Кои са плитките плажове?

  • 11 586
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 289
Здравейте и добре дошли Laughing beer
С почти 2-годишно дете се оказа, че не се сещам за много такива и чисти също, а искам да си цопа във водата на спокойствие и според плажа ще избера мястото. Поне за легловата база има достатъчно инфо. Но нека да са наистина плитки - от тези, които вървиш, вървиш и водата ти все е под коляното. Защото има и такива, в които първо нагазваш до гърдите и после става плитко до коленете.
Сещам се за: Албена, Шкорпиловци, Аркутино (там е неудобно ако си без кола) и най-накрая Силистар (пак без кола не става).
Благодаря ви от сега!  bouquet

# 1
  • Мнения: 11 003
Най-плиткото място, на което съм била, е на ММЦ Приморско. На плажа на къмпинг Златна рибка до Созопол също беше плитко.
За чистотата на плажовете в момента не мога да дам мнение, понеже и на двете места ходих последно преди 3-4 г.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Плажа на Каваците е плитък  Peace

# 3
  • France
  • Мнения: 726
Арапя.
Ама е в списъка на плажовете, които не отговарят на евроизискванията....

# 4
  • Мнения: 2 992
Докато ми беше малко детето всяко година ходехме на плажа на Перла на Приморско. Плитък и кристална вода с пасажи от рибки. На времето беше много спокоен плаж и почти нямаше хора, но за съжаление доколкото чух вече се е понапълнил, особено през август

# 5
  • Мнения: 784
Всички плажове на южното черноморие са плитки в началото и стават постепенно дълбоки, докато на север е точно обратното. Аз съм от Бургас, ходила съм на всички южни плажове и бях много изненадана, когато за пръв път отидох на почивка в северното черноморие - още като стъпиш във водата и сякаш пропадаш в яма, не го очаквах и направо първия път се сгромолясах във водата.

Най-плиткият и тих залив е този на къмпинг "Златна рибка" - поне 20м навътре водата не стига до коляното. За съжаление, май не отговарял на хигиенните евроизисквания. Проблемът там идва сигурно от рекичката, която се влива в морето и се надявам скоро да го отстранят.
Къмпинг "Градина" също е подходящ за малко дете.
В Сарафово морето е плитко и заливът се пада на завет, плажът е доста спокоен, няма много хора през лятото.
Каваците е един от най-хубавите плажове, но там морето е доста открито и често има вълни.
Бих препоръчала също ММЦ, заради просторната плажна ивица.
Къмпинг Юг - най-чистата и бистра вода, която съм виждала последните години. Заливът също е много закътан.
Синеморец - плажа до устието, но се пада малко отдалечен и щом сте с дете може би ще трябва да ходите с кола до него.

# 6
  • Мнения: 565
И южният плаж на Китен е плитък, за разлика от Атлиман, но на ММц е по-добър.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 255


Царицата-майка : Ако говориш за Синеморец и плажа до устието на Велека - там става почти веднага дълбоко!

Иначе бяхме на Силистар - там е плитко дълго време и става за деца  Hug
На север - плажа на Албена е такъв.  Hug

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 251
Перла Hug

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Южният плаж на Несебър е много плитък, целият Слънчев бряг също. Златната рибка са я споменали вече. За чистота - то май вече не остана чисто място...

# 10
  • Мнения: 565
На южния на Несебър доста често се срещат дънни ями, а за чистотата на водата в този район не ми се мисли Sick

# 11
  • Мнения: 674
Св.Константин Русалка Златни пясъци са плитки.
А и Камчия е добре

# 12
  • Мнения: 5 173
Централният плаж на Черноморец, но плажната ивица е буквално гз до гз.
Какво е ММЦ?

# 13
  • София
  • Мнения: 5 255
Централният плаж на Черноморец, но плажната ивица е буквално гз до гз.
Какво е ММЦ?



Да, да там е плитко и цялата канализация на Черноморец се излива в него  Sick
Преди няколко години имах такива проблеми от него, че не искам да си спомням.
Вярно е, че аз съм с чувствителна кожа, но все пак на този плаж чистотата е под
всякаква критика.
За чистота все още може да се говори на Албена и Силистар (Север и Юг)  Hug

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Св.Константин Русалка Златни пясъци са плитки.
А и Камчия е добре

Как Златните ще са плитки, още с първата крачка попадаш в яма. Освен това тук-таме дъното е и каменисто.

Общи условия

Активация на акаунт