СЕДМО-ОСМОКЛАСНИЦИ,но къде??? В очакване на 02.07.

  • 19 791
  • 390
  •   1
Отговори
# 360
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
white soul,  реалната ситуация е това, че вярна беше посочена В, защото това което се има предвид, че не може да съществува успоредник със страна 5 с останалите размери на страни, нооо се оказа, че 63 е също верен отговор, защото ако се има предвид друга височина на триъгълника си е съвсем верен отговор. А децата, които не са мислили, че не може да има тази страна, без да искат посочват 63 и той се оказва верен отговор по друга височина. И тази друга височина беше подсказана тук във форума.

И в случая с тази задача МОН си направи малка об-сер-ватория  Joy. Верния вариант е Г, след консулт на видни столични математици  Joy Joy Joy , но определено МОН не са имали това впредвид.

# 361
  • Мнения: 348
Благодаря, Дороти.
И все пак, след като МОН са го  оплескали от- и донемайкъде, какво зачитат за вярно - В, Г или....? Защото сега въпросът е за точките.

Да не излезе, че децата, които смятат по-добре от МОН-аджиите, ще бъдат наказани за това?

# 362
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Факт, верен отговор Г, мислещите деца прецакани с 2 точки.
В другия вариант дългия за решение поне за 5 точки.

# 363
  • Пловдив
  • Мнения: 43

моя син ми каза  уловката е, че не е казано дали двете са страни и височина или са две височини и страна.

# 364
  • Мнения: 43
Според шаблоните на МОН проверяват с верен отговор Г т.е.63.Това ми каза нашата учителка ,която е проверяваща.Масовият брой точки е между 30и40,докато миналата година бе между 40 и50.Вероятно и балът ще падне малко от този факт.

# 365
  • гр.София
  • Мнения: 465
Девойки,имаме новина!Медалът е сребърен!
Аз съм страшно доволна,Пеши се чувства виновен,защото в отборното са втори и поема персонално вината.
Цитирам"Не мога да повярвам,че четвърта задача е толкова лесна!През цялото време решението е било пред очите ми,а аз  не съм го видял".
Е,това е!Сега пак почвам да чакам резултатите по БЕЛ! Rolling Eyes
И още веднъж благодаря за подкрепата!!!

# 366
  • Мнения: 348
Поздравления, Ирина Б.!

Медалът си е медал! Браво!


Пожелавам на твоето момче да се научи да се радва на големите успехи!
Съучениците му се гордеят с него, така му кажи.
Да си пази силите и да трупа опит за следващи състезания!

  bouquet

# 367
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Ирина, поздравявам теб и детето ти искрено и съжалявам, ако съм била груба. Не знам за другите, но аз със сигурност съм изтрещяла.

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 00:00 от noshtna_ptica

# 368
Имам молба - някой , който следи отблизо сагата с 33-та зад., да напише едно резюме, защото и аз вече се обърках.
Доколкото следих, реално верният отговор е Г, а в отговорите било записано В. А после МОН се е коригирало, нали така ?
Има ли развитие на нещата, което да пропускам?
Каква е реалната ситуация - ако може в 1 -2 изречения?

baby_neutral baby_neutral baby_neutral

# 369
Простете,грешно цитирах... Embarassed


Искам да Ви попитам-като изнесат на 2-ри резултатите,на всички деца от нашия град ли ще видим или само на тези,които са подали документи в нашето"гнездо" и само оценките от изпитите ли ще са или ще има формиран бал? baby_neutral baby_neutral baby_neutral

# 370
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 bg  Ирина браво и бравооо, че имаме още три сребърни и два златни медала-

И сме българите само на една точка след първия отбор.    newsm81 newsm20


Честитоооо . Много се радвам.

Последна редакция: нд, 28 юни 2009, 22:33 от (х) Dorothy

# 371
  • Мнения: 5 741
Простете,грешно цитирах... Embarassed


Искам да Ви попитам-като изнесат на 2-ри резултатите,на всички деца от нашия град ли ще видим или само на тези,които са подали документи в нашето"гнездо" и само оценките от изпитите ли ще са или ще има формиран бал? baby_neutral baby_neutral baby_neutral
Всеки отива в "своето гнездо",където си е подал документите и си вижда оценките по БЕЛ и математика!

# 372
  • Мнения: 348
Ирина, поздравявам теб и детето ти искрено ............... Тук се пържим на друг огън, включително и майки от СМГ.
Мисля, че точно тук си му е мястото и огънят ни е един и същи, просто много широк по площ!
Всички искаме децата ни да учат и да се съревновават с близки до техните възможности и светоусещане деца. Благодарение на учителите в СМГ ( установих с приятно учудване!) на тях дори вече им е ясно, че под небето има място за всички - и дори е добре да се допълват - и тези с повече дадености по рождение, и другите ( като моето), които постигат нивото си само с труд - и всички са за уважение!
За тези 3 години са ги научили да се радват на успехите на другарите си и да ги възприемат с гордост.
Това е чудесен бонус във възпитанието, който дава един ведър поглед към живота - необходимо условие за удовлетвореност и щастие!

Още веднъж - поздравления за медалистите!

# 373
  • Мнения: 2 708
Ирина, поздравявам теб и детето ти искрено и без ирония, но дали няма някой по-подходящ форум за теб? Тук се пържим на друг огън, включително и майки от СМГ. Нашите проблеми са малко по-различни, прочети заглавието на темата и си намери подходящото място!

И от кога тази тема е само за определени хора newsm78 Много и различни хора са в очакване на резултатите и всеки си има своите мотиви за това.

От мен поздравления за детето на Ирина Simple Smile Браво, че има такива деца и майки, които са ги направили такива Simple Smile Аз лично нямам такива  успехи, затова и искрено се възхищавам на тези деца. Достойни са за уважение и определено не смятам, че техния труд и успех пречат по някакъв начин на други, които не са се трудили като тях.



п.с. уайт соул - писали сме заедно Simple Smile

# 374
  • у дома
  • Мнения: 7 152
В понеделник на интернет страницата на Министерството на образованието и науката /МОН/ кандидат-гимназистите за прием в училища след завършен седми клас ще могат да проверят резултатите си по български език и литература и по математика.

Това съобщиха от пресцентъра на МОН.

Проверката се извършва чрез въвеждане на ЕГН и входящ номер на заявлението за полагане на приемен изпит

Нямам представа откъде е информацията,,едно детенце ми я прати на скайпа ,а и нямам време да ви чета назад ако сте коментирали...Така че може ли да ми акже някой вярно ли е това за утре...

Голямо браво на детенцето на Ирина!!!И защо да не е за тук-те също очакват резултатите по БЕЛ,нали?

Общи условия

Активация на акаунт