Как върви захранването - част II

  • 11 023
  • 276
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 2 958
А някой има ли информация за аронията? Много ми рилича на боровинки и е много полезна за възрасни. За бебета дали става? Имам възможност да и замразя, но се чудя дали има смисъл.
Защо не се дават на бебетата сурови плодове? Наложи се да и дам два пъти сурова круша и сливи и си ги хапна без да даде реакции, но нали не било хубаво  newsm78

# 196
  • Мнения: 1 771
момичета, някой ходил ли е наскоро до Ситняково? Какви зеленчуци има в онова магазинче и на какви цени?

На 27 август ходих и имаше тиквички, картофи, моркови, карфиол. цената на картофите беше около 2-3 лв.и на морковите, ако не се лъжа беше 3 лв. Другите цени не гледах. Утре, ако ходя ще пиша.


# 197
  • Мнения: 980
С плодовото пюре  замествам следобедното хранене, като додавам и 50-60мл кърма. Не е ли правилно?
Ей, Катеричке, искаш да го сложиш бързо, бързо на диета твоя лакомник.  Grinning В някои книги пише, че плодовото пюре се дава между яденето, но ако има достатъчно кърма вътре, незнам  newsm78, аз в плодовите не слагам кърма, само в кашите и зеленч. пюрета. Мисля, че със зеленч. с кърма, с зеленч. с месо или с каша с кърма можеш да заместиш ядене. Макар, че при кърмене на поискване тези принципи май не важат. Исках да те питам твоя сладур колко често яде, а през нощта хапва ли? Ние сме значително по-хилави, но се опитвам да я отуча от нощното...
Имам още един въпрос към по напредналите: колко време предлагахте само веднъж на ден твърдата храна? Аз не замествам ядене, давам наобяд или зеленч. пюре или плодово или каша. Кога мога да предлагам по 2 на ден и в каква комбинация?

# 198
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ние сме значително по-хилави, но се опитвам да я отуча от нощното...

После да споделиш опит!  Wink

# 199
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 930
Колко време предлагахте само веднъж на ден твърдата храна?
Кога мога да предлагам по 2 на ден и в каква комбинация?
Аз давах по веднъж на ден в продължение на 2 месеца и също като теб редувах каша, плодово и зеленчуково пюре. Само дето ги давах следобед, защото така ми е по-удобно.
Като навърши 8 месеца започнах и с втора твърда храна. Сега яде сутрин плодово или зеленучково пюре и следобед каша.

Нямаме заместено хранене, ако изобщо е нужно да го споменавам Wink

# 200
  • Мнения: 5 713
Защо не се дават на бебетата сурови плодове? Наложи се да и дам два пъти сурова круша и сливи и си ги хапна без да даде реакции, но нали не било хубаво  newsm78
Дават се, най-добре при 6 навършени месеца. Аз запо4нах с ябълка и банан и така постепенно въведох и други сурови плодове.

# 201
  • Мнения: 4 629
Защо не се дават на бебетата сурови плодове? Наложи се да и дам два пъти сурова круша и сливи и си ги хапна без да даде реакции, но нали не било хубаво  newsm78

По-меките плодове като банан, круша, добре узряла праскова се дават сурови. А по-твърди като ябълка, дюля - се сваряват на пара, за да омекнат и тогава се пюрират.

Като храните бебчетата със студена или топла храна го правите?

Мен все ме е страх да не изгоря Алекс с някоя топла манджа. Но днес открих едни лъжички, които като ги потопиш в храната, ако е топла побеляват. Много съм доволна, че си намерих нещо, което да определя вместо мен дали папкането е топло. А и така не се налага аз да опитвам "деликатесите" на бебо  Laughing

# 202
  • Мнения: 7 837
Аз топля само месните пюрета.
Вси4ко останало, което давам е със стайна температура.

# 203
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 930
Аз топля само месните пюрета.
Вси4ко останало, което давам е със стайна температура.
И аз така, защото повечето месни са ужасно гъсти и почти невъзможни за ядене без да са стоплени.

# 204
  • Мнения: 1 639
Ей, успях да ви изчета най-накрая!  Tired  Много се радвам ,че върви такава тема , че наистина много въпроси ми възникват в тикавата относно разните храни и кое кога се дава  ooooh!
 Та значи аз не кърмя , на формула е Дариа . Досега само обедното съм "заместила"( в кавички щото каквото й дам винаги има мляко ... Wink ) . За обяд редувам зленчуково и безмлечна каша....... приема ги отлично! Няма проблем .
    Кога да въведа следобедно хранене? Искам на обяд само зеленчукови пюрета да давам , а кашата да я изместя за следояд , като я редувам с с нещо , например намачкан плод с формула (не искам кисел все още) .
  Сега формулата е безлактозното мляко  на Нестле  и избягвам всякакви готови пюрета и каши със сухо мляко.
 Благодаря!

# 205
  • Мнения: 5 713
А по-твърди като ябълка, дюля - се сваряват на пара, за да омекнат и тогава се пюрират.
Е, по-твърдите могат да се настържат или да се минат през 4опъра, както правя аз, и пак да се дадат сурови. Wink
Bisttra, ще ти кажа как аз направих. На нас кашата ни беше първа храна и я давах месец и нещо първона4ално на обед, а после я изместих следобед. След този период въведох зелен4уковото на обед като дълго време от него Маги хапваше около 120гр,а остатъка беше мляко. От кашите и аз купувах в на4алото безмле4ни и слагах от нейното си мляко, а после запо4нах да си ги приготвям в къщи. За следобедна закуска редувах каша с плод+мляко. Кисел много рядко давах/м. Когато въведох закуската сутрин в 10.30ч, запо4нах тогава да давам разните кашиш4ки и попара, а следобед плод+мляко, бисквити+плод+мляко, оризова каша с плод, кисел- по-леки4ки неща. Хубаво е до годинката да има изцяло 2 мле4ни хранения, примерно сутрин и ве4ер.

# 206
  • Мнения: 1 639
verri 77 , аз млечните хранения не мисля да ги съкръщавам..... Малката ме обърква малко спрямо режима .....сутрин се буди към 8-9 и тогава  е първотой  ядене, та следващото т.е. второ, понеже се пада на обяд тогава давам пюрето , но не ме притеснява този факт  Simple Smile
 А някакви ориентировъчни месеци ще ми кажеш ли ?

# 207
  • Мнения: 2 567
джуджанка, и аз се чудих за аронията..но замразих и като си дойдем за Коледа насам, ще й дам. Тя тогава ще е на годинка и мисля, че няма да има проблеми  Wink

# 208
  • Мнения: 5 713
verri 77 ,... А някакви ориентировъчни месеци ще ми кажеш ли ?
На 6 1/2 месеца от 5 хранения на 2 давах твърда храна-около 120гр. Ние запо4нахме захранването при 5 навършени. На 9мес, когато въведох глутена, запо4нах да давам закуска в 10.30 и така останаха 2 мле4ни хранения. Така карахме до скоро. Сега ве4е само закусва сутрин в 9ч, не пие мляко, а ве4ер си е на редовната доза мляко.
Но вси4ко си зависи от детето, води се по него, няма строго определени срокове. Wink

# 209
  • София
  • Мнения: 2 019
Здравейте момичета,
много ми е полезна тази тема. Предстои ми захранване след месец, но мисля сега да започна с оризова каша. Разбрах, че трябва да е безглутенова и без мляко, но ми препоръчайте все пак някаква марка.
Много се радвам, че тук в Молдова (където ще живея още една година) лекарите работят по схемата за захранване след 6-ти месец. Лятото в България ми се наложи да посетя няколко доктора и никой не откликна на намерението ми за късно захранване. Май само у нас не възприемат новостите по въпроса?!
Моя позната ми каза, че в Одеса нейна колежка е хранила детето си само с кърма до година и половина. Вече е на три и още яде предимно каши, но това ми се струва пък другата крайност.

Общи условия

Активация на акаунт