Професия копирайтър

  • 11 338
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 984
[300 лева ми е бирата и цигарите на месец. Според теб много ли ми се струва 300 лева заплата?

Сега остава да кажеш тоалетната хартия и тампоните на жена ти и двете ти "секретарки" колко излизат месечно. Вече прекаляваш с развяванията на Джонито. И ако имаше вкус и усет, за какъвто претендираш, вече щеше да си се усетил. И не съм само аз, която се дразни, просто хората те траят по разни причини. Simple Smile

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Ако още сега основното ти притеснение е, че някой може да ти открадне идеите, преди реално да си почнала каквото и да е, то моят съвет е да не се захващаш изобщо с тая работа, а да си избереш друго не толкова креативно поприще.

Е, няма да ти послушам съвета ...
Е, надявам се тогава ако не послушаш този (който явно те впечатли най-много от моите постове) да послушаш другите ми съвети, както и предложенията на другите участници в темата, посветили време да помислят и напишат нещо.

Успех и дано намериш кой да те намери и оцени !

Благодаря ти, аз нищо лошо не казвам за поста ти, просто онзи конкретен съвет не смятам да го послушам, защото просто креативното си ме влече.

# 32
  • Мнения: 270
Заради такива като теб страдат професионалистите. 300 лв на месец  Sick
Трябва и талант, не само диплома моме. За първи път откакто съм в форума съм искрено раздразнена.

А като те влече креативното как досега не си измислила какво да правиш ? Ако ми платиш няколко/6  Mr. Green / коучинг сесии по 55Е на час, аз съм от евтините ,то ти обещавам, че до два месеца ще си във вихъра си, но той няма да е копирайтър защото ще си осъзнала, че талант нито се подарява, нито се продава, а се продава много скъпо. Та затова - излизай под наем, коучинг при мен и да те видя с 300 лв как ще я караш ... т.е и без тях вече  Joy

Положителното е, че си човек с мечти.Но и Ван Гог е бил почти до пощуряването си.
А относно голямото ти желание имам съвет, в който в случая съм убедена, но незнам дали ще ти хареса и дали ще се справиш. Стани секретарка - не за 300, поне 470 им вземи. В рекламна агенция разбира се и така поне 3 години. След това време пиши пак тука.

За да успееш в тоя бизнес ти е нужно не само диплома / гаранция , че и без диплома може/, но и талант.Освен таланта прибави силна интуиция, логика и опит. Така че дай си още време и успех!

# 33
  • Мнения: 274
[300 лева ми е бирата и цигарите на месец. Според теб много ли ми се струва 300 лева заплата?

Сега остава да кажеш тоалетната хартия и тампоните на жена ти и двете ти "секретарки" колко излизат месечно. Вече прекаляваш с развяванията на Джонито. И ако имаше вкус и усет, за какъвто претендираш, вече щеше да си се усетил. И не съм само аз, която се дразни, просто хората те траят по разни причини. Simple Smile

Не говори от името на хората, моля те  Peace Благодаря  Peace

# 34
  • Мнения: 6 206
Ще ме извинява момичето, нито я познавам, нито я знам, но тя иска да й пуснат обява, да се яви, да си покаже стиховете, да ахнат и да я вземат на момента. Съжалявам, няма грам ирония в това, просто си казвам като страничен наблюдател как изглеждат нещата.
С риск да съм ти несимпатична, ти казвам такава обява никога няма да има в Пловдив.
Просто защото няма това търсене. Механизма е друг.
А това пък за кражбата е смехотворно - разбира се, че ще има такива, че аз знам за много бг слогани или както там ги наричат взаимствани от другаде. Дори в това си положение, трябва да си доволна, че крадат, значи си в правилната посока. После като станеш много добра, няма да ти пука, че те крадат, защото защото ще знаеш, че следващото ще ти е още по-добро, пък и крадците нямат въображение и усет как да го използват правилно.
И за всеки успех, независимо от измерението му, освен самочувствие, което си го имаш, трябва много работа, инат и съобразителност. Колкото и банално да звучи.
Съмнявам се обаче, че въобще разбираш какво ти говоря, така че спирам да пиша по темата. Успех ти желая най-искрено.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Заради такива като теб страдат професионалистите. 300 лв на месец  Sick
Трябва и талант, не само диплома моме. За първи път откакто съм в форума съм искрено раздразнена.

А като те влече креативното как досега не си измислила какво да правиш ?  Така че дай си още време и успех!

Когато нямам опит и искам някъде да ме вземат, много ясно, че няма да съм претенциозна за парите, защото опитът ще ми е много по-ценен от заплащането. За таланта, смятам имам поне наченки, не харесвам да се самоопределям, това ще кажат другите. За "дипломата" визирах това, че за съжаление не намирам работа по специалността.

Какво значи "досега не си измислила какво да правиш" ? Даже много добре съм го измислила, но в моя град възможностите не са много, защото фирмите, ако не си ги пишат сами, ползват за такива услуги софийските агенции и става монопол/олигопол.

Мерси за пожеланието за успех, но за "времето" смятам е настъпило да вляза в бранша, понеже все пак не съм на 22 год, а на 26.

Последна редакция: нд, 28 юни 2009, 12:46 от svetla

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Ще ме извинява момичето, нито я познавам, нито я знам, но тя иска да й пуснат обява, да се яви, да си покаже стиховете, да ахнат и да я вземат на момента. Съжалявам, няма грам ирония в това, просто си казвам като страничен наблюдател как изглеждат нещата.
С риск да съм ти несимпатична, ти казвам такава обява никога няма да има в Пловдив.
Просто защото няма това търсене. Механизма е друг.

Каспър, не стиховете, те са в област поезия, тя ми е хоби. За копирайтинга е по-различно, няма да "кандидатствам" със стихове.

И не съм пуснала темата, за да хленча, да се хваля, жалко ако се е разбрало обратното- исках да споделя колко ме е яд, че София е монополизирала някои дейности, а после- защо се пукала по шевовете. Ако не намеря работа в тази сфера, то и аз ще се преселя в шопско, там съм сигурна, че ще започна отнякъде.

# 37
  • Мнения: 22
Сайтът статии.нет отправя покана не само към копирайтъри, а и към всички, които обичат и умеят да пишат статии.

Искаме да ви поканим да се регистрирате в директория на статии

Когато собственик на сайт иска да му се напише рекламна статия, ние го свързваме с копирайтър.
Автора сам определя цената на статията и сайта не взема комисионна за това, нито за връзката с клиента, нито за публикуването на статията.
Единственото условие е статията да се публикува само в сайта statii.net. Ако се публикува в друга директория трябва основно да се преработи.
Ползата за клиента е че статията може да съдържа реални връзки към сайта, което оказва силен SEO ефект и сайта се класира по-добре в Google.

Ако проявявате интерес може да станете Редактор на сайта - когато Автор пусне статия за одобрение ще получавате имейл, че има чакаща статия и ще може да я одобрявате, ако отговаря на правилата на публикуване.

Препоръчваме ви да напишете няколко статии в сайта, за да демонстрирате стила си на писане.
Основното правило е статията да не е публикувана до този момент в друг сайт и да съдържа минимум 300 думи.

# 38
  • Мнения: 5 877
Работата е на пълен работен ден и не може да се движи от вкъщи.
Включва много повече от измисляне на слогани и текстове. Мисли цели кампании от-до, с клипове, билборди, ракети, радиа и т.н. Плюс нестандартни жанрове.
Триста лева са смешна сума, да.

Има и локални агенции, но правят общо взето глупости от рода на визитки. Повечето клиенти, които могат да си позволят добра реклама, са международни компании и няма да си търсят агенция в конкретния град,  където отварят магазин, а директно за Бг.
Радиорекламите пък никакво перо не са.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Не му прекършвайте ентусиазма на момичето  Grinning!
Присъединявам се като бивш рекламен консултант, после копирайтър, после главен мениджър в рекламна агенция, към съвета да почнеш от най- ниското ниво/ всичкото за три години/. Не хапе, доходоносно и опито-натрупващо е и така се случват нещата просто. А опита по "стълбицата" не се измерва с нищо- безценен е!
Желая ти успех и си промени скалата на желанията- ще помогне.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Много, много благодаря за линка   bouquet Струва ми се интересно, дори само като упражнение и самотестване. С нетърпение и удоволствие ще чета и надявам се, после да пиша.

Общи условия

Активация на акаунт