37.7 температура - има ли температура и да давам ли панадол?

  • 9 551
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 164
Според мен, вместо да пишеш и да чакаш да ти отговорят мамите във форума, по-добре се консултирай с педиатъра на детето си или се обърни към вещо мед. лице.
Така ще получиш по-адекватен и навремен съвет как да постъпиш.
А и при всяко дете може да са различни причините, за да вдигне Т.


Подкрепям с двете ръце  Peace

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Алекс например миналата неделя я бяхме прегряли в голямата жега и ми вдигаше до 38,8 ....доки каза, че са зъби, но се допитах допълнително към друго лице и ми казаха, че Т от зъби е най-честото им обяснение, когато не им се занимава да търсят причината. А вие още сте малки, рано ви е за зъби, принципно.

А другото най- често срещано обяснение след зъбите, е прегряване  Rolling Eyes Абсурдно е да вдигне Т до 38.8 от претопляне. Но все пак- имала си обяснение  ooooh!  Tired
37.7 за мен си е Т. Не е за даване на лекарства, но така или иначе трябва да й се обърне внимание. В никакъв случай не е нормална Т за бебе, колкото и да го твърдят из форума.

# 17
  • Мнения: 65
Мерси много за отговорите. Сега обаче прочетох ,че се маха 0.5 от измереното, когато го мериш в дупето. Значи няма температура. Успокоих се. Мойта педи каза че трябвало да има като нашата 36,9 най -много. А нали попринцип е по- висока на бебетата. Абе тя май не разбира много. Трябва да я сменя.

# 18
  • Мнения: 65
...А възможно ли е сега по жегите просто да и е топло и като сваля памперса дупето и е топло и затва термометъра да отчита толкова?

Ама в дупето ли отчита толкова?  newsm78

да в дупето

# 19
  • Мнения: 65
Не се дава температуропонижаващо при такава Т.
Обикновено се пита лекар, а не във форум.

И защо в същност мериш Т всеки ден? И къде я мериш? Под мишница или в дупе? Нямам спомен да съм мерила Т на моите деца като бебета newsm78

Ми не я меря всеки ден, но като реве постоянно, а нито е гладна, нито жадна, нито  й е топло я меря защото си мисля, че нещо я боли и има температура

# 20
  • Мнения: 8 769
Имай предвид, че когато плачат децата отделят топлина и Т им се повишава.
Радвамсе, че е било объркване от твоя страна и детенцето е добре! Hug

# 21
  • Мнения: 251
Цитат
Мойта педи каза че трябвало да има като нашата 36,9 най -много. А нали попринцип е по- висока на бебетата. Абе тя май не разбира много. Трябва да я сменя.
Много правилно ти е казала жената!
Ама ти щом и нямаш доверие наистина я смени!Щом се доверяваш повече на форума отколкото на нея... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт