майка или свекърва-или кой да помага на родилата?

  • 12 357
  • 262
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 519
  Първият месец разчитах на сестра ми(тя беше родила 1,5г. преди това и ми бяха ценни съветите и) и мъжът ми.Оттам нататък само при повикване идваше или майка или свекърва.Мисля,че така избегнахме недоразумения с бабите.

# 256
  • Мнения: 124
По- добре ниой. Само дават акъл и дразнят

# 257
  • Мнения: 370
Когато вляза в родилното свекито ще си дойде от Гърция за 10 дена и после майка ще дойде за малко.За мен е достатачно да има някой само първия месец,после само ще ме изнервят всички Simple Smile

# 258
  • Мнения: 164
На мен ми помагаше свеки, защото живеем с нея иначе и мама не би ми отказала, ако беше с нас.

# 259
  • Мнения: 641
На мен не ми трябва помощ,чудесно се справям и сама.

# 260
  • Мнения: 411
Никой да не "помага".
Мама и тати са достатъчни.Така е най-добре.
Може да бъде малко трудно в началото,но повярвайте
по-хубаво е никой да не ви се меси.

# 261
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
За първите 5-6 дни да ми помага някой, който ще се чувства по-свой в къщата. Т.е. аз докато спя или се занимавам с бебето да ми сготви, изпере, това докато се освестя - това разбирам под помощ.
В моя случай майка ми, защото живеем в тяхната къща, а те живея другаде. Свекърва ми като си дойде от чужбина, помощта й се свежда до това, ние да идем у тях на гости и тя цял ден да размята бебето, верно и да готви, ама мойта работа вкъщи си стои, а пък искам да си гушкам бебето, а не да се чудя как да го издърпам от нечии ръце  Close

# 262
  • Мнения: 7 723
Не исках никой да ми помага.
Иначе, ако имаш избор и се чудиш- заложи на майка си.
...на нея поне можеш да си й казваш точно какво мислиш.
От друга страна пък, гледай да не изолираш и свекървата.
....най- добре ги редувай Peace

Общи условия

Активация на акаунт