недохранване

  • 2 058
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Русе
  • Мнения: 11 920
Синът ми е 14 кг, а е почти на 6. Налита на сладко, но ограничавам до минимум такава храна. Иначе си хапва доста плодове и зеленчуци, домашно мляко и сирене. Месо яде понякога, когато си реши,но поне в градината всеки ден имат месо в менюто и почти винаги си го хапва. Изобщо гледам храната да е максимално чиста и без консерванти, доколкото е възможно.
Най здравото дете в градината е.Тази година пипна шарка и след нея един вирус, това ни беши най сериозното боледуване досега.

Много жизнен, енергичен, умен и забавен е.
Почти всеки ден след градината ходи на някакви школи и когато времето е хубаво карат по 2 часа с баща си колело, в къщи прави салто и кълбета непрекъснато.
Така, че не се притеснявам много.

# 31
  • Мнения: 417
Ако изследванията са ок, и няма други заболявания, няма защо толкова да се притесняваш.
Просто ограничи сладкото и гледай да се храни с по-подходящи храни.

А относно правописа, няма да коментирам....но е отвратително човек да се мъчи да чете подобни писания.
Като гледам и на латиница пишеш по същият начин, та явно не е от кирилицата и това, че не си свикнала.
Поне използвай интервал - големият, дълъг клавиш най-долу на клавиатурата.


 Peace И аз мисля като  Mirama, ако детенцето не боледува и е жизнено няма от каво да се притесняваш. Познавам дребнички дечица на същата възраст като твоето дете и им няма нищо.



Жената има нужда от съвет за детенцето си, а не от критики относно правописа, вярно трудно се чете,но нали е важно да и се помогне.Във почти всеки пост и е направена забележка.О.К не може не може, но нали е за всички форума.....


Извинявам се, но не се сдържах

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 20:34 от boboblina

# 32
  • Мнения: 2 478
 MINKOVA виждам, че си от Добрич, а във Варна има много добър детски гастроентеролог- др. Георгиева.
Ако все пак искаш да направиш консултация, ми пиши на лични, да ти дам телефона и.

# 33
  • София
  • Мнения: 932
....
Жената има нужда от съвет за детенцето си, а не от критики относно правописа, вярно трудно се чете,но нали е важно да и се помогне.Във почти всеки пост и е направена забележка.О.К не може не може, но нали е за всички форума.....

Точно това щях да пиша и аз  Peace
А иначе по въпроса за килограмите , ако детето е жизнено и изследванията са добри, не се притеснявай изобщо. Дъщеря ми сега ще прави две годинки и е само 10 кг. ,при все че не й даваме сладко много , тя просто не яде по много.
Но пък има хемоглобин 135, не се спира на едно място -плува, играе , не боледува.... Отдавна спрях да я моля да яде, тя сама си иска като огладнее, даже не чака да предложа.
Предполагам, че на възрастта на детето ти , ще тежи и тя по малко. Но какво от това , ако е здраво детенцето , въобще да не ти пука, колко тежи- децата не са роботи , както съм заявявала много пъти,едниса по тежки , други  по леки , едни ядат, други  не толкова, едни спят , други не и т.н. и т.н....

# 34
  • Мнения: 8 999
И моите деца на тази възраст бяха 15-16 кг. Синът ми е на 7 и половина и все още не може да надхвърли 22 кг. Обаче сестра му страшно дръпна след като тръгна на училище, разви уникален апетит, дори се налага да я ограничавам, защото, както не ядеше нищо и всяко хранене беше мъка, сега налита като изгладняла лъвица и непрекъснато е гладна.
Ако е здраво и жизнено детето и показателите от изследванията му са добри, не виждам защо се тревожиш. Просто я подсещай по-често да хапва, макар и по малко, и дори насила й давай плодове, зеленчуци, месо, мляко. Сладкото да е за награда, ако преди това изяде нещо смислено.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 506
Потърсих такава тема, защото и ние имаме такъв проблем. На 6 години и половина тежат 20 и 18,5 кг. Винаги са растяли повече на височина и особено по-малкия изглежда много слаб. Не им се яде. Все се мъчим с храненето. Уж гледам да е здравословно, основно месо със салати и плодове, за следобедна закуска - бисквити, филии и други подобни, но пак не качват. Просто нямат апетит. Иначе се въодушевяват като им кажа, какво ще ядем, но после не го искат.
Миналата година към задължителния витаминен сироп Саностол добавях и съдържанието на една капсула Апетонин на Актавис - това е пчелно млечице на прах. Пробвала съм и с истинско, разбъркано в мед, но нямаше толкова голям ефект. Тогава се позаформиха малко, но после го спрях и пак не ядат. Сега съм го подхванала наново, пък да видим.
Иначе и аз и особено мъжът ми на тези години също сме били слабички. Имат си го в гена. Но през зимата стават по-податливи на гриповете.
Това е нашият опит. Ако ви харесва, може да пробвате.
Старая се да им давам повечко тестени храни на закуска - зърнени в млякото, рогчета със сирене и основно пълнозърнест хляб. Слушам от какво пълнеят другите деца, на които родителите се оплакват, че са дебели, но при нас няма ефект.
Ако някой има рецепти и начини, освен украсите, за повишаване на теглото, ще се радвам да ги сподели.
Но да ви кажа виждам и моята племеница, която този месец навърши 3 години и е 20 кг. Не искам да стигаме до такива крайности.

# 36
  • Мнения: 804
Аз съм по-скоро слаба ( преди да родя  Embarassed). Съпруга ми е пълничък (доста). Целия му род е така - ген. А нашето чедо е все под нормата и яде когато тя реши, че ще яде - иначе по няколко лъжици и това е  ooooh! Все се оплаквам на лекарката, че детето е слабо, а тя от своя страна всеки път ми повтаря да внимавам с какво храня детето, защото е предразположено към пълнеене заради таткото. Мисълта ми е, че за това доколко по-слабите деца са по-податливи на болести може да се спори, но  това, че пълничките деца имат сериозен проблем е неоспоримо. Аз бях от щастливците с отличен метаболизъм и въпреки уникалните количества погълната храна (тестено и сладко) си бях добре (до преди да родя). Никога не съм се движела активно  Embarassed, но не ми се е налагало.
Така, че оставете  малките "клечовци" да си растат спокойно. А ние майките на склонни към пълнеене деца да се надяваме да съхраним здравето на човечетата си  Peace

Общи условия

Активация на акаунт