Прическа "на пластове" - за и против

  • 43 090
  • 50
  •   1
Отговори
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Бих била благодарна, ако споделите вашите идеи и съвети.

И, всъщност, като за начало, да попитам - вярно ли е, че прическа "на пластове" подхожда само на права коса?

Моята е дълга до средата на гърба и след раждането коренно се промени.  Confused Т.е., от много чуплива стана почти права.

Сега съм в дилема дали да я подстрига на пластове, за да и придам повече обем, а и с надеждата, че естествените чупки ще се върнат отново... Thinking

Възпира ме както страха от експерименти, така и опасението, че ако я скъся, ще е безвъзвратно!

Ако имате опит/наблюдения, ще се радвам да ги споделите!   bouquet

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 443
Бих била благодарна, ако споделите вашите идеи и съвети.

вярно ли е, че прическа "на пластове" подхожда само на права коса?


Аз съм с чуплива коса и 2-та ми опита за подобна прическа завършиха катастрофално-в салона,след издухването-супер,но на другата сутрин бях като закачалка smile3511 За да се радвам на подобна прическа,трябва непрекъснато да ползвам маша за изправяне на косата.Така,че сега след като отново ми порастна косата,реших да не експериментирам повече.

# 2
  • Мнения: 7 474
Според мен, щом си с права коса ще стои добре, хем малко ще се разнообразиш.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 345
С права коса съм-скоро се подстригах на етажи,но всеки път като си измия косата ползвам преса-иаче не ми стои добре!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 472
Без да съм специалист да кажа моето скромно мнение.

Моята коса също е чуплива. Имам пласт /ако може така да се нарече/, но е съвсем леко изтъняването и на достатъчна дължина, така че да не стърчи безконтролно. Лично аз не си харесвам косата без пластове. Пластовете придават обем, иначе въпреки че е чуплива стои някак рядка и сплескана. Разбира се има разлика от коса до коса. При моята е така  Peace   

Аз съм скъсявала косата си почти от същата дължина до над раменете,  и при мен определено се накъдри.

# 5
  • Мнения: 1 507
Моята коса е чуплива и подстригана на пластове вече от незнам колко години.
След фризьор и издухване е идеално права и много хубава.
През лятото обаче, дори сешоар не ползвам, оставям я да изсъхне естествено. И тя си застава - небрежна и в разни посоки. Оформям леко с пяна. Понякога си слагам ролки или спя на плитки за ефект вълни на сутринта.
Ако не държиш на твърде стилизирана прическа, не мисля, че ще останеш разочарована.

# 6
  • шумен
  • Мнения: 17
Още едно ДА за прическата на пластове за чуплива коса.Моята коса също е чуплива и съм на пластове от много време - само сменям дължината на косата. Като е на пластове стои много добре  Wink.Иначе и според мен чупливата коса стои една такава сплескана

# 7
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Благодаря на всички  Hug

Още нещо ме интересува: колко пласта е нормално да има коса с дължина като моята - до средата на гърба?

И трябва ли да имам бретон, или той = на дължината на най-късия пласт?

# 8
  • Мнения: 1 507
Незнам колко пласта е нормално newsm78.
До сега опъвах моята коса, за да ги броя - поне 3 са.
А пък с бретона съм крайно непостоянна - понякога го подстригвам равен и под веждите, друг път е филиран и заметнат на една страна, подстригвала съм го асиметрично, бил е на дължината на първия пласт и въобще май всички варианти съм пробвала...
Като цяло аз предпочитам да имам бретон, защото дава повече възможности за промяна на прическата. Като съм в настроение и ми се занимава с него, го изпъвам с четка и нося напред. В другите случаи го прибирам с шнола или диадема Peace

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Ако ти се е изправила косата, няма да имаш проблем с късия бретон. Но ако ти е чуплива, бретона много трудно може да се изправи. Моят е с дължината на най-късия пласт, с чуплива коса съм, стои добре и изправена, и начупена. Напоследък, обаче, си я изправям винаги със сешоар и обла четка.

Пп.: има вероятност като я скъсиш да ти се начупи отново.

# 10
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Моята коса е чуплива и подстригана на пластове вече от незнам колко години.
След фризьор и издухване е идеално права и много хубава.
През лятото обаче, дори сешоар не ползвам, оставям я да изсъхне естествено. И тя си застава - небрежна и в разни посоки. Оформям леко с пяна. Понякога си слагам ролки или спя на плитки за ефект вълни на сутринта.
Ако не държиш на твърде стилизирана прическа, не мисля, че ще останеш разочарована.

Това се отнася и за моята коса  Peace Косато ми е чуплива и ако не съм на пластове ми се губи обема  Mr. Green Моя фризьор ме е научил...само да ми порастне дължината на най-горния пласт и заприличвам на дюля... Crazy

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 494
...вярно ли е, че прическа "на пластове" подхожда само на права коса?

Моята е дълга до средата на гърба и след раждането коренно се промени.  Confused Т.е., от много чуплива стана почти права.

Сега съм в дилема дали да я подстрига на пластове, за да и придам повече обем, а и с надеждата, че естествените чупки ще се върнат отново... Thinking

Възпира ме както страха от експерименти, така и опасението, че ако я скъся, ще е безвъзвратно!
   bouquet

Прическа на пластове изглежда добре не само на права коса. На правата коса просто дава обем и раздвиженост.

Защо ако я скъсиш, да е безвъзвратно  newsm78

# 12
  • Варна
  • Мнения: 535
Аз съм с абсолютно права коса до кръста. Ако не е на пластове стои ужасно. Само че моите пластове са от вътрешната страна, т.е не стои косата етажирана, но пък придава обем  Peace

# 13
  • Мнения: 648
   Това е т.нар. дисконективно подстригване. Направено добре стои красиво както на прави, така и на чупливи коси. При много къдрави коси е желателно добре да се прецени дължината на най- горния- къс пласт.
Универсално и функционално Peace

# 14
  • Мнения: 1 280
  Преди да родя бях къдрава, сега е по-скоро чуплива и за да разнообразя я направих на пластове. Хареса ми много. И бретон имам, асиметричен и филиран. Зимата често ползвам преса, лятото само за бретона. Или го прибирам с фиба / диадема както дойде.
  Относно това дали ще си върне естествените чупки, моята напоследък пак се къдри доста. Родих преди 4 години и половина, не знам възможно ли е толкова време просто да се е възстановявала.

# 15
  • Тук и сега
  • Мнения: 446
Моята коса е права беше и дълга почти до кръста,но вече си имам бретон и подстрижка на пластове
Много съм доволна,получи се добър обем,а и самата коса е някак по- игрива  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 156
моята коса е права, дълга до средата на гърба. отпред ми е по-къса. подстрижката ми изглежда ей така: http://roshavka.files.wordpress.com/2009/05/hairstyles-expert-ti … -lg-128342061.jpg. е, не ми седи така в ежедневието, разбира се. често я нося вързана по някакви начини, но иначе пусната и измита е малко по-гъста, отколкото на снимката и точно така скъсена отпред. не разрешавам да ме филират, защото на моята коса се отразява много зле. изтъняват ми леко краищата с ножица. доволна съм от прическата, само дето дългата коса писва бързо. докато я пусна колкото искам, и вече ми е омръзнало.

# 17
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
...Направено добре стои красиво...
Ей в това е въпроса, май. Thinking
Че веднъж решиш ли се, трябва и да "случиш" на добър фризьор. Crossing Arms


А, между другото, като чета повечето мнения и коментари, все повече се решавам. Flutter

# 18
  • Мнения: 7 474
Аз се правих по тази снимка  Crazy

# 19
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 426
Моята коса е чуплива, доста. Косата ми е дълга почти до средата на гърба. На три етажа съм подстригана. Има хубав обем - иначе се слепва към главата, като израстнат твърде много пластовете.

Ето как е отзад: http://media.snimka.bg/1860/009975756-big.jpg

Бретона ми е на една страна и е дълъг колкото най-късия пласт.

# 20
  • Мнения: 121
Косата ми е гъста и чуплива, близо две години бях с коса до кръста. Миналата година я скъсих доста и на пластове. Направо се родих. Стана ми по - чуплива, по - лесно се реши и мие.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 443
  Това е т.нар. дисконективно подстригване. Направено добре стои красиво както на прави, така и на чупливи коси. При много къдрави коси е желателно добре да се прецени дължината на най- горния- къс пласт.
Универсално и функционално Peace

Все повече се замислям,че е крайно време да те посетя   bouquet

# 22
  • Мнения: 591
Аз съм с две ръце за пластове  Grinning

# 23
  • Мнения: 54
Аз пък не се харесвам на пластове и затова оставих косата ми да израсте и се подстригах на черта малко под раменете. Пластовете стоят на гъста коса, в противен случай не само че не предават обем, ами правят косата да изглежда още по-тънка, защото като са скъсени горните пластове, за най-долния остава малко коса, това е характерно за тънките и прави коси, каквато е моята Simple Smile разбира се, аз съдя по моля личен опит. На най-добрата ми приятелки и стои много добре, но е с доста гъста и тежка права коса Simple Smile Косата може да изглежда като на снимката по-горе само ако излизате от фризьорския салон, в домашни условия е почти невъзможно да се получи талъв ефект.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 134
Аз пък не се харесвам на пластове и затова оставих косата ми да израсте и се подстригах на черта малко под раменете. Пластовете стоят на гъста коса, в противен случай не само че не предават обем, ами правят косата да изглежда още по-тънка

Не мога да се съглася. Етажирането стои най-добре на средно гъсти и сравнително прави коси. При много гъстите, по-редките, както и къдравите не е препоръчително. Естествено, винаги има и изключения, пък и има разлика от пластове до пластове.

Ох, как искам права коса...

# 25
  • Мнения: 483
Пластовете стоят най-добре на права средногъста коса. За да има най-добър ефект при чуплива коса, най-горните пластове около лицето не трябва да се скъсяват много и въобще горните пластове като цяло не трябва да са много къси, за да не изглежда косата неоформена и хвърчаща. Разбира се зависи и от самата коса, ако се стилизира лесно може да се правят всякакви подстрижки и прически  Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 74
"Пластовете" стоят на всичко без рядка, тънка и мазна коса (на нея просто нищо не й стои.. newsm78). Аз съм с много гъста, чуплива коса и съм етажирана (в моя случай е за оформяне и понамаляване на обема) - и изправена, и небрежно чуплива - все стои по-добре отколкото ако косата е на черта. С етажирането се постига оформяне на косата и придаване на обем в по-близко до главата, щото иначе дългата равна коса се сплесква около главата и хич не изглежда добре....стои като колиба....
Съветът ми е да действаш смело - първо съвсем леко да те етажират, за да видиш и да свикнеш с ефекта, а после сама ще прецениш искаш ли по-силно етажиране, или не.  Peace

# 27
  • Мнения: 1 418
Надеждица го е написала много добре.Искам
само да добавя,че няма 3-4-5 пласта.Косата
е подстригана стъпаловидно и пластовете се
преливат.Въпросът е от къде да започне
скъсяването.

# 28
  • Мнения: 803

Ето ги и моите пластове, не личи много на снимката...Бретонът ми е с дължината на най-късия пласт.И няколко часа след изсушаването, ни пластове има, ни дявол, ни тамян. Mr. Green
Най-ми харесва като е изправена, но това се постига изключително трудно, и ефекта трае само няколко часа.Фризьорката ми казва, че имам косъм- предизвикателство.
Пробвах се веднъж да съм на черта, е жална гледка бях-като гъба печурка, Twisted Evil и от тогава все на пластове.

# 29
  • Мнения: 1 416
Момичета много ми се иска и на мен пластове, етажи демек, но досега все на лоши фризьорки ли попадам, какво ли и аз незнам!! Косата ми е чуплива, дълга почти до кръста и гъста, но и двата пъти като са ме стригали на етажи са ми правели косата от горе, около главата стои много бухнала и настрани като колиба, а отдолу кичурите са по-прави и увисват някак си, а горните пластове се вдигат и става Sick Кажете какво да направя, за да имам хем етажи хем да не стои като разплетена кошница  като е етажирана, че сега повечето ми обем е надолу по дължините.

# 30
  • Мнения: 1 418
Направи ги от височината на ухото,или
от края му.Другият вариант е косата да
се изтегли успоредно на главата
и така да се подстриже.

# 31
  • Мнения: 0
разгледайте някой предложения за дълга коса дълга коса лято 2009

# 32
  • Мнения: 22 461
Сестра ми е с чуплива коса, и е подстригана на пластове. Стои и чудесно.
Моята коса е права...подстригвала съм я така и ефекта е катастрофален. На нищо не приличам в главата и изглежда сякаш имам 2косъма коса. А не съм чак толкова зле от към гъстота на косата.

# 33
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
...Другият вариант е косата да се изтегли успоредно на главата и така да се подстриже.
Много добър съвет. И по този начин, предполагам, ще се постигне точно този ефект на "преливане", нали така?

# 34
  • Мнения: 1 418
То и по другият начин се прелива,просто така
етажите започват по-отдолу.Незнам дали ме
разбра... Grinning

# 35
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
То и по другият начин се прелива,просто така
етажите започват по-отдолу.Незнам дали ме
разбра... Grinning
Разбрах, разбрах.
Сега остава да намеря кой да ми го направи... Thinking

# 36
  • Мнения: 141
Аз се постригвам така вече няколко години, но съвсем скоро установих, че просто ти трябва добър фризиор, за да стои добре. Старата ми фризьорка все ми обясняваше как съм щяла да съм като с каска, ако ме постреже така, както искам и все нещо не ми я правеше томно както исках, но новия е направо супер-точно както си го предстявах-така го направи  Simple SmileИначе на права коса стои най-добре, поне на мен, докато на чуплива я щръкне от тук, я от там. Другото, което е- не стои много добре, ако е като венец, защото дори и да ти е дълга отпред, все едно ти е много къса и не можеш да си я дигнеш нормално, като ти е топло, ами трябва с разни фибички да я прикачвааш  Rolling Eyes А аз ако не съм на етажи полудявам-имам много коса и само ми се заплита и мноооого топли през лятото и е ужас

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 6 375
За пластове - на по -гъста и/или чуплива.Против- на по-тънка и права ,като моята.Откакто махнах пластовете си харесвам прическата.  Peace

# 38
  • Мнения: 66
аз съм на пластове бях с чуплива коса , след като родих малко се поизправи сега пак взе да се чупи и съм все на пластове на моята коса стои добре и и придава обем , но наистина ти трябва добър фризьор , моята е такава в момента , но аз използвам и друг начин и то много успешно се получава даже, фризьорката ми каза последния път като ме подстригва че прическата така е по -сполучливо подстригана от това което правят  някои нейни колеги , та принципа е навеждаш надолу сресваш добре и връзваш на опашка колкото по къс искаш да е горния пласт толкова по-нависоко връзваш опашката , на мен ми стои добре като е вързана малко по-назад /тоест с по дълъг горен пласт / . Но за първи път най-добре отиди на опитен фризьор попитай първо кой подстригва добре точно на  пластове . Аз общо взето два пъти годишно ходя на фризьор , а иначе ако ми се наложи през другото време я подстригвам така

# 39
  • Мнения: 1 280
  Не мисля, че в къщи сам можеш да постигнеш същия ефект. И мен така ме подстригват, събират ми косата горе навива я и реже дори под наклон някакъв, но после дооформя. Нещо което не бих могла да направя в къщи сама  Peace

# 40
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
  Thinking и на мен ми се струва, че ще е трудна работа да се подстрига сама в къщи.

Особено като за пръв път....

# 41
  • Мнения: 26
От много време съм на пластове, на много пластове може би 4-5.Косата ми е много къдрава и след като се измия си слагам малко стилизант и я оставам да изсъхне от само себе си и хем ми е много лесно за подръжка, хем изглежда много добре.Щуро и нестандартно и най-важното не е широко разпространено.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 1 185
На Лео снимката много ми хареса, точно като за моята коса. Успяха ли да ти я направят като на снимката и къде?

# 43
  • Мнения: 585
подстигването вкъщи е удачно за чуплива коса , на съвсем  права коса може би ще  се вижда и най-малката   разлика

# 44
  • Мнения: 1 416
  Не мисля, че в къщи сам можеш да постигнеш същия ефект. И мен така ме подстригват, събират ми косата горе навива я и реже дори под наклон някакъв, но после дооформя. Нещо което не бих могла да направя в къщи сама  Peace
Shocked Shocked Мен досега не са ме подстригвали по такъв начин като съм искала пластове. Звучи много интересно, като отида на фризьор ще я питам за този метод. Би ли обяснила, моля те,  с това от външната страна ли стават пластовете(т.е.дали са от горната, видимата страна на косата) или са отдолу на косата някакси, че никак не ми е ясно  bouquet

# 45
  • Мнения: 1 280
  И аз не съм много наясно, но останах с впечатление, че според наклона с който реже стават външни или вътрешни /може и глупост да съм написала  Embarassed/ нищо не разбирам. Моите са външни. Дано се изкаже някой фризьор  Peace

# 46
  • Мнения: 1 418
Не външни и вътрешни,а просто започват
от различна височина на главата.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 6 375
Тези за ,които говори Надеждица са отвътре т.е под гория пласт,който е цял и не се виждат.Беше ми направила миналата година ,ефекта е,че някак си се прибира косата/не знам дали някой ще ме разбере   Rolling Eyes/

# 48
  • Мнения: 44
Хайде намерете снимка да видиме за какво говорите де. И аз искам нещо от този род

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 6 375
Нямам, а и на снимка не знам дали нещо би си проличало.Прическата ми е равна коса с бретон и когато имах това вътрешно филиране се получаваше лек естествен обем отгоре и леко прибиране.

# 50
  • Мнения: 419
Виждала съм тук момиче, с коса до раменете горе долу, уж на черта и равна, а с такъв интересен обем, сега като се зачетох явно е направено някакво вътрешно филиране Thinking

Общи условия

Активация на акаунт