Страх ме е !!!!!!!!!

  • 7 548
  • 129
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 835
Не съмси представяла, че може да ме е страх да се отделя от нашите. newsm78напротив, суперско си е.......даже съм обмисляла варянта да се изнеса на квартира.Честно, не разбирам какви са ти реалните притеснения?

# 46
  • София
  • Мнения: 17 342
И аз попитах от какво я е страх, ама отговор - нъц.

# 47
  • Мнения: 134
Страх?! От какво те е страх? Че няма да живееш при мама и татко? Ще вземеш живота си в ръце и с човека, когото обичаш ще извървяваш бъдещето си?
Ако да - то тогава още не си готова да си самостоятелна.
И докато не се отлепиш от родителското тяло няма да разбереш какво е да си порастнал.   bouquet

# 48
  • Мнения: 3 425
От всичко ново е нормално да се притесняваш  Peace важна стъпка е и всеки сам си преценява  Peace
Нормално е да си задаваш много въпроси - дали,как,кога.....ами ако не стане....няма да е лесно,но пък самостоятелността е приоритет номер 1....е, да няма как да се прибереш в 19 и да си легнеш да се размазваш и да имаш сготвено,подредено и изчистено.....
Важното е да споделиш всичките си страхове с половинката....за да не излезеш от вас  нежелание,че това е обричане на неуспех....а и къде ще живеете при родителите му?(това май не го прочетох)

И аз нямах търпение да изляза от вкъщи  Crazy

# 49
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Ако не се чувстваш готова на тази стъпка, просто не я прави.

# 50
  • Мнения: 215
От два дни моя приател ми предложида се сгодим. Аз съм с него вече повече от 7 години, но до този момент всеки си живее при техните. И сега логично е да се съберем да живеем заедно, но на мен нещо ме е страх. По точно не ме страх да отидя да йивея с него, а не искам да се изнасям от нас. Дайте ми съвет какво да правя а него обичам страшно много
Ами живей си у вас.Едни приятели така започнаха семейния си живот.След сватбата, понеже апартамента им не беше готов, той си живееше при майка си, тя при нейната.Събраха се като им се роди детето, то и апартамента им беше готов по това време.Вече са разведени ...

# 51
  • Мнения: 2 556
Но със сигурност не са разведени, защото са живели отделно известно време след брака  Peace

# 52
  • Варна
  • Мнения: 48
Не се страхувай от най-естествените неща в живота.
Направи тази специална крачка-да заживееш с любимото същество и може би ще ти хареса, дори много повече от това, да си при родителите си.  Ако пък нещата не се получат добре, може би въобще не сте един за друг. Нещата са много различни когато заживеете заедно и битовизмите започват да се появяват. По-смело и напред!   Peace

# 53
  • Мнения: 215
Но със сигурност не са разведени, защото са живели отделно известно време след брака  Peace
Със сигурност, но нали знаеш, денят си личи от сутринта.Идеята ми беше с тази кратка история да подскажа на девойката, че след дълга връзка като нейната, няма как и от какво да я е страх, освен ако още от сега осъзнава, че не са един за друг. И най - вече - да заживееш с някого е едно от най - не страшните неща на света Grinning

# 54
  • Мнения: 3 425
И все си мисля,че когато се събираш с някого дори и след дълга връзка трябва да се чувстваш силен,готов за борба,усещащ упора и да те гъделичка,когато си мислиш за вашето гнезденце  Peace Crazy
А жената е тази,която поддържа огъня вкъщи  Peace

# 55
  • Мнения: 260
Бих посъветвала авторката да отложи за известно време тази стъпка, тъй като очевидно не е дорасла за нея.

По мое мнение всеки трябва първо да поживее сам, да добие самочувствие на възрастен и справящ се човек, преди да направи опит да създаде семейство.
Това е нормалното развитие на нещата, в противен случай адаптацията е много по-тежка.

Имаш всички основания да се страхуваш. Най-добре първо се научи да бъдеш самостоятелна.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 805
Аз пък мисля, че на 23 ти е рано още за обвързване.Поживей си малко, а желанието от самосебе си ще ти дойде, когато станеш готова.

# 57
  • Мнения: 672
Само преди 6 дни в тая тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=376336.msg11595203#msg11595203 си писала, че искаш сватба, а приятелят ти се бави. Последно знаеш ли какво искаш?

# 58
  • София
  • Мнения: 3 805
Само преди 6 дни в тая тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=376336.msg11595203#msg11595203 си писала, че искаш сватба, а приятелят ти се бави. Последно знаеш ли какво искаш?
Mr. Green

# 59
  • Мнения: 212
Звучиш като разглезено дете! Какво те тревожи? Това, че ще се наложи да си переш сама гащите, а и тези на мъжа ти? Че ще трябва да въртиш домакинство? Или че ще трябва и двамата да планирате финансите си, така че да се издържате сами в самостоятелно жилище. Много е хубаво когато мама се грижи за теб, но идва един момент, в който се налага да порастнеш и да започнеш да се грижиш сама за себе си и семейството си.
Точно това си мислех и аз...
щото и аз живея при мама и тати,но в мига,в който ми се отдаде шанс да се изнеса изчезвам с 300! Не,защото ми е зле при тях,напротив...но аз и вкъщи си върша домакинската работа,и финансово не разчитам кой знае колко,просто имам нуждата от самостоятелност,а не наще да са ми постоянно на главата!
За това,честно казано изобщо не разбирам авторката!

Общи условия

Активация на акаунт