Тестът по математика 25.06 - за сeдмокласниците - ПЕТИЦИЯ !

  • 6 424
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
Някойси - Напротив - нека да им е тежка програмата, преподавателите да изискват, да пишат и слаби оценки, да са строги НО по време на учебния процес, на не на родителски срещи да викат "ами добре е", в бележника - само шестици, а накрая да не могат да изкарат теста без яко да са блъскали в двегодишна елитна школа за подготовка. Защо тестът да не оценява реално преподаваното и наученото в училище?

Тестът трябва реално да оцени деца, дето едва скърпват тройката и деца, дето се явяват на национални олимпиади, а това не е лесно. И това няма как да стане с лесен тест. Първите 10-15 задачи се решават като бонбончета - без да се замисляш даже много много. Т.е. МОН се е погрижило да се изкара тройка. После вече идват трудни задачи за да се отсеят отличниците. Те какво са виновни, че знаят много повече от масата? Лесен тест би ги приравнил със срдняците. A децата, дето знаят по-малко нищо не губят. Няма значение дали си класиран на 50 място с четворка или с петица.

Впрочем, аз пиша съвсем принципно. Детето ми е още малко (5 за 6 клас) и е далеч от кандидатстване. Но съм си намислил един експеримент - в момента е при баба си, но утре ще направя едно домашно контролно - да реши теста колкото може. И бас държа, че няма да има проблем да изкара тройка. Ще докладвам в събота как е минало.

# 46
  • Мнения: 19 483
Браво на теб и детето ти! Съветвам те и да го пуснеш да кандидатства като стане за седми клас без допълнителна подготовка. Щом отсега решава теста за три - какво остава за след една-две години. Ми то ще вземе акъла на оценяващите ейтака, с природната си интелигентност! Ей, много гениални деца има на тоя свят боже! Мойто, признавам си, се подготвяше като едно средностатистическо дете за да изкара този изпит, ама явно не е толкоз умно значи. newsm78

# 47
Браво на теб и детето ти! Съветвам те и да го пуснеш да кандидатства като стане за седми клас без допълнителна подготовка. Щом отсега решава теста за три - какво остава за след една-две години. Ми то ще вземе акъла на оценяващите ейтака, с природната си интелигентност! Ей, много гениални деца има на тоя свят боже! Мойто, признавам си, се подготвяше като едно средностатистическо дете за да изкара този изпит, ама явно не е толкоз умно значи. newsm78
Аз съм доста заядлив по принципни въпроси, но не искам да се заяждам когато говорим конкретно за моето или твоето дете. Моля те да не го правиш и ти. Утре ще напиша какво е станало с домашния тест. Все пак имам впечатления от нивото на детето. И да, наистина мисля да не се подготвя по математика за кандидатстването. Но това няма чак толкова общо с природната интелигентност, а с подготовката в училище.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 355
Някойси, пробвай.  newsm10 Миналата година, когато синът ми беше шести клас, аз направих същия опит с теста от 2008. Предложих му да реши само задачите, които са свързани с изучавания материал за 6 клас и смея да твърдя, че се справи прилично.

# 49
  • Хасково
  • Мнения: 592
Петицията беше направена за да бъде намалена скалата на оценките !
Никъде във матерлялът не са изучавани такъв тип задачи !
Има деца който не  могат да си позволят частни уроци , където явно се решават тези задачи и това значи да провалим мечтите на децата ни,защото нямаме възможност да даваме куп пари за нещо което трябва да се изучава в училище  ?
В петицията има над 1200 хора подписа ли се и който са написали мнението си по темата, което показва че наистина на децата им е било трудно !
Седми клас е много трудна година защото не се подготвяш само за български и математика ами и за останалите предмети защото и от тях зависи балообразуващата оценка !
С този тест показаха на шестокласниците че тази година която им предстой задължително ще трябва да посещават частен учител по математика , а даже и по български !
На месец , по два пъти седмичко за частни уроци плащахме 72 лв за 8 часа месечно по математика и толкова по български език ! Еми това нормално ли е според вас ?
Нали за това ходят децата ни на училище, да получават знания а не от частни уроци !

 Peace
П.П. Всеки си решава дали да подпише или не Wink И всеки си има мнение !

# 50
  • Мнения: 139
Браво на теб и детето ти! Съветвам те и да го пуснеш да кандидатства като стане за седми клас без допълнителна подготовка. Щом отсега решава теста за три - какво остава за след една-две години. Ми то ще вземе акъла на оценяващите ейтака, с природната си интелигентност! Ей, много гениални деца има на тоя свят боже! Мойто, признавам си, се подготвяше като едно средностатистическо дете за да изкара този изпит, ама явно не е толкоз умно значи. newsm78
Голяма грешка е да си вадиш изводи от тоя изпит колко умно е детето ти. Това е просто един маратон от задачи.
След такова изпитание мисля че всяка майка трябва да каже на детето си че е умно и вярва в неговите възможности независимо от резултата. А резултатът накрая може да се окаже доста по-добър от това, което сега очаквате.

# 51
Петицията беше направена за да бъде намалена скалата на оценките !
Никъде във матерлялът не са изучавани такъв тип задачи !
Има деца който не  могат да си позволят частни уроци , където явно се решават тези задачи и това значи да провалим мечтите на децата ни,защото нямаме възможност да даваме куп пари за нещо което трябва да се изучава в училище  ?
В петицията има над 1200 хора подписа ли се и който са написали мнението си по темата, което показва че наистина на децата им е било трудно !
Седми клас е много трудна година защото не се подготвяш само за български и математика ами и за останалите предмети защото и от тях зависи балообразуващата оценка !
С този тест показаха на шестокласниците че тази година която им предстой задължително ще трябва да посещават частен учител по математика , а даже и по български !
На месец , по два пъти седмичко за частни уроци плащахме 72 лв за 8 часа месечно по математика и толкова по български език ! Еми това нормално ли е според вас ?
Нали за това ходят децата ни на училище, да получават знания а не от частни уроци !

 Peace
П.П. Всеки си решава дали да подпише или не Wink И всеки си има мнение !


Светът не е честен. И то не само у нас. Но ако задачите бяха от учебника и шестиците бяха 50% как щеше да кажеш на 9/10 от децата с шестици, че не могат да се запишат в желаното училище поради липса на бройки? По какъв по-честен начин щеше да ги класираш?
Децата ходят на училище за да овладеят общообразователния минимум. А на изпитите се иска нещо отгоре. Впрочем, откакто се помня на изпитите за ВУЗ например има поне 30% двойки. Ама никой не протестира и не иска да се направи изпитът лесен.

# 52
  • Хасково
  • Мнения: 592
Петицията беше направена за да бъде намалена скалата на оценките !
Никъде във матерлялът не са изучавани такъв тип задачи !
Има деца който не  могат да си позволят частни уроци , където явно се решават тези задачи и това значи да провалим мечтите на децата ни,защото нямаме възможност да даваме куп пари за нещо което трябва да се изучава в училище  ?
В петицията има над 1200 хора подписа ли се и който са написали мнението си по темата, което показва че наистина на децата им е било трудно !
Седми клас е много трудна година защото не се подготвяш само за български и математика ами и за останалите предмети защото и от тях зависи балообразуващата оценка !
С този тест показаха на шестокласниците че тази година която им предстой задължително ще трябва да посещават частен учител по математика , а даже и по български !
На месец , по два пъти седмичко за частни уроци плащахме 72 лв за 8 часа месечно по математика и толкова по български език ! Еми това нормално ли е според вас ?
Нали за това ходят децата ни на училище, да получават знания а не от частни уроци !

 Peace
П.П. Всеки си решава дали да подпише или не Wink И всеки си има мнение !


Светът не е честен. И то не само у нас. Но ако задачите бяха от учебника и шестиците бяха 50% как щеше да кажеш на 9/10 от децата с шестици, че не могат да се запишат в желаното училище поради липса на бройки? По какъв по-честен начин щеше да ги класираш?
Децата ходят на училище за да овладеят общообразователния минимум. А на изпитите се иска нещо отгоре. Впрочем, откакто се помня на изпитите за ВУЗ например има поне 30% двойки. Ама никой не протестира и не иска да се направи изпитът лесен.

