Детска ясла № 28, София

  • 9 530
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
Ами какво стана - нищо не стана. Всеки момент ще се започне ремонтът на електроинсталацията и не се знае кога ще заработи яслата. Павредата е в кунята, няма готвене, няма стерилизация.

Успокоителното в случая е (ако може да се нарече така), че лелките в момента са в неплатен отпуск (може би това е имала предвид онази, която ми каза, че изнемогват) и най-вероятно няма да има отпуска през август, тъй като са си изразходвали всичките оспуски. Това обаче е мое заключение и не ми беше казано в прав текст.

Другото, което е полезно за майките, които тепърва ще изпращат децата си, е че ще бъдат карани да подписват декларация, че децата им ще бъдат отписани от яслата, с навършването на 3 години - това е според новия правилник за яслите. Тоест, ако сте родени януари, ви уволняват януари и до септември до детската градина се оправятте както можете.

Директорката не знаеше, че ще пренасочват деца от 18-то ОДЗ. Честно казано доста се изненада.

Ами това е. Общо взето си преляхме от пусто в празно и си пожелахме приятен ден. Ще бъде лепната бележка с големи букви, когато ще може да заповядаме.

# 31
  • Мнения: 1 146
За почивката през август ми казаха, че е задължителна за всички ясли, но не знам дали наистина е така.
Аз това и харесвах на директорката, до преди да затворят яслата за ремонта нямаше отписано дете, след като навърши 3 години. А в другите ясли беше масово. Тя проявяваше разбиране и се съобразяваше с това, че детето чак септември може да постъпи в ДГ.
Не знам за вас, но според мен яслата ще бъде отворена чак септември месец.

# 32
  • Мнения: 131
То ние няма да ги решим тези неща, но пригответе се за по-лошото, в смисъл отпуска на яслата през август, а ако отвори и приема деца, ееееее - мами, татковци, баби, дядовци  - живейте, "радост в къщи"!!!

nuni - твоята информация за м. август от къде я имаш, до колко е сигурна?

# 33
  • Мнения: 1 146
Miamy_Heat, служител в община Средец ми го каза  Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 131
Даааа, тотална закъсвация, сигурно и аз догодина ще имам същите проблеми, еее каквото дойде.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 727
Разбирам заведение, което работи нон-стоп от септември до юли да излиза почивка август.
Но след като госпожите са в неплатен отпуск вече втори месец, просто не ми го побира акъла кой е тоя, дето го е измислил това с почивките.
В крайна сметка, това, че всички почиват август не е вярно, тъй като има сборни групи по другите ясли/градини.
Че кой има отпуска 5 месеца???
Щото ако ни бяха казали още март, че до септември няма да има ясла, можеше да се преориентираме - да преместим децата по други ясли. А сега - ела утре, ела други ден, всеки момент почва ремонта, всеки момент не знам какво си.....
Заради тези уклончивости нито можем да планираме отпуска, нито нищо. Вече в работата ме е срам от колегите.... Като ни изволнят, ония от община Средец ще ни вземат ли на работа??? Ей, всеки ден все повече и повече се вбесявам....

# 36
Здравейте! И ние посещаваме яслата и да ви призная честно с мъжа ми сме много притеснени. Вече не се издържа така! А и детето, горкото, само го подмятаме от баба, на леля... абе не си е работа. Това, което казвате за ремонтите направо ме хвърли в ужас - чак септември...  Close Затова утре отивам и аз да поразуча, какво става с ремонта и кога най-после ще заработи яслата! Ако има желаещи - аз ще ходя някъде към 10-10 и половина. Ако ли не ще пиша каквото съм разбрала!

# 37
Allyy, какво стана? Ходи ли до яслата?
 Ние всеки ден минаваме, няма никакви признаци на живот вътре.

Честно казано, въобще не вярвам, че се работи, това ми хрумна, след като директорката не ме пусна вътре да видя какво трябва да се ремонтира. За какво трябва да си дават зор сега, ако и август няма да се работи.

# 38
  • Мнения: 1 146
Честно да ви кажа, всичко май е изгубена кауза. Изгледи за скорошно отваряне на яслата няма. Стискайте зъби до септември.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 727
Така, днеска ходих да се срещам с кмета на район Средец. Нея я нямаше, но ме прие заместник-кмета по строителството.
Тя ми обясни надълго и нашироко за нашия ремонт, колко готино било станало всичко, но пожарната и електрото не пуснали обекта заради електроинсталацията. Парите за въпросния ремонт били отпуснати едва на 30 юни и се очаква до 10-15 дни да бъдат подменени електрическите табла.
Като я питах дали август месец ще работи яслата, защото от общината били казали, че няма да има доставчик на храна, тя доста се изненада, каза, че не е в течение, понеже не отговаряла за това. Но се разтича, отиде до някаква друга стая, където й обяснили, че в момента течала поръчка за избор на нов достачвик и август щяло да има манджа. (това би могло да се провери на сайта на агенцията за обществените поръчки, евентуално).

Малко съм скептична, но ще поживеем и ще видим. Тъпото е, че докато се проточи въпросния ремонт месец юли ще мине, после всички ще си хванат багажа в отпуска и няма да има изобщо на кого да се оплачем, ако ни прецакат август.  #2gunfire

# 40
Здравейте отново!
Узи, твоята информация потвърждава моята. Днес като ходих до яслата видях някакви майстори, които мереха нещо вътре и оглеждаха кабелите. Говорих с директорката и тя ми каза, че от общината са я уверили, че август месец яслата ще работи.  Simple Smile Оххх, отдъхнах си малко, както се бях наточила да се карам и тя като ми съобщи това ми светна. Обаче от това, което казваш излиза, че жената май не е виновна за забавянето...  Thinking Както и да е, важната новина е, че още малко мъки и пак сме на ясла!!! А най-хубавото е, че дори и през август!  Simple Smile
Моля, пишете ако някой разбере още нещо.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 727
от това, което казваш излиза, че жената май не е виновна за забавянето...

Ми то нали знаеш - никой, никога, за нищо не е виновен   Peace

# 42
  • Мнения: 172
Мили Мами,Татковци,Баби,Дядовци и т.н.,
НЯМА абсолютно никакъв смисъл да newsm44 smile3515 smile3511 smile3513 smile3514, ЗАЩОТО продължителността на ремонта на яслата НЕ зависи от Директорката.Вместо да се организирате за да настоявате за по-скоро "отваряне" на яслата - организирайте/ме среща със Столична Голяма Община - от ТЯХ  САМО зависи разрешаването на проблема! За Ваше успокоение - РЕМОНТА Е ПРИКЛЮЧИЛ!!!,НЯМА нужда от други строителни и ремонтни работи а САМО да бъде изградена отговарящи на ВСИЧКИ условия за безопасност при експлоатация ел. инсталация.Много време ПРЕДИ започването и извършване на ремонта е пусната докладната записка за необходимостта от това.Средствата са отпуснати но ЛИПСВА воля от страна на Голяма община за ускоряване на тази част от ремонта.Необходимо е да се разбере едно - ДИРЕКТОРКАТА по 25 часа да присъства на работното си място - НЯМА да бъдат приети нашите деца ПРЕДИ изграждането на инсталацията.Не се настройвайте срещу нея,не си позволявайте некоректни коментари ЗАЩОТО те само внасят напрежение НО не водят до решение.Към днешна дата НИКОЙ от тези от които зависи НЕ СЕ ангажира със срок.Е,как тогава да искаме отговор кога ще се върнат нашите деца в яслата за да може ние от своя страна да не прави ме сложни "гимнастики" с организиране на гледане на слънцата ни?!...
 newsm12 и се newsm17 час по-скоро общината след като са преминали изборите да се ангажира с конкретен СРОК!
Моля,пишете как в делови порядък мислите,че можем Ние лично да ускорим разрешаването на проблема.
Пожелавам на ВСИЧКИ спокоен слънчев и успешен ден,като отново Ви моля - не се настройвайте срещу директорката.Тя е на "наша" страна и желанието й е също час по-скоро да заработи яслата.

Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 17:28 от lawRY

# 43
lawRY, никой не се настройва срещу директорката.
Просто понеже никой нищо не ни казва, изправени сме до стената вече 3 месеца, не знаем кога и дали ще имаме ясла, нормално е някой да обере негативите.
Това в случая е най-тъпото - че няма СРОК и то мен лично най-много ме дразни.

Пък и какви са тия експерти, консултанти и всякакви други, които не са стигнали до извода, че трябва ремонт и на електрическата инсталация, ами следварително се решава, че видите ли, трябвало. Ми естествено че трябва в сграда, която е на десетки години и при всеки дъжд протича.
Това имах предвид, че никой за нищо не е виновен - едната ръка не знае какво върши другата.  Shocked

# 44
  • Мнения: 19
Здравейте на всички мами,

И ние също ползвахме услугите на 28ма ясла докато не започна ремонта. Никои нищо не е споменавал, че децата ще бъдат пренасочени и доколкото знам всички си ги гледаме кои както може.
Прочетох всичко изписано до сега, бях доста търпелива с ремонта който се проточи ужасно много време. Дочувах информация от тук от там как течат нещата.
В общи линии нещата са точно така както пише.
Знам със сигурност че директорката е направила всичко по силите си(та даже и повече). Сградата е в това добро състояние благодарение на нейните рокади само и само този ремонт да се осъществи сега, а не след още 20 години. Просто тъпото е че "една птичка пролет не прави" и тези които трябва да си свършат работата по нагоре не ги интересува колко деца са в безизходно положение.
Стискайте палци нещата в крайна сметка да се наредят както трябва и всичко да си продължи по каналния ред и да забравим за това неприятно положение в което бяхме поставени всички.
Но не забравяйте, че живеем в България за добро или зло.
Подкрепям напълно всичко написано от "lawRY"

Общи условия

Активация на акаунт