Разстройство при бебе

  • 48 707
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 70
Става въпрос за един вид чай, не да яде. Пък чайовете на хип не са ли на билкова основа? Всяко едно лекарство или чай ще е нещо ново за детето, а и е на 11 месеца.

# 16
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
И аз бих казала - никакъв банан!
Давай ориз - варен до разкашкване, лечебна хумана и оризова вода.
Някои летни вируси са доста упорити, та стомахчето се дразни дори от препечен хляб - затова най-добре ориз.
Ентерол давай.
Давай течности.
Следи за пишкането, защото при разстройство често пъти течностите се изхвърлят с акото.
Важно е да пишка, това значи, че успява да усвои течностите, които предлагаш, и не се обезводнява.

# 17
  • Мнения: 728
Ентерол-сутрин на гладно,Смекта-поне 6ч.след даването на Ентерол(така ме беше посъветвал гастроентеролог,когато синът ми бе с разтройство),чай от шипка(неподсладен),оризова водичка,повече течности,лечебна Хумана.

# 18
  • София
  • Мнения: 39 766
На мен са ми казвали, че бананът запичал. Но аз съм с болна жлъчка. Ако изям банан на гладно... боли ме стомах, понякога повръщам.

# 19
  • Мнения: 153
И мойта дъщеричка - 1г. 3м. -  допреди един ден беше с разстройство и температура. Ние пихме хидрасек и нормофлор. Последното е много добро. Пробвах с лечебна хумана, но не искаше да я яде. Хранехме се предимно с попара без масло, картофено пюре с обезсолено сирене, варени манджи с ориз, картофи и моркови. Мина ни за около седмица.

# 20
  • Мнения: 1 045
ние в тези случай ползваме компот от дюли.Само това ни действа.

# 21
  • Мнения: 134
 Според мен е тръгнало някое зъбче.Храни си го нормално,но избягвай разхлабващи храни.Ако обаче ака като вода и то доста пъти дневно....внимавай да не се обезводни,ако тръбва дай малко глюкозен разтвор.

# 22
  • България
  • Мнения: 757
Ами бяхме при педиатъра и тя установи,че освен разстройството ни е зачервено и гърлото,а за капак и цели четири зъба се готвят да избият отгоре.Продължавам да следя температурата и да давам чайче от лайка за гърлото.Отново ви благодаря за отзоваването.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 121
при растеж на зъбки имунитета доста спада, нормално е детето да се поразболее(което не значи, че р-рвото и червеното гърло се дължът на зъби)....няма страшно...
Бързо оздравяване  желая Simple Smile

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 13:21 от Angel_Dust

# 24
  • София
  • Мнения: 39 766
Дано все пак е от зъбите.
Все пак давай щадяща храна, т.е. на диета. Стомаха е раздразнен, да не се засили разстройството.
Следи и за подсичане.

# 25
  • Мнения: 26
Много важно е да смениш АМ с специално такова на Нестле ALL 100. Моят син на същата възраст почти имаше точно такива проблеми и педиатърката  ни каза че АМ също действа разхлабително и е много важно да се смени с лечебното. Ние бяхме със същият брой изхождания, почти обезводнени, но за 2 дена докторката го оправи със следното лечение:
1.Хидрасек
2. АМ - Нестле ALL 100. - сутрин и вечер
3. През деня - лечебна каша на Милупа - 2 пъти
4. От чистата водичка също много го избиваше на разстройство, веднага след като пие и се изакваше, затова му давах по често по малко чай шипка
 Друга храна не съм давала.
П.П. И на нас ни растяха тогава зъбки.

# 26
  • България
  • Мнения: 757
Дано все пак е от зъбите.
Все пак давай щадяща храна, т.е. на диета. Стомаха е раздразнен, да не се засили разстройството.
Следи и за подсичане.
Така и ще направя.Пълна диета и постоянно миене на дупето,понеже вече сме подсечени.Мисля,че малко се успокои стомахчето,а и днес се изхожда по-рядко-само 3 пъти досега.Температурката овладях и сега чакам да избие вече някое зъбче.За мен обаче всичко това не е от тях.Явно имунната му система е наистина отслабнала и сме хванали някой летен вирус.

# 27
  • София
  • Мнения: 39 766
Възможно е да е отслабнала имунната система. Като отшумят нещата консултирай се с педиатъра за някакъв имуностимулатор или витамини.
Аз само на Дияна съм давала витамини. На Алекс до сега не съм давала нищо такова.

# 28
  • Мнения: 238
И мойта дъщеричка - 1г. 3м. -  допреди един ден беше с разстройство и температура. Ние пихме хидрасек и нормофлор. Последното е много добро. Пробвах с лечебна хумана, но не искаше да я яде. Хранехме се предимно с попара без масло, картофено пюре с обезсолено сирене, варени манджи с ориз, картофи и моркови. Мина ни за около седмица.
На моят син още от вашата възраст много му помагаше Нормофлор. Съдържа бактерии Lactobacillus bulgaricus и стабилизира много бързо чревната флора  Peace

 

# 29
  • България
  • Мнения: 757
Вече сме добре.Целувки и прегръдка на всички от нас с малкия.Знаех си,че тук ще намеря истинска подкрепа и съвет.Пожелавам ви приятен ден и никакви болести Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт