възглавница за 10 месечно бебе?

  • 4 015
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 929
До шестия месец спеше без възглавница, а дюшека и беше под наклон - след това #&769;и взех възглавничка.

# 46
  • Мнения: 9 470
От втория месец спи на възглавничка.Постепенно я повдигам.

# 47
  • София
  • Мнения: 292
Най-добре е до годинка без възглавница! Различавайте спането на възглавница от повдигане на матрачето. :)http://www.babycenter.com/404_when-can-my-child-sleep-with-a-pillow_7533.bc

# 48
  • Мнения: 3 497
Малко оф-топик
Нали разправят, че от възглавничка има нужда , когато обиколката на гърдите превиши с доста тази на главата....
Тръц!!! На 29 години съм, от години страдам от световъртеж, всяка сутрин вратът ми е схванат! А спя на "бебешка" възглавница. Махнах възглавницата и проблемите ми отшумяха вследствие на по-доброто оросяване!

# 49
  • Мнения: 1 394
Възглавница изобщо не съм слагала нито на баткото,нито на малкия!  Peace
Имах преди време проблеми с врата...просто страшни болки/това преди да родя баткото/ и ми препоръчаха да спя без възглавница или на възможно най-ниската...Ами да ви кажа сега спя на 5 см възглавница,а на децата изобщо не слагам...по-здравословно е така според мен!Откакто спя почти без възглавница се чувствам перфектно и помен няма от болките!Точно поради тая причина не слагам възглавници и на децата.Консултирала съм се с трима педиатри и тримата бяха единодушни-най-полезно е без!

# 50
  • Мнения: 2 960
Дъщеря ми спеше до годинка и половина без възглавница.Синът ми е на 2г.3 м. и все още спи без възглавничка.Мисля ,че така им е било/е удобно.И двамата иман много спокоен сън!!!

# 51
  • Мнения: 23 309
Възглавница до 18м. не е нужна на детето.Това с повдигането на матрака е съвсем друго нещо.Цялото тяло е под наклон 30 градуса тогава,не само вратлето.Наистина има изследвания ,при които е установено,че тази поза предотвратява синдромът на ранната бебешка смъртност.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Не съм слагала възглавница до сега.Знам, че може без нея до годинка.

# 53
  • Мнения: 1 740
Малкия  спеше с една много тънка възглавница някъде до 5-я месец.После като почна да се върти и да спи във всеки край на кошарата ,спи без нея.

# 54
  • Разград
  • Мнения: 377
Дъщеричката ми е на 1.1 годинка и все още спинка без възглавничка! Аз просто за себе си така съм решила че бебка ще спи колкото се може по-дълго без!  Hug

# 55
  • Мнения: 133
Дъщеричката ми е на 1.1 годинка и все още спинка без възглавничка! Аз просто за себе си така съм решила че бебка ще спи колкото се може по-дълго без!  Hug
Аз също съм на това мнение-нищо няма да загуби или да и стане ако е без възглавничка!Даже съм чувала от лекар,че цял живот да не спи на възглавница още по -добре,но всяка майка си решава сама Peace

# 56
  • Мнения: 102
До 1 годинка спеше без възглавница, но после започна много да се мятка и върти докато спи. Сложих й нагъната пелена и сънят й стана по-спокоен. След това взех Възглавница MEMORI BEBE (Противозадушаваща) и съм много доволна.

# 57
  • Мнения: 2 447
В началото спеше без...после(не си спомням точно кога) сложих една много нисичка...той доста се въртеше и общо взето неспеше в/у нея...Сега ми прави впечатление,че предпочита да спи в/у моята..

# 58
  • Мнения: 568
Вики спеше от раждането си на съвсем тънка,а сега е с детска анатомична.Ники е без такава и сигурно така ще си свикне.

# 59
  • София
  • Мнения: 39 884
Дена от къде си купувала детска анатомична? Дияна до преди няколко месеца спеше на такава (не детска), но после баща й подари възглавница на Уинкс. Другата остана забравена и в момента е парцал.
Мека ли е? Или е от по-твърд материал?
(вчера гледахме за възглавница за мъж ми, анатомична, висока. Всичките, които видяхме му бяха меки)

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт