Как върви захранването - част II

  • 11 020
  • 276
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 449
Мери, благодаря за хубавите думи! Истината е, че аз никога не съм се заричала да кърмя, но след някои незначителни проблеми в началото сега всичко е наред. По отношение на захранването сега събирам информация и често казано съм доста объркана от толкова много схеми и предложения. Ще разчитам на вашата помощ, която за мен е единствен и безценен източник-от края на бременността и досега.  Heart Eyes

# 181
  • Мнения: 3 818
Мами, имам нужда от един съвет относно захранването Simple Smile
Бебата е на четири месеца в момента и  смятам да я захраня като стане на шест, но понеже тогава няма да има много плодове и зеленчуци, ще замразявам сега, че ми се иска да са домашно приготвени пюретата. Въпросът ми е какво количество горе-долу от зеленчук и плод да замразявам? От една страна се притеснявам да не направя твърде малко, от друга, знам ли колко ще ми трябва, да не се чудя пък после къде да дявам неизползваното newsm78

# 182
  • UK
  • Мнения: 1 334
мерси на всички за информацията относно закуската Grinningаз мисля от другия месец да почна да и предлагам по малко сутрин след първото хранене,ако мога да го нарека така,защото до обяд суче през половин час. за съжаление изборът на каши тук не е голям,това което имат е с много захар и май ще чакам колетчето с елдата от БГ:))
а мамите,които са давали вече месо,ако сте го приготвяли вкъщи-като някаква манджи4ка със зеленчук ли го предложихте? една лъжичка ли дадохте? мога ли да замразявам месо? или да купя готови пюрета?
знам,че много питам,ама ...

# 183
  • Мнения: 5 713
а мамите,които са давали вече месо,ако сте го приготвяли вкъщи-като някаква манджи4ка със зеленчук ли го предложихте? една лъжичка ли дадохте? мога ли да замразявам месо? или да купя готови пюрета?
знам,че много питам,ама ...
Месото го давам към зелен4уковото пюре. Можеш да замразяваш месо, аз така правя, във форми4ки за лед. За пръв път дадох 1 ч.л., после 1 куб4е няколко дена и след това по 2 куб4ета.

# 184
  • Мнения: 3 550
момичета, някой ходил ли е наскоро до Ситняково? Какви зеленчуци има в онова магазинче и на какви цени?

# 185
  • Мнения: 980
Въпросът ми е какво количество горе-долу от зеленчук и плод да замразявам?
Аз замразих около 3кг. тиквички, 2кг сливи, 1кг. праскови и кайсии, 2кг. домати... Така ще се движа - нещата, които мисля да предлагам повече (малко сме запечени) са в по-големи количества. Ако имаш място замразявай, аз разчитам и на готовите пюрета.

# 186
  • Мнения: 3 818
Мама Моник, благодаря ти за отговора, ориентирах се горе-долу какви запаси да трупам Grinning

# 187
  • Мнения: 4 629

а мамите,които са давали вече месо,

Месото го змръзявам както Вери е казала. Само, че аз от първия път давам по 2 кубчета смесени със някакъв зеленчук.

# 188
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз замразих моркови, тиква, тиквички, ябълки, круши, червено цвекло, капия и праскови. В неголеми количества, но толкова ми бяха изпратили.  Wink Новината е, обаче, че бебка не ще домашно пюре.  Twisted Evil

# 189
  • Мнения: 3 550
Аз замразих моркови, тиква, тиквички, ябълки, круши, червено цвекло, капия и праскови. В неголеми количества, но толкова ми бяха изпратили.  Wink Новината е, обаче, че бебка не ще домашно пюре.  Twisted Evil
На таз работна мама само бравос може да се каже! Зъхи, пробвай и тях с кърма.  Grinning Вярно, че не го беше планирала така, ама.............може да се излъже малката.

# 190
  • Мнения: 181
Да се похваля- дребния прояде много успешно пюретата Hug На обяд папка 100-120гр зеленчуково +50-60мл кърма, а следобед 120 плодово +кърма. Много съм щастлива ,че вече не плюе храната , а хапва и се облизва Laughing
Да ви попитам - по колко пюре трябва да му давам , защото младежа е все гладен? Иска ми се да заместа дневните хранения без да го кърмя , но не съм наясно ако изяде бурканчето да отварям ли второ newsm78

# 191
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
Да се похваля- дребния прояде много успешно пюретата Hug На обяд папка 100-120гр зеленчуково +50-60мл кърма, а следобед 120 плодово +кърма. Много съм щастлива ,че вече не плюе храната , а хапва и се облизва Laughing
Да ви попитам - по колко пюре трябва да му давам , защото младежа е все гладен? Иска ми се да заместа дневните хранения без да го кърмя , но не съм наясно ако изяде бурканчето да отварям ли второ newsm78

кога и по колко давате плодово пюре - между храненията или за десерт

# 192
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
... но не съм наясно ако изяде бурканчето да отварям ли второ newsm78
Твоя голям лакомник!!! Според мен едно бурканче му стига  Thinking
Аз месото, от пиле и телешко, го мелех и правех топчета. Редях ги в една кутийка и сварявах по едно топче в зеленчуковото пюре.

# 193
  • Мнения: 181
С плодовото пюре  замествам следобедното хранене, като додавам и 50-60мл кърма. Не е ли правилно?

# 194
  • Мнения: 1 704
С плодовото пюре  замествам следобедното хранене, като додавам и 50-60мл кърма. Не е ли правилно?

 newsm78 Докато го даваш с кърма става, но само плодовото пюре не замества хранене (ако не е с мляко, каша и т.н.) Плодовото пюре е десертна храна, не можеш да заместиш с него основно хранене  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт