Как върви захранването - част II

  • 10 985
  • 276
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 10 825
Защо граха се въвежда толкова късно? АЗ това не го занех и взех че дадох на Дани пюре на Хип в което го има - грах, морков и карфиол с ориз... Страшно му хареса и 3 дни си хапвахме по 1 бурканче от него. Няма нежелани реакции... ама ако не тлябва да не давам повече от него, а? newsm78

# 271
  • Мнения: 1 771
Всичко навън по лигавник и дрехи, и ръце всичко стана в пюре.

И при нас имаше такива моменти в началото на захранването  Crazy. Но с течение на времето децата се учат да гълтат храната, а не да я плюят насам-натам  Wink


Bambi, днес резултата е същия, дори по зле. Направих пасирана тиквичка с уърма повечко, но пак Не сме изяли повече от лъжичка. И в един момент започна да бучи и след това да си върти главата настрани. Даже го пробвах и преди кърмене и нищо. Не ми се иска да слагам сол или захар, а и готови пюрета хич не ми се ще да давам.     Предпочитам пресни или замръзенил  Преди няколко дни купих на HIPP три пюрета, а в това от сливите пише, че има захар и не му дадох. А и самата консистенция на пюрето е някаква такава странна .  Останаха две от тях с праскова и круша, но се двъомя да му ги давам.   

# 272
  • Мнения: 8 463
Дадох сладък картоф.
Излапа го за 2 минути.
То било като тиква бе ,хора!Защо не казвате?Ако не бяха казали,че се казва сладък картоф,никога нямаше да позная.Не е лошо,замразих още 3 бурканчета.

# 273
  • Мнения: 1 547
Goldenova, не се притеснявай толкова. Пюре само от тиквичка, пък било то с кърма си е доста гадна работа и не се учудвам, че бебе не го яде. Никола изобщо не го искаше; отказа и картоф+тиквичка на хип, и едва вчера хапна от домашния ми бъркоч - тиквичка+морков+картоф+лук+розичка карфиол+малко магданоз и капка зехтин. Стана много вкусно и излапа всичко.

А за готовите пюрета мисля, че си малко крайна. Не намирам в момента сини сливи на хип у дома, но май в плодовите хип пише, че няма добавена захар  newsm78 Ужасно сладки са само пюретата на Хаме, там има много захар. Не е толкова страшно, ако бебе си хапне готово плодово пюре. Идва зима - какви плодове ще му даваш? Замразени? А на Семпер има пюре от сушени сини сливи - страшно вкусно, опитайте него тогава   chef

# 274
  • Мнения: 8 463
Аз имам сливи на Хип в момента.Пише,че има захар,но аз лично съм го пробвала,не е сладко.А от Хаметата и аз се отказах-мнооого сладко и аз даже не мога да ги ям,а уж обичам.А бебка се потриса от сладкото.Не е фатално,ако има малко,то при някои плодове без захар не става.2-3 грама на 100 грама горе-долу,това нищо не е.
Иначе и аз гледам да давам колкото може по-натурални.

# 275
  • София
  • Мнения: 6 259
Мамчета, още не съм захранила, но ми предстои след малко повече от месец и затова редовно ви чета. Изглежда, че модераторите са в отпуска  Thinking - гледам, че много дъъъълга стана темата, та пускам нова (не ми се сърдете, че малко тъй нахално се намесвам  BlushWink Laughing

# 276
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 373
Защо граха се въвежда толкова късно? АЗ това не го занех и взех че дадох на Дани пюре на Хип в което го има - грах, морков и карфиол с ориз... Страшно му хареса и 3 дни си хапвахме по 1 бурканче от него. Няма нежелани реакции... ама ако не тлябва да не давам повече от него, а? newsm78
Според мен не е необходимо да го спираш,щом като вече сте си хапвали и то без нежелани реакции

Общи условия

Активация на акаунт