Съвет за рязане на нокти

  • 5 666
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Карам му се, ако се върти и лигави. А като знам, че не го боли, значи това прави. Слуша ме, защото съм страшна  Mr. Green
Не го оставяй да се налага. Рязането на ноктите не е нищо, което да изисква спецаилни подкрепления, играчки, усилия или игри  Stop

# 16
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
С голямата не сме имали проблем. Малката до 3 години изпадаше в ужас при рязането на ноктите на краката. Сега с уговорки дава да ги режа.

# 17
  • Мнения: 2 015
Показвам му как си режа ноктите и аз, за да види, че няма нищо страшно.Обяснявам му, че само циганчетата имат големи нокти Peace.

# 18
  • Мнения: 193
Режи ги докато гледа филмче или спи...но всяко дете е различно.Поне можеш да опиташ...

# 19
  • Мнения: 2 110
Всички деца минават през такъв момент явно !
Добре ,че при нас мина бързо !

# 20
  • Мнения: 4 555
При нас нищо не помага. Явно има ужасен гъдел, защото само да и докосна пръстите на краката, дори случайно, се започва с писъци и ритане. Напълно изключено е да и изрежа ноктите, без да я порежа, ако е будна. Затова ги режа само докато спи и то много дълбоко, защото често усеща и се буди.

# 21
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Пробвай с нокторезачка.
И да - я баща му да му ги реже, понякога тия номера минават само при нас Whistling...

# 22
  • Мнения: 116
И ние не обичаме много тази процедура, като бебе беше по- лесно, носега ooooh!. Само като спи успявам да му ги изрежа, използвам малка детска ножичка за нокти. Grinning

# 23
  • Перник
  • Мнения: 396
Режа ноктите на Дражко докато спи. Веднъж ми позволи да му изрежа ноктите на ръцете и това си остана. А аз бях толкова внимателна... От бебе ги режа с нокторезачка.

# 24
  • Мнения: 5 940
Единственият начин е да си ги изрежем заедно. Дала съм му една малка, сравнително безопасна ножичка, с която той се опитва да изреже моите, в това време аз действам с неговите. Така е и с миенето на зъби.

# 25
  • Мнения: 743
Вече свикна с рязането на ноктите. Не се е противила и преди, но я беше страх, да не я порежа случайно.
Обяснила съм, че ги режем, за да не се нарани докато спинка.

# 26
  • Мнения: 38
Обесних няколко пъти на разбираем за него език за микробите които се събират
и най вече превърнах рязането в игра сега вече сам иска да си ги реже

# 27
  • София
  • Мнения: 6 999
....Обяснявам му, че само циганчетата имат големи нокти

Насаждане на етническа омраза и расова нетолерантност от най-ранна възраст?  newsm78

По темата: Обяснявах няколко минути, след което просто хващах крака и режех без да обръщам внимание на протести и писъци. Сега ги режем без да й държа крака, за да не я е гъдел.

# 28
  • София
  • Мнения: 171
При нас нищо не помага. Явно има ужасен гъдел, защото само да и докосна пръстите на краката, дори случайно, се започва с писъци и ритане. Напълно изключено е да и изрежа ноктите, без да я порежа, ако е будна. Затова ги режа само докато спи и то много дълбоко, защото често усеща и се буди.
Все едно съм го писала аз Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 596
Благодаря момичета Simple Smile
Само да се похваля,че онзи ден ги изрязахме.
Но не стана с приказки и уговорки.Баща му държа крака,а аз рязах Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт