плацента инкрета...страх ме е

  • 99 546
  • 1 218
  •   1
Отговори
# 1 155
  • Мнения: 25
Здравейте,

Следя темата почти от начало и съм възхитена от смелостта на Поли. Искрено вярвам, че всичко ще е наред и малкото мишленце ще изчака още мъничко в корема на мама.

В началото направо не повярвах на очите си ,като четях с какъв интусиазъм и жертвоготовност помагат мамите от форума. Беше ми трудно да повярвам, че има прекрасни хора като вас мили мами. Вие зареждате мен, а надявам се и Поли с толкова много позитивизъм  bouquet

Поли , стискам палци да издържиш докрай това изпитание! Толкова хора се молим за вас, че просто няма начин да не се получат нещата. Синът ти е голям сладур.  Скоро ще порасне и ще разбере, каква невероятна майка има!

 smile3521 ВЯРВАМ В ТЕБ И МАЛКАТА ТОЧИЦА

# 1 156
  • Мнения: 668
искам да попитам още ли се събират пари за Поли?Не е възможно да изчета цялата тема EmbarassedНе мога да помогна с голяма сума,но имам желание да изпратя ако не е късно.Поли ти си невероятно силен човек Hug

# 1 157
  • Мнения: 132
Поли, миличка, моля се всичко да се закрепи за поне още няколко седмици! Praynig
И все пак - вариант 2, който са предложили лекарите, не изключва преминаване към 3, ако се наложи, или бъркам?
Т.е. те да се опитат максимално да задържат бебка, а когато вече стане наложително - операция и ние всички ви стискаме палци да се възтановите бързо и напълно!
Представям си как след малко повече от година Точицата ще е станала хубаво момиченце, което ще прави първите си самостоятелни стъпчици, а за теб и цялото ви семейство всичко това ще е само лош спомен  Praynig!
Прегръщам те силно и се покланям на силата да духа ти!
Хиляди благодарности на всички момичета, които дават всичко от себе си, за да помогнат!   bouquet

П.П.: Dog1977, темата на Поли се развива вече повече от 2 месеца, а сметката и решението за лечение в Германия са факт от едва седмица или малко повече.
Знам, че е трудно да се изчетат повече от 70 страници, но ето една молба към всички новоприсъединили се към каузата - моля, не се съмнявайте, че всичко, което се случва с Поли - решение за лечение в чужбина, избор на лекар и медицинско заведение, не е случайно и не е плод на моментно хрумване  Peace
Напротив, обмислено, проверено и изстрадано е всяко едно нейно и на съпруга и решение и аз съм сигурна, че е правилното  Praynig!

Последна редакция: ср, 26 авг 2009, 16:04 от mishlence_

# 1 158
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
искам да попитам още ли се събират пари за Поли?Не е възможно да изчета цялата тема EmbarassedНе мога да помогна с голяма сума,но имам желание да изпратя ако не е късно.Поли ти си невероятно силен човек Hug

Парите още не са събрани!  Peace

# 1 159
  • Мнения: 2 617
dog1977, сметката в първия пост е добавена по-късно от модератор, преди няколко дни всъщност - за да е по-лесно на хората да я намерят, а не да разравят цялата тема.
И, моля ви всички - хайде да спрем да коментираме кой какво писал, казал и колко бил компетентен и какво още можело да се направи. Каквото било, било. Решението е взето, Поли е в добри ръце, алтернатива вече няма, остава само да се молим нещата да се закрепят, за да имат тя и бебето възможно най-голям шанс! Praynig Praynig Praynig

И последно - на всички, които смятат че има нужда от още обсъждане къде, как и за колко пари, ще кажа само - молете се да не ви се налага да разбирате от първа ръка как се чувства това семейство сега!

Поли, мислим те, кураж!  Hug

sisa788, събират се, да. Сметката е в първия пост от тази тема, както и на сайта. Ако ти е по-лесно, кликни върху подписа ми и ще отидеш право там.

# 1 160
  • Мнения: 668
caritas благодаря ти за отговорът,за първи път ще ходя до банка по такъв повод,само банковата сметка ли трябва да им продиктувам?

# 1 161
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 355
sisa788, трябва да напишеш платежно нареждане

да попълниш банкова сметка
банков код
име на получател - Полина .....
име на наредител- твоето
сума
основание - дарение за провеждане на лечение (например)

# 1 162
  • Мнения: 902
В банката си взимаш Вносна бележка и в нея попълваш стъпка по стъпка
да попълниш банкова сметка
банков код
име на получател - Полина .....
име на наредител- твоето
сума
основание - дарение за провеждане на лечение (например)

# 1 163
  • Мнения: 668
благодаря Hugпитам за да не ме гледат лошо в банката като отида.Поли ако четеш тук искам да ти кажа ,че  от сърце ти пожелавам всичко да мине добре и за двете ви. Praynig HugСигурна съм,че всеки който се докосне до проблема ти ще помогне макар и с малко,но от сърце Hug Hug

# 1 164
  • Бургас
  • Мнения: 839
Сиса, няма да те гледат лошо. Аз нямах никакъв проблем в ОББ - просто попитах какво точно да попълня, за да внеса пари в дарителска сметка. Просто си носи нужните банкови кодове и трите имена на Поли. Peace

# 1 165
  • София
  • Мнения: 4
В ОББ внасянето на пари е много лесно и става бързо. Попълва се  вносна бележка /зелена бланка/ и се внасят пари на каса, без никакви допълнителни такси.
Полинце, с теб сме  Hug Hug Hug

# 1 166
  • Мнения: 9
  Мила Поли,
  Една новоизлюпена баба от все сърце желае да се приберете щастливи с ново бебе в България. Убедена съм, че до тук си взимала верните решения и сърцето и разумът ще ти подскажат верния път нататък.
  Момичета, нямам думи да изразя своето възхищение от вас, от това какво правите и как го правите.
  Дълбок поклон.
  Целувам те, Поли!
  И всички вас!

# 1 167
  • Мнения: 6
Ето от какво имам нужда на първо време.

 Да ми се препрати официалния емаил който е получен с посочената сума ,на емаил – antonea@abv.bg

[Да ми се прати на емаил също така сканирана последната ехография на Поли и всякакви  други изследвания ако има такива досега. Разбира се и тел за връзка с Поли.

Още тази седмица,ще отиде човек на място в Шарите и ще разговаря с професора и клиниката. Подробно да се каже, каква ще е цялата процедура по лечението. Между лекари е много по-лесно.
Ако има някаква грешка в цифрата и съм убедена, то трябва да се поправи.
 
Тъй като Поли е в Германия вмомента, не е лошо да се прегледа и при други специалисти, чакам имената им.
В понеделник ще знам и най-добрите в тази сфера в Италия. Що се отнася за Италия, много от големите клиники когато имат рядък случай, лечението на пациента е безплатно, особенни когато става дума за родилки. Писах на една моя позната, която може да ми съдейства с много неща.

Чакам имена на специалисти от Швейцария и Англия.
Тук нямаме много време за излишни постове, защото както знаете Поли е в Германия на произвола и ако утре, не дай се боже има болки и както нямаме събраната сума, какво правим? Не се захващайте за думата ПРОИЗВОЛ, знаете какво имам в предвид. Разбира се, винаги има бърза помощ...............

Що се отнася до Германия, преди години събирахме пари за трансплантация на бъбрек на един колега на моя съпруг. Успяхме да съберем поисканата сума от 30 000 евро, но няколко месеца преди операцията, момчето се записа да следва там и здравната осигуровка пое всичко. Най- тъпото беше, че вместо да се даде сумата на друг нуждаещ се, момчето си направи бар в центъра на селото. Но както и да е , това е стара история. Имам в предвид, че  ще проверя веднага дали здравната покрива ако си студент в частно училище или университет.

А що се отнася до вас док. Емили и всички ваши колеги в този форум, вместо да пускате съпричастни постове, си запреднете ръкавите,защото не е тайна на никого,че всяко болнично заведение в Бг,когато има рядък случай веднага могат да извикат специалист от друга държава. Това е нормална практика по целия свят.
Болници на ниво в БГ имаме достатъчно, да не говорим,че после ще имат повод да се бият в гърдите си пред Слави.
  Много малък пример. Преди 3 години племенника ми имаше заболяване (на 2 милиона 1 човек) и от мед.академия в София си поканиха френската лекарка, жената си дойде ,оперира си и си замина по-живо, по-здраво...забравих да допълня...БЕЗПЛАТНО.

Подчертаните възможности , които се цитират в поста на Антонеа  не са използвани , а е избрана възможността със доста голяма цифра, което ми е доста смущаващо. Така , че не се сърдете , че задавам въпроси И щом съм в темата значи и аз имам сърце и съпричастността към такива случаи не ми е чужда.  Но моля ви не ми забранявайте да мисля.
Дано все пак всичко мине успешно!


Последна редакция: ср, 26 авг 2009, 19:21 от dog1977

# 1 168
  • Мнения: 161
Мила Поли! Пиша за втори път, а съм си запазила още един пост в тази тема за да ви поздравя за щерката и успешното завръщане Simple Smile. Още веднъж от мен и моето семейство, щастлив финал и кураж миличка, всичко ще е наред!

# 1 169
  • Мнения: 2 990
dog1977, ако си направиш труда да прочетеш отговора на Поли към Антонеа 3-4 страници назад, ще видиш защо са разгледани ограничен кръг възможности.

Към всички новодошли, които си задават тези въпроси: нямаше време да се търсят, обмислят, проучват обстойно хиляди варианти. Напомням, че Поли взе решението да търси варианти извън България преди две )2!!) седмици. Миналия понеделник летя за Берлин, за да реши дали иска да остане там на лечение. Миналата сряда (само преди седмица!) реши да поеме риска да пътува пак и да се довери на опита на професора в Шарите. Както виждате, всичко това се случи в рамките на изключително кратко време. Трябваше да се действа незабавно, защото рискът се повишаваше с всеки изминал ден. Ето в понеделник е започнал кръвоизлив, когато Поли е била вече в болницата. Ами ако беше започнал на летището? В самолета? Или още по-зле, докато Поли седи пред компютъра и обмисля в коя европейска страна и болница да отиде все пак??


Моля ви, приемете, че решенията, които Поли е взела до момента, са най-доброто за нея, за нероденото бебе и за семейството й.


Последна редакция: ср, 26 авг 2009, 19:39 от ianajar

Общи условия

Активация на акаунт