Как върви захранването - част II

  • 11 000
  • 276
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 502
Мамчета, моя синковец, не иска мляко през деня, цоква около 5мин. и след това започва да се върти. Иначе каши и пюрета ядем с наслада. През нощта пък иска непрекъснато цици, не че сучи ама да е в устата му. Кърмата ми намаля категорично, но с този слаб интерес от негова страна, просто няма начин.

# 241
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
А кашите и пюретата преди или след кърменето ги даваш?  И по какво количество? Ако се наяжда с тях, как да суче.

# 242
  • София
  • Мнения: 747
Да се включим и ние в тоз отбор Grinning! Процетох и двете теми.
Утре Георги става на 6м и ще започнем захранването( ще се развали на мама рахата Grinning).
Смятам да му дам оризова каша. Малко ми е притеснено как ще се приеме,но...трябва. Стискайте палци!

# 243
  • Мнения: 1 502
А кашите и пюретата преди или след кърменето ги даваш?  И по какво количество? Ако се наяжда с тях, как да суче.

Ами в началото ги давах след кърменето, и само на обяд, сега след, той така и така не сучи и реших да започнах да го отбивам. Иначе досега максимум 5 с.л. не пълни и подчертавам само на обяд, а той не сучи и през останалите хранения, а тогава не му давам нищо. Храним се на 3,5-4 часа. newsm78

# 244
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
А добре ли качва? Защото и моята кокона суче по 5 мин. но това не ме притеснява - колкото яла, яла. Разчитам на инстинкта и за самосъхранение и на това, че бебето няма да стои гладно, особено ако му се предлага цица Wink

# 245
  • Мнения: 1 502
А добре ли качва? Защото и моята кокона суче по 5 мин. но това не ме притеснява - колкото яла, яла. Разчитам на инстинкта и за самосъхранение и на това, че бебето няма да стои гладно, особено ако му се предлага цица Wink

Ще видим на 19.09., но пълним памперса като за световно, и затова се успокоявам, че не е гладен, щом функционира системата Grinning

# 246
  • Мнения: 819
И Мая опита от сладкия картоф. Много е вкусен. Разреждам го с кърма и слагам две-три прашинки сол. Комбинирам картофа с тиквичка също.
Искам да ви питам правите ли грис или кисел вместо кашите. Аз правих грис с кърма и... стана супер вкусно. Ако кърмата мине през топлинна обработка, докато се свари грисът, дали губи от качествата си....? Кисел се опитах да направя днес , пак с кърма и с царевично естествено нишесте без оцветители, като добавих малко плодово пюре. Ама...... нещо не се получи супер, въпреки че Мая го хареса.

# 247
  • Мнения: 4 629
Значи в зеленчуковите пюрета изобщо ли неслагате захар? И с водичката от варенето ли ги правите или с  кърма/формула?

Захар не слагам в храните на бебо. Пасирам зеленчуците и плодовете с вода

# 248
  • Мнения: 1 771
момичета, някой ходил ли е наскоро до Ситняково? Какви зеленчуци има в онова магазинче и на какви цени?

На 27 август ходих и имаше тиквички, картофи, моркови, карфиол. цената на картофите беше около 2-3 лв.и на морковите, ако не се лъжа беше 3 лв. Другите цени не гледах. Утре, ако ходя ще пиша.

Днес бях в магазина. Имаше ябълки, чушки, моркови-2лв, тикви-цигулки, дини-0.80лв, картофи-2.20лв, зеле, тиквички-2.00лв. Очакват и други зеленчуци. цените които не съм писала не съм ги видяла.

# 249
  • Мнения: 1 771
Трети ден откакто започнахме да се захранваме. Като първа храна включих сладък картоф + кърма, ама хич не му се харесва тази идея с това захранване. бучи и изплюва Sick. Първите два дни горе долу добре беше изяде около 2 лъжички, а днес нищо. Всичко навън по лигавник и дрехи, и ръце всичко стана в пюре. Аз пробвах пюрето и никак не е лошо, даже е много вкусно . . . Утре ще го оставя да почива и от неделя смятам да пробвам с  морков или тиквичка.  Пък ще видим тогава как ще му се хареса новия зеленчук.

# 250
  • Мнения: 4 629
Всичко навън по лигавник и дрехи, и ръце всичко стана в пюре.

И при нас имаше такива моменти в началото на захранването  Crazy. Но с течение на времето децата се учат да гълтат храната, а не да я плюят насам-натам  Wink

# 251
  • Мнения: 1 502
Искам да питам, моето момче днес е хремаво, да продължавам ли със захранването или да изчакам 1-2 дена? Днес ще правим опит с морковче.

# 252
  • София
  • Мнения: 2 958
Дара беше малко хремава и спрях захранването за два дена. После всичко си продължи по старому.
Мамета, а червените чушки как ги обработвате преди да ги дадете на бебчовците? Печете ли ги или ги варите? Купих и чушки, но не знам как да и ги приготвя. Дали не може просто да им отсраня семките и люспата и да ги пасирам сурови?

# 253
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Чушките ги обелих от дръжките и семките, след което ги сварих, обелих и пасирах.

# 254
  • Мнения: 1 541
Мами, от 3 -4 дни захранвам с пюре от картоф и морков и на бебо днес акото му беше на едни големи топ4ици , които бяха меки - нещо като пластелин - май съм срещала някой така да го описва... newsm78.
 Дали е нормално да му е такова акото  и дали е от пюрето или има друга при4ина? Вашите аките промениха ли се щом въведохте разли4на от кърмата храна???

Общи условия

Активация на акаунт