Тази година свободните места са много повече и то повечето са в езиковите паралелки в който искат повечето деца да учат ! Но не само там Simple Smile

А деца без възможности от къде ще получат нещо отгоре освен в училище ?
Не е казано че всички трябва да имат 6-ци все пак !
Но двойки ще има много повече от минало-годишните изпити Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 1 355
Свободни места може да има повече отколкото миналата година, но желаните училища остават едни и същи всяка година.
Може да звучи грубо, извинявай, ама кой е казал, че всеки без възможности (умствени, финансови и т.н) трябва да получи нещо отгоре? Това е положението. Справедливост няма, не е имало и не я търси и в бъдеще. Успех.

# 54
  • Хасково
  • Мнения: 592
Свободни места може да има повече отколкото миналата година, но желаните училища остават едни и същи всяка година.
Може да звучи грубо, извинявай, ама кой е казал, че всеки без възможности (умствени, финансови и т.н) трябва да получи нещо отгоре? Това е положението. Справедливост няма, не е имало и не я търси и в бъдеще. Успех.

Някой си каза че "Децата ходят на училище за да овладеят общообразователния минимум. А на изпитите се иска нещо отгоре"
Следователно всяко дете трябва да ходи на частни уроци за да вземе изпита Wink
Не искам тази тема да се превръща в спор повече Simple Smile
Който иска да се подписва , а който не иска да не !
 Peace

# 55
  • Мнения: 3 200
... В петицията има над 1200 хора подписа ли се и който са написали мнението си по темата, което показва че наистина на децата им е било трудно ! ...

Ами ще има - един човек като гласува няколко пъти с няколко различни email-а...
Така може да съберете и 12 000 подписа.

... Следователно всяко дете трябва да ходи на частни уроци за да вземе изпита Wink ...

Следователно и да ходи на частни уроци, едно дете може и да не се справи, ако не полага усилия. Самото ходене на уроци не е предпоставка за вземане на изпита.
Моето дете без нито един частен урок и без да е гений изкара 5.50 миналата година. Но цяла година се скъса от решаване на задачи и тестове.

P.S. Намигващият емотикон е много на място.

# 56
  • Хасково
  • Мнения: 592
... В петицията има над 1200 хора подписа ли се и който са написали мнението си по темата, което показва че наистина на децата им е било трудно ! ...

Ами ще има - един човек като гласува няколко пъти с няколко различни email-а...
Така може да съберете и 12 000 подписа.

... Следователно всяко дете трябва да ходи на частни уроци за да вземе изпита Wink ...

Следователно и да ходи на частни уроци, едно дете може и да не се справи, ако не полага усилия. Самото ходене на уроци не е предпоставка за вземане на изпита.
Моето дете без нито един частен урок и без да е гений изкара 5.50 миналата година. Но цяла година се скъса от решаване на задачи и тестове.

P.S. Намигващият емотикон е много на място.

ЕДИН ЧОВЕК КЛАС НЕ ПРАВИ,ТАКА ЧЕ ... ВАДИ СИ ИЗВОДИ

# 57
  • Мнения: 3 200
Не ми викай, ако обичаш!!!
Истериите си показвай вкъщи.
И преглътни факта, че знанията не се наливат с банкнота, навита на фунийка.
Вади си изводи!

# 58
  • Мнения: 19 483
Наистина по-нататъшният спор е безмислен. Явно всеки остава на своето мнение - добре. Но недейте за бога тук да намесвате и сравнявате децата си. Ясно е че има различни по възможности деца, както и различни по мироглед родители. Аз подкрепих петицията, защото съм убедена. Тези които не желаят - просто да не го правят.

# 59
  • Хасково
  • Мнения: 592
Наистина по-нататъшният спор е безмислен. Явно всеки остава на своето мнение - добре. Но недейте за бога тук да намесвате и сравнявате децата си. Ясно е че има различни по възможности деца, както и различни по мироглед родители. Аз подкрепих петицията, защото съм убедена. Тези които не желаят - просто да не го правят.

Така е  Peace

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 19:38 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт