да не изгонят  #Crazy Това и другите болници ли е така? Не мога да повярвам

# 22
  • Мнения: 1 495
киара, може би не се изразих правилно. За мен наистина много по-важно е отношението към мен и най-вече ме е страх от всякакви ненужни манипулации. Може и да не е ме стреснало толкова, че не е по-ново и ремонтирано, а лежащите и разхождащи се с измъчени лица жени, силната миризма на лекарства и т.н. Не бих отишла в Токуда само защото изглежда по-хубаво. И се радвам, че отидох, защото другия път като отида живот и здраве ще ми е малко по-познато.
pocahontas80, ами аз така разбрах и като излизахме наистина лежеше една жена в коридора и говореше по телефона.

# 23
  • София
  • Мнения: 54
Ужас направо...и това с епизиотомията ми звучи страшно, ами ако няма нужда да те режат? май ми идва на раждам вкъщи, като слушам какви са условията в болниците...  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 14
киара,ти нали  си от Радомир,там няма ли болница?

# 25
  • Мнения: 631
E не навсякъде е так. В Правителствена например няма такова нещо да стоиш в коридора. Дори непосредствено след секциото има една стая в която могат да те посетят за малко, а след това те местят в отделението. Преди 4 години беше нива над другите болници, а сега след ремонта очаквам дори да е с още подобрения.

# 26
  • Мнения: 53
Благодаря bamba, оправих се. Не знам защо, но тази опция с изтриването не беше активна преди това.

Аз съм решила да ходя в Шейново, но отново много се разочаровах докато бях на ЖК. Чудя се дали да не ходя във Вита. Имам приятелка, която роди и двете си деца при конкретна лекарка и е мнго доволна. Притеснява ме само факта, че нямат Неонатология и ако на бебето му има нещо, отива във Майчин дом, а майката си остава във Вита.

# 27
  • Мнения: 11
Здравейте само дасе запиша в тази темичка. Искам да попитам бургаските мами за раждене къде сте се ориентирали?

# 28
  • Мнения: 56
Здравейте мамчета,
Хайде и аз да се отчета  Simple Smile Първо да пожелая на всички да ви минават по-бързо болежките и да се оправят болните дечица!
Аз съм малко по-свободна тези дни и имам чувството, че от това отпускане взех да се чувствам по-скапана Shocked Събота и неделя ми беше едно умряло и кисело, направо ужас. Дори в неделя вечерта реших да си премеря кръвното и се шокирах с 59/100 и пулс 153. Звъннах на една близка, докторка, и тя ме прати да ходя до Пирогов да ме прегледат във Вътрешни болести. Отивам аз там и те от вратата ме почват с "Всички бременни са в 1ва АГ" и аз супер много се ядосах! Аз отивам за да ми измерят кръвното и то в Пирогов защото е на 2 преки от нас, а те веднага ме гонят! Много се разстроих, както бях притеснена и се разревах дори Cry
Както и да, измериха ми кръвното-естествено беше 70/120, аз мисля че в болница друго кръвно не са ми мерили  Laughing И пулса беше нормален. Пуснаха ми една кардиограма и ми казаха, че нищо ми няма и че от времето ми било лошо. Не знам колко са прави, ама поне се успокоих малко.
Днес пък бях да ЖК и гледах бебка Simple Smile Доки ми се кара много, че съм била качила толкова кила. Наплаши ме с вдигане на кръвно и проблеми с растежа на бебка  #Crazy Аз от известно време съм спряла сладкото, хляба, картофите и т.н. ама хапвам много плодове и изглежда и от тях много качвам  Blush Не знам какво да правя вече! Такъв глад ме гони непрекъснато!
Бебка поне е добре! По-голяма е и се равнява на 30 седмица. Обърнала се е с главичката надолу вече Grinning Аз бях сигурна защото вчера такива движения извършваше, че просто не вярвах да не било обръщане  Mr. Green  Целият ми корем се местеше, направо се едно Пришълецът беше тръгнал да излиза Mr. Green.
Това е от мен май. Сега ще ходя на китайски, да се видя с едни приятели и направо не знам как точно ще се въздържам да не хапвам Embarassed Ех мъка мъка

# 29
  • Мнения: 141
момичета, вие малко ме травмирахте с описанията на Тина Киркова. Аз също съм се насочила натам. Още не съм ходила да разгледам как е обстановката. Наканила съм се да ида на посещение в тези 45 дена преди термина. Хъмз.. не, че очаквам кой знае каква обстановка, но все пак... Е, поне gingerina ме подготви малко психически Simple Smile

криската, не се тормози за китайското- тяхната храна е здравословна. Аз досега дебел китаец почти не съм виждала, а те ма'ат само ориз Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт