Обмяна на хитринки в ястията

  • 20 982
  • 180
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 49
за де е без кости рибената чорба,аз сварявам зеленчуците и когато са готови слагам рибата в тензух,завързвам го за да не излезе слагам го да ври 5-10 мин.и го вадя.Изчиствам рибата и връщам само месото

# 61
  • Мнения: 262
Имам питанка Rolling EyesПонеже не обичам да приготвям каквито и да било гъби и съм купувала само консервирани,на пресните какви подправки се слагат?
Днес запържих пресни гъби с масло( и ги оставих да се задушът),после ги залях с готварска сметана,но подправка сложих само малко пикантина понеже нямам идея какво друго бих могла да сложа. Embarassed.Те и така си станаха супер,но все пак искам да знам за следващия път newsm78

# 62
  • Мнения: 95
Пресните гъбки като се запържат в масло, много подходящи са чесън - по възможност пресен и магданоз  Peace

# 63
  • Мнения: 8 242
Много хубавки съветчета си открих тук Simple Smile Но има и доста щуротии Simple Smile

Това определено не бих го ползвала -
обърнете тавата надолъ върху вестник
Визирам частта с вестника.. И цялото мастило, олово и мръсотия да се лепне на баницата  Naughty

- Чушки за фризера ( есенно време) - измити и изтърбушени ги слагам във
фризера.Когато замръзнат ги вадя и ги оставям да се размразят.
Тогава те са мекички и лесно се подреждат една в/у друга в плик и тогава пак във фризера.
Това с повторното замразяване е ужасно непрепоръчително..
За да ти станат мекички си ги бланширай за секунди във вряща вода .. и си ги нареди в торбичките..

# 64
  • Варна
  • Мнения: 2 378
На пресните гъби, докато се задушават, слагам малко вино и черен пипер. Ако искаш после можеш да сгъстиш соса с брашно и става бешамел. Или към гъбите е сметаната преди това добави и пилешко на жулиени. Сори за спама, че стана рецептурна тема.  Embarassed

# 65
  • Мнения: 262
Ей мислех си за магданоза,ама не посмях нали незнам и си викам да не мятам после гъби в кофата newsm78.Другия път ша знам вече Mr. Green Peace

# 66
  • Мнения: 22 867
Много хубавки съветчета си открих тук Simple Smile Но има и доста щуротии Simple Smile
Това определено не бих го ползвала -
обърнете тавата надолъ върху вестник
Визирам частта с вестника.. И цялото мастило, олово и мръсотия да се лепне на баницата  Naughty

- Чушки за фризера ( есенно време) - измити и изтърбушени ги слагам във
фризера.Когато замръзнат ги вадя и ги оставям да се размразят.
Тогава те са мекички и лесно се подреждат една в/у друга в плик и тогава пак във фризера.
Това с повторното замразяване е ужасно непрепоръчително..
За да ти станат мекички си ги бланширай за секунди във вряща вода .. и си ги нареди в торбичките..

Чушките не ги бланширам, измивам ги, изтърбушвам, почиствам хубаво семките, слагам ги една в друга в отворите и във фризера по 10 бройки в пликче. Зимата са много удобни за пълнене, защото са запазили формата си.
А за баницата, мисля, че се обръща върху купички или чашки, а вестника е по-скоро за да не капе. Иначе вестници и аз не използвам поради посочените причини. Всъщност сега ще се върна да потърся този съвет.

# 67
  • Мнения: 262
labrex а като извадя чушките от фризера ги потапям във гореща вода за да се отпуснат,иначе ако се оставят да се размразят се разкашкват Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 1 341



Това с повторното замразяване е ужасно непрепоръчително..
За да ти станат мекички си ги бланширай за секунди във вряща вода .. и си ги нареди в торбичките..

Чушките ги бланширах допреди 2год. и ми харесват повече по този начин с повторното замразяване - стават си като пресни.Този метод първо го изпробвах с десетина чушки през лятото и се убедих, че наистина стават по-добре от бланшираните.За това вече ги правя така.Всичко е въпрос на вкус и предпочитание!

# 69
  • Мнения: 49
За баницата съм писала,че повдигам тавата на ножове така че баницата няма досег до вестника,а за гъбите мисля че биха станали много по ароматни ако им сложиш малко чубрица и черен пипер,аз ги слагам и в сос бешамел.
Когато правите пълнени тиквички,освен всичко сложете и по едно триъгълниче топено сирене отгоре-стават като с поливка.

# 70
  • Мнения: 22 867
labrex а като извадя чушките от фризера ги потапям във гореща вода за да се отпуснат,иначе ако се оставят да се размразят се разкашкват Peace

bg_mama , когато ги пълня зимата, си приготвям плънката от кайма и каквото там се слага, изваждам от фризера чушките, малко ги оставям да се отвърнат, за да мога да ги извадя една от друга и веднага с лъжичка ги пълня с плънка. Затова и ми харесват, защото са като чашки и лесно се пълнят. Не ги топя в никакви горещи води. Нареждам направо в тенджерата, заливам с вода, затискам с чиния и на огъня. Много вкусни стават и имат аромата на пресни чушки от лятото.

# 71
  • Мнения: 804
На пресните гъби слагам само чубрица като подправка и сол.
Относно чушките и аз замразявам изчистени чушки като ги слагам една в друга и в торбички,размразявам ги в студена вода,но по принцип те се отделят лесно/досега не са ми замръзвали толкова,че да не се отделят/,стават на камък,но се отделят лесно.
Една хитринка и от мен:за картофена салата варя картофите на едри парчета /обелени/,като добавям малко олио и сол - така стават по вкусни,по ароматни и по бързо се сваряват,после доовкусявам и поръсвам с магданоз.
При варене на сърми и бахур на дъното на тенджерата слагам лозови пръчки, а отгоре похлупвам с чиния,за да не изплуват.
И още няколко:Ако изварата накиселява се залива със същото количество прясно мляко,престоява 2-3 часа и се прецежда през марля. За панировка на месо: прибавям към яйцата 1ч.л. водка,а в брашното сол и чер пипер- така месото става вкусно и крехко.А за по бързо втасване на тестото,то се набожда с няколко макарона,след което се махат.

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 14:57 от Lina dm

# 72
  • Мнения: 49
казах , че няма да пиша рецепти но сега ще правя това и реших да го споделя с вас:250гр.грис;100гр.захар и 100гр.натрошени орехи ги запържвам в малко олио,докато гриса потъмнее.Изсипвам всичко в тава и добавям 1л.пр.мляко.Слагам всичко във фурната,като от време,на време го разбърквам докато се сгъсти.Така правя грис-халва

# 73
  • Мнения: 3 641
Много хубав и ценни съвети давате, ще следя Hug

# 74
  • Мнения: 49
за зимата-гроздето се съхранява  чак до нова година,ако е отрязано с пръчката,на нея се забучват от всяка страна по един суров картоф и така имате 4-5 месеца прясно грозде(ако го купувате от магазина този вариан отпада)

Общи условия

Активация на акаунт