Хомеопатия - при тежка депресия и невроза?

  • 44 637
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3
и аз смятам, че в такива случеи антидепресантите и консултациите със специалист са жизнено важни. има хора, които сами се мъчат от години. не мога да си представя 10 години в такъв ужас. това си е вид заболяване и ако не се лекува.... всички знаем какво може да стане. Има не едно самоубийство

# 31
  • Мнения: 54
Нека всички да се радваме на живота, дори да не ни предлага конкретни поводи  Heart Eyes
Как да се радваш на живота, когато той не ти се радва на теб!? Депресията и неврозата не позволяват никаква радост, от самонадъхване може би да излезеш по-скоро от тях, но не и без чужда помощ. Аз лично упорито залагам на хомеопатията и отказвам антидепресантите, но да видим докъде ще ме докара тази моя твърдоглавост.

# 32
  • Мнения: 34
diplodon, знам за какво говориш, но то все от някъде се започва нали? Дори да е от едното пожелание  Simple Smile
Иначе човек трябва да е сам готов за промяна, насила не може да му се помогне. От друга страна (поне аз като бях в депресия) трудно се намира някой готов да помогне- в моя случай родителите ми постоянно повтаряха да се стегна и какви са били тия глупости. Предполага че не малко хора се попадат в тая ситуация? Или пък може би аз не съм била готова за промяна  Laughing Де да знам  newsm78
Впрочем днес си спирам деанксита- стискайте палци да не ми потрябва пак  Peace

# 33
  • Мнения: X
в моя случай родителите ми постоянно повтаряха да се стегна и какви са били тия глупости.
Това ми е много познато.  Rolling Eyes Хората, които не са преживели депресията смятат, че като ти дадат съвет да се стегнеш, да гледаш по-оптимистично, да излизаш повече и т.н. и оттам нататък едва ли не сам си си виновен, ако не успееш да се справиш.

Лулу Лу, успех със спирането и дано откриеш по-бързо вътрешен мир!

# 34
  • Мнения: 54
diplodon, знам за какво говориш, но то все от някъде се започва нали? Дори да е от едното пожелание  Simple Smile
Само с пожелания ако ставаше...

в моя случай родителите ми постоянно повтаряха да се стегна и какви са били тия глупости.
в моя пък ми казват че не се лекувам, защото с хомеопатия и психотерапия нямало да стане. А като питам за алтернативи извън антидепресантите се мълчи или се казва да се търси специалист, което ме вбесява. Специалист по какво!? Хомеопата и психотерапевта да не би да не са специалисти!?

# 35
  • Мнения: 34
Благодаря, Облаче хей   bouquet На теб и на diplodon успешно пътуване към себе си по пътя на психотерапията  Hug
Двете сте избрали правилния начин (поне така си мисля аз де)- а именно отстраняване на причините и опознаване на себе си  Hug
Ужасно е като си помисли човек с какви грешни нагласи живеем понякога  ooooh!
diplodon, успех с вашите   Hug

# 36
  • Мнения: 54
Двете сте избрали правилния начин (поне така си мисля аз де)- а именно отстраняване на причините и опознаване на себе си  Hug
С аватар на мъж и ясно упоменат пол съм, освен ако наистина още не съм опознал себе си Laughing

# 37
  • Мнения: 34
Извинявай   Joy  Наистина не съм обърнала внимание!

# 38
  • Мнения: 378
Извинявай   Joy  Наистина не съм обърнала внимание!
Joy Аз мисля,че просто трябва освен лекарства да се превъзпитаме,така като малките деца се учат и ние трябва да се научим да се радваме правете това което ви доставя удоволствие погледнете на нещата под друга призма огледайте се и ще видите,че всичко около вас ОБИчАТЕ!опитайте нови неща почнете да се занимавате с нещо друго което да ви доставя удоволствие Hug.До болка ми е познато стоенето и чуденето как да се избавим и как стоим и се самосъжаляваме само. TiredИ на мен ми тъпо от това време сега навън едно подтиснато,но се успокоявам,че след няколко дена ще се оправи а утре ще изведа малката да се порадва на снега Hug

# 39
  • Мнения: 71
До момента най-много от всички методи,с които пробвах да се отърва от депресията ми помогнаха :пиенето на успокоителни чайове(от бг.билки),една осъществена мечта и разговорите с психоаналитик.пожелавам ви и вие да откриете добрите начини за себе си.Успех

# 40
  • Мнения: 378
Я ми кажете кога почва да действа хомеопатията?Как сте вие?Аз от вереме на време ми става кофти,но и времето тук е ужасно не съм ходила на йога цяла седмица,надявам се барзо да се пооправи.Искам да ви питам вие като сте в депресия имате ли чуство,че сте луди малко гадно звучи,но от време на време ми минават такива мисли?

# 41
  • Мнения: 34
Искам да ви питам вие като сте в депресия имате ли чуство,че сте луди малко гадно звучи,но от време на време ми минават такива мисли?

Имала съм такива моменти, все едно се гледах отстрани, всичко изглеждаше нереално, а аз никак не можех да се държа адекватно, като че ли не можех да мисля логично или по- добре да кажа не можех да мисля  въобще Confused Тогава се чудех дали не съм луда  Tired
Знам че сега времето е лошо, но опитай да се разходиш, може това да те поразведри  Peace

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
не мога да дам конкретен съвет,но се записвам да ви чета,че напоследък взех да изпадам в разни по-депресивни състояния(вследствие на много стрес и притеснения)...

# 43
  • Мнения: 378
Искам да ви питам вие като сте в депресия имате ли чуство,че сте луди малко гадно звучи,но от време на време ми минават такива мисли?

Имала съм такива моменти, все едно се гледах отстрани, всичко изглеждаше нереално, а аз никак не можех да се държа адекватно, като че ли не можех да мисля логично или по- добре да кажа не можех да мисля  въобще Confused Тогава се чудех дали не съм луда  Tired
Знам че сега времето е лошо, но опитай да се разходиш, може това да те поразведри  Peace
Точно такова ми се случи все едно изпадам в безтегловност.

# 44
  • Мнения: 34
denigali, ще мине  Hug няма да е все така, ще видиш. от времето е- като си стои човек вкъщи и няма как- настроението пада надолу. пък и всичко минава, нали  yes (депресията е дълъг път за извървяване, но пък след нея всичко може и по- добре от преди да е Wink )

Хайде и да ни се стопля и времето и настроението   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт