Туристическа виза за САЩ

  • 153 633
  • 529
  •   1
Отговори
# 150
  • САЩ
  • Мнения: 170
Свекърва ми ни беше на гости миналия април за месец т.е. прибра се в БГ май месец. След това отново дойде за месец края на август. Тя също е с 10 год. виза и нямаше проблеми. Няма и логика да има ако визата е валидна и паспорта му валиден поне за следващите 6 месеца.

# 151
  • Мнения: 292
Това, което аз  знам е, че I 94 се издава за максимум 6 месеца и освен при наличието на много уважителни причини, той не се удължава. Престой над 6 месеца за година си е живеене на територията на страната и затова се искат друг тип визи. Така е и в България и не само. Броят на влизанията не е проблем, а продъжителността на престоя. Чела съм за хора, които са се опитали да влязат повторно след кратка ваканция в Мексоко, но неуспешно.

# 152
  • Мнения: 2
Здравейте на всички,

И аз имам питне относно пътуването до САЩ. Искам да отида на гостина моя приятел за няколко месеца, но нямам никакво имущество на мое име, смятате ли че имам шанс да ми дадат виза?

# 153
  • Мнения: 292
Ако не споделите на интервюто, че отивате при приятеля ви ( предполагам става въпрос за партньор)  и покажете други доказателства за връзка със страната ( работа, семейство и т.н.)- да.

# 154
  • Мнения: 2
Благодаря за съвета Lena1!

# 155
  • Мнения: 9
Здравейте и аз изкам скоро да кандидатствам за US виза.На 42 години сам имам жена и двама сина.Доколкото прочетох в темата най важното е да имаш имот,работа .Имам ги и двете но апартамента е през ипотека.Това дали ще е проблем???Имам и приятел който няма проблем да ми изпрати покана,но той беше избягал преди 8/9 години и там си оправи документите.От миналата година е с американски паспорт.От работата ми няма да има спънки за бележка че ще ми се пази мястото.Моля някой който е запознат да ме посъветва как да процедирам.Благодаря предварително!!!

# 156
  • Мнения: 3 241
Би трябвало да няма проблем.
Особено ако не пътуваш с жена си и децата си.
А дали е ипотекиран имотът не би трябвало да има значение  Peace

# 157
  • Мнения: 9
Благодаря ти  Iventse днес поуточних някои неща и да няма как да видят че е през ипотека,относно жена ми се чудя как ще е по достоверно с нея на интервю или сам.С една дума искам да сведа отказа на виза до минимум а от там нататък какъвто ми е късмета.Затова бих се радвал на абсолютно всякакви съвети,подготвен съм че нещата упират на кефа на консула и винаги може да има не,но предпочитам да съм подготвен добре и да ми откажат отколкото да направя някоя тъпотия и пак да ми откажат.Благодаря на всякаква помощ предварително!!!!

# 158
  • САЩ
  • Мнения: 170
Ако и жена ти ще кандидатства за виза тогава може да сте заедно дори на интервюто пред консула, но ако само ти ще искаш виза не мисля че е нужно да идва и тя. Достатъчно е може би копие от граждански брак за да докажеш че си женен.
Не знам какви са ти плановете като вземеш виза, но на интервюто колкото по естествено се държиш толкова по добре. Кратки отговори и само истината или възможно най близко до нея. Успех!

# 159
  • Мнения: 9
Смятам да отида сам така че е явно че на интервю ще се ходи сам,благодаря за отговора днес също говорихме за естествсноста на държанието и ето вече две мнения си съвпадат,въпроса е до колко те разпъват на това интервю и дали може човек да остане спокоен.

# 160
  • САЩ
  • Мнения: 170
Според мен много зависи от това което искаш. Ако например отиваш при сина си, на който тъкмо му се е родило дете и искаш да стоиш там 6 месеца, според мен звучи нормално и няма да ти откажат. Но ако отиваш при приятел и искаш да му "погостуваш" за 6 месеца, съгласи се, че това си звучи ненормално. Просто едно гостуване си е 2-3 седмици, месец макс, всичко отгоре вече е съмнително. Ти може да нямаш планове да останеш, но през тези 6 месеца може да работиш, а хората от консулството не пасат трева. Та затова ти казвам, че от теб зависи колко правдоподобна ти е историята и какво ще стане.

# 161
  • Мнения: 9
Да отивам при приятел той дори ме пита дали искам да ми прати покана,но днес говорих с други двама приятели които са тука и те ми казаха че не е добре да го споменавам защото е голяма вероятноста от имигрантство,по добре да отида на шопинг или да поразглрдам.Идеята е отказа на виза да се сведе до минимум затова сондирам доста мнения.

# 162
  • Мнения: 9
Извинявам се за грешката посъветваха ме да не го споменавам

# 163
  • USA
  • Мнения: 7 297
Ако и жена ти ще кандидатства за виза тогава може да сте заедно дори на интервюто пред консула, но ако само ти ще искаш виза не мисля че е нужно да идва и тя.
Не само,че не е нужно,безсмислено е.Жена му няма да я допуснат дори в сградата.

Да отивам при приятел той дори ме пита дали искам да ми прати покана,но днес говорих с други двама приятели които са тука и те ми казаха че не е добре да го споменавам защото е голяма вероятноста от имигрантство,по добре да отида на шопинг или да поразглрдам.Идеята е отказа на виза да се сведе до минимум затова сондирам доста мнения.

Въобще не съм сигурна,че тезата - мъж отива на шопинг без семейството си в Америка е достоверна.
Западна Европа ти е на една крачка.Не даваме виза,довиждане.
Докато мъж,отива на гости на много близък приятел - звучи,поне на мен,далеч по-правдоподобно.

# 164
  • Мнения: 9
Ето първото разминаване.Напълно съм съгласен с теб за правдоподобнаста.Не споменах че хората тука единия с зелена карта другия с две 10 гдишни визи,но да не забравяме че те ту имат доходоносен бизнес и може би нещата изглеждат по различно.Те са с много влизания и излизания в Щатите.Та ся кво правим искаме ли покана или отивам на екскурзия,когато мненията съвпадат ок ама когато не почва главоблъсканицата.

Общи условия

Активация на акаунт