Трябва ли да се притеснявам ?

  • 2 098
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 587
А дразниш ли се много като не иска да го направи?Може би вижда че те дразни и го прави нарочно.Моята дъщеря има две неща(преди бяха повече) с който успява да ме вбеси  и го прави постоянно.Ясно ми е че го прави нарочно,но не мога да спра да се дразня и тя не спира да ме дразни. #Cussing out По същият начин дълго време не искаше да напише буквичката "к" (всички останали ги пише без проблем и й е интересно),защото когато я учихме не бях в подходящото настроение и се подразних след като няколко пъти не успя да я напише.Видя че се подразних и дълго време като стигнеше до нея се тръшкаше,че не може и не иска.

# 16
  • Мнения: 3 804
Не ,не се дразня ,като видя че започва да  пищи -спирам .

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не се тревожи, детето ти все пак говори 3 езика, което малко деца на нейната възраст го правят.

# 18
  • Мнения: 64
Не се тревожи, детето ти все пак говори 3 езика, което малко деца на нейната възраст го правят.

на 4 годинки, 3 езика хмм

# 19
  • Мнения: 8
Не се притеснявай, всичко с времето си ще се оправи, само не прилагай натиск и не се дразни! Постепенно детенцето само ще си "намести " езиковите понятия според езика, който използва. А може би просто не иска да говори на БГ?! Поне при нас е така но с арабския- просто някак си не иска да го приеме за неин език, отлага, казва по-нататък... Embarassed...

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Всъщност щерка ти знае да брои, но не го показва. Както и другите неща - стихчетата, песничките.
Аз все още помня, когато мен самата ме караха на сила да правя това или онова - не исках. Правех го когато пожелаех.
Много искам да науча дъщеря ми да чете. Тя не че не знае, но не иска да чете сама. Иска аз да и чета. Не я насилвам.

# 21
  • Мнения: 3 804
. А може би просто не иска да говори на БГ?! Поне при нас е така но с арабския- просто някак си не иска да го приеме за неин език, отлага, казва по-нататък... Embarassed...

Не,тя говори бг много по добре от арабският, бълнува на бг,проблема е ,че май е голям инат -не иска да казва нищо което я уча,иначе и преди писах  брои на арабски и английски-но,защото ги научи сама от тв,пее песните от телефона или тези от детските-но,пак сама ги е научила.

# 22
  • Мнения: 398
Когато реши сама ще брои,не я насилвайте.Иние сме така като я молиш не казва,когато реши сама си почва.То всичко това си е един инат,имам чувството ,че нарочно го прави.

# 23
  • Мнения: 4 187
 На твое място бих се радвала, че детето ми знае 3 езика  Grinning. Не бих се притеснила и за миг. Не искала да брои на български, ами ако иска, едва ли ще остане ненаучена. Еййй, това бабите са много амбициозно нещо  Wink

# 24
  • Мнения: 121
На твое място бих се радвала, че детето ми знае 3 езика  Grinning. Не бих се притеснила и за миг. Не искала да брои на български, ами ако иска, едва ли ще остане ненаучена. Еййй, това бабите са много амбициозно нещо  Wink

Точно казано, особено за бабите.

# 25
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Не се притеснявай ще се научи,не забравяй все пак че сте и в друга държава.След като се оправя на чужд език значи и на българси ще се научи,не насилвай детето.

# 26
  • Мнения: 886
Не виждам повод за притеснение, тя е малка още, а и е объркващо с три езика. Сега може и да среща някой трудноости, но с  времето ще ги овладее. Ако освен теб никой друг не и говори на български можеш да и пускаш озвучени на бг филмчета или песнички, но не я насилвай.

Общи условия

Активация на акаунт