Достатъчни ли са 6-месеца след секцио?

  • 5 929
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 486
Здравейте мами  и кандидат мами!
Искам да попитам-лекарите ми казаха след секциото да изчакам 6м за опити за бебеправене.
Дали е така и всичко нормално ли би протекло ? newsm78

# 1
  • Лондон
  • Мнения: 449
На мен ми казаха 2 години, не съм имала никакви усложнения по което и да време на бременността и имах супер бързо възстановяване след секцио. Повечето мнения тук във форума са поне за 1 година. Може би да вземеш още лекарски мнения  newsm78

# 2
  • Мнения: 2 521
И на мен ми казаха 2 години.Мисля че 6м си е доста малък период от време Thinking

# 3
  • Мнения: 245
Желателно е да има 2 год. между двете раждания, т.е. трябва да мине 1г.със сигурност. и тогава може да се правят опити за забременяване. Така поне на мен са ми казали, но все пак се допитай до лекар.

# 4
  • Мнения: 820
Моят гинеколог също ми каза, че трябва да минат 2 години между две раждания.

# 5
  • Мнения: 3 294
Трябва да има 2 год между двете раждания , тъй като при секцио има разрез на матката и е нужно около година за въстановяване на матката а при евентуална бременност матката започва отново да се разтяга и нараства и това може да бъдепроблем, но не че няма и такива случаи  Wink . Косултирай се пак  Peace

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
И на мен док ми каза опити за второ най - рано след година  newsm78Но според мен всичко  е индивидуално  Peace.

# 7
  • Мнения: 636
2 години трябва да се чака, ако следващото искаш да е нормално, но ако нямаш против да е секцио отново не е нужно да чакаш толкова време.

6 месеца са напълно достатъчни на матката да се възстанови, на мен двама отлични лекари са ми казвали 6 месеца като необходим период.

# 8
  • Мнения: 486
Благодаря ви за мненията!

6 месеца са напълно достатъчни на матката да се възстанови, на мен двама отлични лекари са ми казвали 6 месеца като необходим период.
И на мен двама лекари така ми казаха,дори добавят и месеците от евентуалната бременност.Понеже загубихме бебето по време на раждането и сега ми казват минималния необходим срок .
Знам че има във форума мами които са спазили минималния срок и ми е любопитно как са се чувствали при напредване на бременността?

А вече съм само за секцио,повече такива рискове не поемам с нормалното раждане. ooooh!

# 9
  • Мнения: 64
аз знам за година !

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 559
Минимум 2 год.

# 11
  • Мнения: 26
az zabremenqh 7 meseca sled rajdane sled sekcio,vsi4ko mi be6e normalno,bebeto mi e jivo i zdravo.Imat razlika decata mi 1g i 5 meseca

# 12
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Казаха ми година за опити за забременямане.

# 13
  • Мнения: 1 045
2 години трябва да се чака, ако следващото искаш да е нормално, но ако нямаш против да е секцио отново не е нужно да чакаш толкова време.

6 месеца са напълно достатъчни на матката да се възстанови, на мен двама отлични лекари са ми казвали 6 месеца като необходим период.
И аз така знам.

# 14
  • Мнения: 125
Много е малък периода ,тялото ти все още не е възстановено от предната бременност и от секциото,на мен ми казаха 2 год след секциото

# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Вече са ти казали момичетата.
От мен успех и живо и здраво бебче Hug

# 16
  • Мнения: 324
определено не са достатъчни, най-малкото след секцио възстановяването е по-бавно. Това означава, че матката заема своето място и големина доста по-бавно отколкото след нормално рождоне. След първото секцио доста време усещах контракции на матката, което ми подсказваше че още се "прибира". А и по съвет на акушера си изчаках три годинки и след това си направихме ново бебче  Grinning

# 17
  • Мнения: 1 046
6 месеца са за да се възстанови матката, обаче шевовете и конците и изобщо.........
и аз съм за 2 години, какво аз, така ми е казал доктора поне 2 години до следващото бебе

# 18
  • на дъното
  • Мнения: 1 549
pashic съжалявам за загубата ти знам как се чувстваш и колко е голямо желанието ти скоро да гушнеш свое детенце  Hug.Аз забременях втория път 1 г. след първото секцио бременността ми  бих казала мина добре като изключим бъбречните кризи които получавах.Моя лекар на който имам голямо доверие ми даде даже зелена светлина още от 10 месец,но този път не се получи от раз като първия път и така след още 2 м. видях така очакваните две чертички.Желая ти от сърце скоро време да се похвалиш.

# 19
  • Мнения: 1 217
Мининмум 2 години-така ми е казано.
Бременността ми беше безпроблемна,както и раждането и възстановяването.

# 20
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 879
По принцип знам за 2 години, но може би зависи и от индивидуалното възстановяване. Най-добре е да получиш мнение на гинеколог, ако трябва и на повече от един.  Peace

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 15:29 от svetlitsa

# 21
  • Мнения: 2 011
Много съжалявам за случилото се.
Сестра ми бе оперирана април месец при много известен и добър лекар в София.Вчера на прегледа и тя го пита същото.Той е казал,че ако иска може веднага да започне с опитите за второ детенце.Според него явно няма нужда от толкова много време за възстановяване на матката след операция.Желая ви успех.  Hug

# 22
  • Мнения: 1 796
pashic, искрено съжалявам за загубата ти, допитай се до още някой лекар, но наистина възстановяването си е индивидуално, както след нормално раждане, така и след секцио, желая ти късмет Hug

# 23
  • Мнения: 4 915
2 години е оптималния срок. Но много майки забременяват и в по-къси периоди и раждат без проблем. Трябва да се довериш на лекарите, а не на срокове, казани "по принцип 2 години".

Лично познавам майка, която забременя 4 месеца след секцио и износи детето без проблем. Не ти го препоръчвам, давам просто пример.

Лично аз бих изчакала поне 1 година. Така ще си по-спокойна за новата ти бременност. Аз забременях 1,6 години след първото секцио, втората бременност и раждането бяха безпроблемни.

Съжалявам за свидната ти загуба, желая ти всичко хубаво.  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 1 262
Моят доктор ни даде светлина 9 месеца след първото секцио. Ние изчакахме година и малко за по-голяма сигурност  Peace успех  Hug

# 25
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 761
И аз знам че поне 2г трябва да се изчака.

# 26
  • Мнения: 399
Това с двете години изчакване е отживелица  Peace ,която и аз повтарях до скоро! Rolling Eyes
Матката е възстановена напълно след 7-я мес!Това бе отговора на едно от светилата в нашия град на въпроса ми колко още трябва да чакам! Peace Аз забременях 1г и 3мес след секциото и имах перфектна бременност! Flutter

# 27
# 28
  • Мнения: 1 473
Задължително 1 година пауза след секцио, а се препоръчва 2 години, но това зависи от здравословното състояние на жената.

# 29
  • Мнения: 2 926
Трябва да има 2 години между ражданията.
Моята етърва роди 1 месец преди да изтече 2-рата година с доста усложнения и забрана за трето забременяване.

# 30
  • Мнения: 486
Много ви благодаря за отговорите !
Определено ще се доверя на лекар.Единия е който ми прави секциото,а другия е голям специалист в клиника за репродуктивни проблеми.Та и двамата ми казаха 6месеца.Аз съм слаба ,напълно ми е прибран корема,на прегледите казаха че  съм в перфектна форма.Е след 3месеца ще пробваме.А ако не стане веднага ,то месеци ще се натрупат!Ако бях родила нормално,поне нямаше да чакам.

Отново много ви благодаря ,много сте мили и съпричастни! Знам ,че ме разбирате!Ужасно е да си износиш детето до термин ,да е 3800,и да си отиде ей така защото акушерката не погледна тоновете и не реагираха 5мин по-рано.
Но връщане назад няма , дано Господ ни дари с живо и здраво бебе скоро! Praynig

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 19:49 от pashic

# 31
  • BG
  • Мнения: 2 217
Много съжалявам за загубата ви!  Cry  

Най-искрено ти пожелавам скоро да се похвалиш с нова бременност и живо и здраво бебе!  Praynig

# 32
  • Мнения: 399
Желая ви успех с бебеправенето и много,много късмет! Hug

# 33
  • Мнения: 269
дано Господ ни дари с живо и здраво бебе скоро!

Дано всичко мине успешно с едно сладко бебче на финала! Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 250
Съжалявам мила за  загубата ви  Sad

Пожелавам ти от сърце, успех с опитите и накрая здрава мама и здраво бебче  Praynig Hug

# 35
  • Мнения: 400
Радвам се,че си се доверила на лекарите.Те знаят най-добре състоянието ти Peace
Успех ти желая Praynig и съжалявам за загубата.............. Sad

# 36
  • София
  • Мнения: 30 205
днес бях на профилактичен преглед и цитонамазка след секцио преди 3м, докторът пак ме предупреди да внимавам да не забременявам минимум 2г след секцио, защото бебето се изнася трудно (не е невъзможно, но е доста трудно), а за 6м според мен е мнооооого рано!

# 37
  • Мнения: 1 354
На мен също ми казаха 2 години Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 17 592
Ако не правиш нищо по време на бременността предполагам, че няма да има проблем.

# 39
  • Мнения: 8 999
Аз забременях точно на шестия месец след първото секцио. Задължително беше да родя пак със секцио, което изцяло ме устройваше. Не съм имала проблеми. Бях на 34.5 г., второ дете родих на 35 г.

# 40
  • Мнения: 5 183
Чувала съм, че една година е добре да се изчака поне. Моя приятелка има три дечица, раждани секцио. Първото и второто са с около година и половина разлика, поради простата причина че второто е било изненада.

# 41
  • Мнения: 3 205
Моят лекар също ми каза, че 6 месеца е достатъчен срок след първото секцио. Но това е условно, защото всеки организъм се възстановява различно, има значение и как е протекла първата бременност (имало ли е контракции, кървене, как е шийката на матката). По принцип, ако желаеш да започнеш опити за забременяване, би трябвало да идеш на преглед при доктора, който ти е правил първото секцио, за да те прегледа и той да ти даде карт бланш.
Аз забременях 11 месеца след първото секцио и втората ми бременност протече без усложнения - не съм имала контракции, нито кървене, бебето се роди живо и здраво 4,200кг пак със секцио.  Но това не е гаранция, че и при друг ще бъде така.

# 42
  • Мнения: 1 227
Мисля, че е индивидуално. Послушай лекарите, на които имаш доверие. Успех Hug

# 43
  • Мнения: 1 305
Моя лекар ми каза, че е по добре да изчакаме 2г. Не само заради матката, а заради самата мен. Но аз познавам доста майки родили децата си със секцио и то с много малка разлика.

# 44
  • Мнения: 464
На мен ми казаха никакво раждане 3 години след първото секцио  Peace

# 45
  • София
  • Мнения: 5 790
Съжалявам за загубата ви  Sad Hug Praynig Успех в бебеправенето и здраво бебче ви желая!  Hug
И аз знам, че 6м са достатъчни, при безпроблемно секцио. 2г. е срокът, ако искаш второто раждане да е нормално.

# 46
  • Мнения: 2 447
Мисля че трябва да се довериш на лекарите,все пак те знаят най-добре..

Съжалявам за загубата ви...Пожелавам ви живо и здраво бебче скоро

# 47
  • Мнения: 2 334
Съжалявам за загубата то  Cry Консултирай се с лекаря си колко месеца трябва да минат за да правите нови опити .Успех и дано скоро да се похвалиш че си бременна  Hug

# 48
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Не знам, момичета, какви са тези две години - може би, за да се възтанови организма, защото все пак се е изтощил през деветте месеца износване на бебето. На мен двама лекари ми казаха, че мога още на втория месец - след операция/ с рязяне на матката/ да почваме. Един месец бил достатъчен, за да заздравее рана от този тип. Обаче и аз като вас знам за тези срокове и се страхувам. Но лекарят, който ме оперира е светило в тази област, така че ...не знам. Друг е въпросът после как ще се ражда - ще прецени следящият бременността лекар.

# 49
  • Мнения: 22 473
Препоръката и на моята лекарка е 2г след секциото преди ново забременяване.
Но аз така или иначе нямам никакво намерение да забременявам отново в близките 3-4години.

# 50
  • Мнения: 1 325
Всички френски доктори казват , че трябва да минат  6 мес след секцио и жената може да забременее отново, като следващото раждане е естественно.На мен ми дадоха зелена светлина за забременяване точно 6мес след секциото, но аз не исках толкова бързо не заради друго а защото да гледаш две бебета е трудно Simple Smile
Иначе точно 6мес след секциото бг докторът ми тук, не можа да повярва че ми е рязана матката, след обстоен преглед с вагинален ехограф.

# 51
  • Мнения: 22 473
Моята лекарка също ме посъветва да изчакам 2години след секциото.
Но аз нямам никакви намерения за сега да правя опити да забременявам, та ще минат повечко от 2г. ))

Аз лично не разбирам такова бързане, но всеки си преценява.

# 52
  • Мнения: 1 325
Аз лично държа децата ми да са с малка разлика!По принцип  точно аз не бързам, но една жена да кажем родила на 35 год първато си дете предполагам ще побърза ако иска да има второ или трето.
pashic  , преживяла си толкова голяма трагедия!Дано Господ ви дари с хубаво и здраво детенце!От сърце ти го желая мила.

Последна редакция: нд, 02 авг 2009, 17:49 от mari_rus

# 53
  • Мнения: 1 674
защо не попиташ компетентен доктор?Съжалявам за загубата ти.

# 54
  • Мнения: 2 646
Много съжалявам за загубата ви Hug
Мсиля,че  6 месеца са малко за повторно забременяване.Аз също съм  секцио и  бързахме за второ предвид,че бях минала 30-те,но все пак изчаках повече от година и половина.Разликата между децата ми е 2г.и 7м.и когато ми правеха второто секцио се оказа,че конците на матката от първата операция стояли непокътнати.Според лекарката ако бяхме пробвали да раждам нормално щяла съм да "се пръсна"-каквото и да означава това newsm78

# 55
  • Мнения: 486
Отново ви благодаря за отговорите Hug
Разбира се ,само лекарите слушам,а те казват 6м.при раждане пак секцио.За нормално се чака повече.

# 56
  • София
  • Мнения: 44 229
най-хубаво да изчакате 2 години(поне между ражданията да е толкова ако не при зачеването)...но ако чак толкова бързате...може да пробвате. няма да сте първите....

# 57
  • Мнения: 2 270
pashic много съжалявам за загубата ви Hug Cry
не мога да ти отговоря със сигурност - слушай доктора, на когото имаш доверие Peace
от сърце ти желая живо и здраво бебе/та Praynig Praynig Praynig

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз мисля, че е индивидуално за всеки организъм. При мен са минали почти 8 месеца , но не се чувствам добре  за нова бременност . АКо се реша на второ, ще изчакам поне година и половина .

# 59
  • Мнения: 1 710
Моят гинеколог каза да изчакам поне две години, а по-добре три, но той винаги гледа да се презастрахова. Mr. Green
Много са случаите на жени, забременели 6-7 месеца след секциото. Не съм чувала за усложнения, но според мен зависи от това колко добър е бил оператора и какъв шев на матката е направил.

Общи условия

Активация на акаунт