Кога бебето е готово да се роди?

  • 38 402
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Аз да си призная, съвсем изгубих търпение. Остават ми броени дни до термина - 25 ти юни е заветната дата.
По същество на въпроса, аз съвсем ясно усетих кога бебето се премести по-ниско, защото изведнъж ми спряха киселините, буквално за часове се случи промяната.  Визуално също се забеляза веднага.  Това беше някъде първата седмица на девети месец. На прегледа док каза че бебето е към 3.400, плацентата е почнала да зрее и най-вероятно ще родя по-рано. Още преди това, на феталната морфология, също казаха че слончето се движи с две седмици напред като размери и нищо чудно да подрани.
Аз така си се настроих, че купих всичко, пришпорих разни ремонтни дейности из къщи и започна голямото чакане.
Е да, ама не! Ей на, четири дни до термин, ни помен от контракции. Водите са в норма, тоновете са ясни, нищо не подсказва че ще е скоро. Коремът ми е огромен, всеки път на тоновете се намира някой да ме пита дали не са две.
Та не мога да обвиня никоя мама, която губи търпение на края. Аз всяка сутрин като се събудя и осъзная че още съм си бременна, лудите ме хващат. Ама ще стискаме зъби, какво да се прави!

И при мен е така, само дето моят термин е на 30- ти юни. До такава степен вече ми  писна да съм бременна, че   чак се улавям, че се ядосвам  на  горкото бебе, дето  не се ражда преди него Embarassed Mr. Green
И в отговор на мамите, дето обясняват надълго и нашироко колко  важно  е детето да престои колкото е възможно  по- дълго време в майчината утроба- да, така е, мили мами.  И аз, и другите нетърпеливки  със сигурност   знаем това...обаче, предполагам , разбирате  нетърпението  ни Hug Лично  на мен ми  омръзнаха  до смърт неразположенията, огромният  търбух, това, че не разполагам със себе си, безсънните   нощи и дневната сънливост  и изобщо- всички благини  на бременността. Имам чувството, че цял живот съм така. Еми, писна ми и искам да раждам пък! Twisted Evil

# 61
  • Мнения: 236
Че бебето се е наместило не усетих,но последните седмици ми беше паднал корема надолу и стоеше някак отпуснат. Родих седмица преди термина.

# 62
  • Мнения: 4 434
Не съм усетила падането,видяха ме на видеозон и казаха че вече е слязло Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 13
Някои изказвания тук са типични за старите и зли акушерки. Момичето просто няма търпение. И аз съм в нейното положение. Тя просто иска да чуе няколко думи за кураж и добронамерен съвет, а не нападки и обвинения.

 

# 64
  • Мнения: 432
chanel5 абсолютно съм съгласна с теб.Някой започват да звучат като развалени грамофонни плочи с това повтаряне. ooooh!Жената неколкократно обясни, че не иска да вади бебето, а просто, че няма търпение...Моля ви четете преди да пишете нещо, не само да си кажете мнението ,защото ставате досадни.Леко раждане, мамче и дано всичко е наред!
Аз колко още има да чакам ....до зимата ако всичко е наред разбира се   Praynig

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 23:07 от AnMary

# 65
  • Мнения: 70
На мен една приятелка ми каза една седмица преди да родя,че корема ми се бил смъкнал. Аз не съм усетила как. В деня в който влязох в болницата ходих на консултация и докторката нищо не ми каза.

# 66
  • Мнения: 288
Аз също не усетих промяна в положението на бебето , но при мен нещата са малко по-различно   Confused Родих предизвикано 8 дни преди термина . Моя приятелка също не усетила , че бебто е слезнало надолу , но аз ясно видях , че корема и се е смъкнал . На следвашия ден при контролен преглед и при прослушването на тоновете на бебето ,  нейният лекар твърдял , че раждането е започнало , а тя нищо не усещала . Казал и да се разходи и да се върне когато и започнат болките . Само че тя роди 3 дни след въпросният преглед Grinning

# 67
  • Мнения: 31 198
Не бързай, а изчакай ражденето. Колкото по-към края на бремемнността се роди бебето толкова по-добре развито е и с по-добри килограми.

# 68
  • Мнения: 9 814
Първият път не усетих никаква промяна- близо две седмици си ходех с паднала тапа и 3 см. разкритие.
Вторият път същото, само че родих седмица след падането на тапата. промяна в положението на бебетата и двата пъти нямаше.

А относно нетърпението, наистина последните седмици са.....най-тежки и дори досадни. Повечето бременни се настройват че, ще родят преди определения термин и наистина по статистика 62% от бебчета се появяват между 38 и 40 г.с. За съжаление обаче има и доста преносени бебчета, а това чакане определено изнервя допълнително и без това неспокойните бременни.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Родих в 38 г.с.Нямах абсолютно никакви признаци,просто водите изтекоха и отидохме в болницата.Коремът ми си беше все така горе и бебето до последно не слезе,е накрая го поизбутаха де Mr. Green,но това опреелено затрудни раждането.

Така че ти пожелавам всичко да е наред,да родиш леко и да имаш едно прекрасно здраво бебенце,пък ако трябва ще почакаш,колкото и да е досадно накрая Wink

Общи условия

Активация на акаунт