Обмяна на хитринки в ястията

  • 20 980
  • 180
  •   1
Отговори
# 150
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Не успях да прочета цялата темата, пък може и да не ви се стори хитринка, но от 6 години насам салата от печени чушки я правя само така.
Вместо копър или магданоз, на чушките слагам прясна чубрица, ако нямам прясна, слагам сушена. Става божествени.
И за друго се сетих, като изпека чушките ги слагам в найлонов плик. Така се задушават и после се белят много лесно.

Обожавам чубрицата и това ще го опитам непременно.  Hug

Последна редакция: вт, 10 ное 2009, 18:43 от Venetta

# 151
  • Мнения: 49
Свински джолан когато си купя първо го сварявам и после си го правя както искам във фурната,но сварения бульон го слагам в правоъгълна купа и вътре му слагам варени зеленчуци,оставям го за няколко часа в хладилника и после той става като желе което режа на парчета-страхотна гарнитура става с естествен желатин

# 152
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Печените чушки слагам в тенджера, на дъното на която има малко вода и захлупвам с капака. След като постоят така се белят много лесно.
На доматения сос, като започне на ври, докато още е по-рядък слагам щипка сода - така се маха киселината, а като се сгъсти - сол и малко захар.

# 153
  • Мнения: 49
като ме мързи да правя руло стефани,си купувам кюфтета и го разстилам вътре им слагам по половин варено яйце,кис.краставички и кашкавал и пак ги правя на топки,после ги слагам за половин час във фурната

# 154
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
като ме мързи да правя руло стефани,си купувам кюфтета и го разстилам вътре им слагам по половин варено яйце,кис.краставички и кашкавал и пак ги правя на топки,после ги слагам за половин час във фурната

Благодаря, Дивайла, за прекрасната идея. Ако знаеш колко често ме врънкат за руло Стефани. Сега ще правя по-често!  Hug

# 155
  • София
  • Мнения: 1 762
Като ме до мързи и мен да правя руло Стефани  Wink, нарязвам киселите краставички на ситно, добавям царевица, грах, червена чушка  и топено сирене. Всичко това с подправките го омешвам хубаво с каймата. Пека го в кексовата форма и му казваме Мозайка  Peace

# 156
  • София
  • Мнения: 4 141
Аз пък правя питка с кайма, умесвам я с подправки, разделям я на две едната част разстилам в/у намазана с олио тавичка и отгоре редя каквото има в хладилника кренвирш, филе, кашкавал, пушено сирене и гъби. От горе разстилам другата част от каймата и сипвам ½ ч.ч. прясно мляко. Пече се на умерена фурна – става много лесно и е най – добрия вариант за ненадейни гости. Малко спам и от мен  bouquet

# 157
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Когато ми трябват бързо картофени кюфтета, използвам картофено пюре на прах. Слагам всичко, както и в другите, но самото картофено пюре го разбърквам в по-малко вода, да стане много гъсто и тогава добавям каквото е необходимо-яйце, сирене, подправки. По този начин съкращавам доста от времето за варене, белене и мачкане на картофите.

# 158
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Супер звучи това с картофите, ще опитам.   Hug
Аз пък когато приготвям картофено пюре варя картофите белени и още топли ги мачкам, като оставям малко от водата, в която са вряли. Така става по-пухкаво.




И аз така. Стават много пухкави. Grinning

# 159
  • Мнения: 1 983
Не е хитринка, а по-скоро рецепта за гарнитура, която майка ми ми каза.
100 грама масло го запържвам леко, после в него слагам 1 шепа кус-кус, като покафенее леко, слагам и 1 к.ч. ориз и 3 к.ч. вода, сол и черен пипер на вкус. Оставям да се свари оризът.
Става много вкусно, сега пак го направих.  bouquet

# 160
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Олиана, а към какво върви гарнитурата кус-кус и ориз? Звучи ми интересно и бих експериментирала.

# 161
  • Мнения: 1 983
Олиана, а към какво върви гарнитурата кус-кус и ориз? Звучи ми интересно и бих експериментирала.
Ами сега го направих със сандвичи. Embarassed Ама малката много го обича и ме помоли.
Иначе съм го яла с барбекю. Но аз по принцип съм всеядно Mr. Green, и не ми прави впечатление какво с какво да ям.

# 162
  • Мнения: 1 777
Не е хитринка, а по-скоро рецепта за гарнитура, която майка ми ми каза.
100 грама масло го запържвам леко, после в него слагам 1 шепа кус-кус, като покафенее леко, слагам и 1 к.ч. ориз и 3 к.ч. вода, сол и черен пипер на вкус. Оставям да се свари оризът.
Става много вкусно, сега пак го направих.  bouquet
И аз правя нещо подобно само ,че вместо кус кус ,слагам фиде или от тънките спагети. Simple Smile

# 163
  • Мнения: 1 236
Не е хитринка, а по-скоро рецепта за гарнитура, която майка ми ми каза.
100 грама масло го запържвам леко, после в него слагам 1 шепа кус-кус, като покафенее леко, слагам и 1 к.ч. ориз и 3 к.ч. вода, сол и черен пипер на вкус. Оставям да се свари оризът.
Става много вкусно, сега пак го направих.  bouquet
И аз правя нещо подобно само ,че вместо кус кус ,слагам фиде или от тънките спагети. Simple Smile

Ориза с тънките спагети го готвя целенасочено като гарнитура за риба. Гарнирам със задушени моркови и става ммммм  Grinning

Кус-кус обаче добавям в ориза само в случай на грешка - ако се случи да сложа повече вода  Crazy Ако видя че ориза няма да поеме цялата вода, добавям кускус, който поема течността веднага и се получава същия перфектен резултат както при идеални пропорции  Laughing
Веднъж добавях кус-кус и при готвене на макарони на фурна. Стана супер нова манджа  Laughing Никой не позна че е станало за поправяне на грешката на готвача  Joy

# 164
  • Мнения: 262
Дами от снощи ровя като кокошка,и пусто не се сещам къде точно четох за палачинки с кисело мляко.Неразполагам спрясно а искам да направя на децата,но не намирам рецептата Embarassed.
Айде който може да помогне давайте,че трябва да са за закуска Embarassed(добре че децата спят до късно) Praynig

Общи условия

Активация на акаунт