Кошмарен опит за море

  • 4 061
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
galana_s, ами защото първо нямаме баба на която да ги "връчим" и второ си мислех, че и за децата е добре да сменят малко климата. Все пак отидохме на море главно заради тях. А се мъчим да пътуваме, защото 1,5 год не съм мръднала от къщи, а и аз съм човек все пак.

# 31
  • Мнения: 325
Съжалявам за провалената ви почивка. И аз се поизплаших малко,че и на нас ни предстои пътуване до морето.
Аз мисля,че си е до дете дали ще се приспособи бързо или не.Сина ми  е на 10 години и всяка година досега е бил с нас на море,като първия път беше на 1 год. и 2 месеца. Но той си е много кротичко дете,никога не сме имали такива проблеми с него.Нооо бебата е на 7 месеца сега и много реве като не си е у дома. Та незнам и нас какво ни чака.Всъщност, ще издържа на реването,ама това с хората от съседните стаи...много тъпо. Дано следващия път да нямате такъв проблем.Пробвайте само с една нощувка някъде наблизо като за начало,пък като свикнат да пътешестват,хайде на море!

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Е точно хората в съседните стаи бяха проблема. Иначе то ясно че за 2-3 дни ще свикнат ама мога ли да държа целия хотел буден 3 дни? А като бяха на 6-7 мес между другото сме пътували и нямахме никакъм проблем. Явно сега вече повече разбират и не им е все едно къде спят. Решението може би е самостоятелна къща или поне бунгало, да не се притеснявам че тормозим хората.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 503
То не само съседните стай тормозим ,ами най-много нас и децата.Моя син пищеше истерично ,като влезе в стаята,оглеждаше се стреснат не можех да го успокоя по никакъв начин и само викаше -не искам тука.Как мога да седя и да чакам да минат два дни за да свикне, може би някой със силна психика и нерви би издържал ,но не и аз ,а то егати и почивката би било.Направо се дигнахме и в къщи.И на мен тогава много хора ми казаха -"ти си луда да се прибереш", луда, луда , ама да не ти се случва на тебе...На чужд гръб и 100 тояги са малко  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 872
Пак да питам, ако сте на гости на родителите си , не сте ги виждали си половин година, на 2100 км от дома, със самолет,  къде си отивате?

Това лято тръгваме от тук с колата, 4 дни път, 3 нощувки по хотели в Германия, Австрия и Унгария... Много е приятно да пътуваме, стига нагласата да е положителна и организацията да е на ниво  Peace

Човекът е човек, когато е на път!  travel А децата нямаме нито желание, нито възможности да ги оставяме!  family

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 503
Ако си на толкова много километри наистина няма как да се прибереш.Но все си мисля ,че е различно да си при родителите си, на спокойствие и всички удобства и да си в тясна хотелска стая и от всичките ти страни непознати хора дошли да си почиват ,а не да слушат бебешки рев с дни.Според мен в такъв случай ,ако не си много далече от дома е по -добре за всички да се прибереш.Не натрапвам мнението си,просто казвам ,че за мен това е ненужен стрес.Всеки сам си решава ,разбира се. Hug
Сега вече и ние пътуваме много ,на малкия му харесва и никога не го оставям на бабите ,въпреки ,че слава богу ги има.

# 36
  • Мнения: 2 524
А ако освен любимата играчка, с която да заспи, му застелите и неговите чаршафчета и си спи на неговата възглавничка, няма ли обстановката да е по-приятелска и приемлива ?  Wink
Само една играчка -  при първата ни почивка на една година и един месец аз носих цял сак с играчки, тези които са му най - любими.Чершафи, прибори за хранене, кърпи - всичко. Сигурно Ви е смешно, но мъкнех едни пеперуди, които в къщи висят от полюлея в спалнята ни /принципно представляват комарник, който се продава в Джъмбо/ , но преди детето да влезе в стаята, първо тях закачих. Нещо като знак - тук ги има същите пеперуди, значи е сигуно. Първия ден беше превъзбуден - дадох Долче Нанна на Бейби Кучало /Чико/ - при превъзбуда ефекта е невероятен.
Лично аз предпочитам да не съм на море с дете на 2 години , на колкото е моето сега. Избрах Хисаря - защото мога да се върна за 2 часа в София, а отделно на това за цената на хотелска стая си наех апартамент.  За мен да разполагам със собствена кухня с толкова малко дете и малко повече пространство, плюс самостоятелен санитарен възел е първостепенно.
Не одобрявам почивка за средностатистически българин в чужбина с дете. По-добре го оставете на някоя баба.

# 37
  • Мнения: 4 306
Савина, съжалявам че така е приключил  опита за почивка  Sad
Още повече ме хваща страх за това, че и ние сме намислили да ходим на море.
Моите и двамата ревят много когато сменяме обстановката. Понеже сравнително често си ходим в провинцията и първите една две нощи са шок и ужас, особено ако не  сме си ходили отдавна. Понякога една доза панадол помага, но съм съвсем сигурна дали просто не се уморяват от рев и така заспиват.
Разбирам те и ти съчувствам за стреса и неудобството, което сте преживели  Hug.

# 38
  • Мнения: 241
А ако освен любимата играчка, с която да заспи, му застелите и неговите чаршафчета и си спи на неговата възглавничка, няма ли обстановката да е по-приятелска и приемлива ?  Wink

Не одобрявам почивка за средностатистически българин в чужбина с дете. По-добре го оставете на някоя баба.

а защо не одобряваш?

сестра ми и мъжът и си пътуват с детето поне 3-4 пъти годишно и досега детето е било спокойно(е, да, ходят на места като Дубай, Италия, все му намират цаката). По-добре така щом има условия да го оправят отколкото да го оставят всеки път като тръгнат нанякъде. Освен това морето му се отразява добр ена детето, зимата имаше проблеми с дробовете и от морския климат се оправи, само че те имат къща на морето, че и бавачка, която си водеха в началото като ходеха в чужбина  newsm09
не е въпрос само на какво е 'добро', ами и на ситуация, и на възможности  Peace
другата ми сестра пък си заведе 10 месечния син в началото на месеца на Слънчев бряг за 2 седмици и не са имали особени проблеми, започвам даже да си мисля че колкото по-отрано свикнат да пътуват, толкова по-голяма е комфортната им среда

# 39
  • Мнения: 17 987
И аз имах подобни кошмари с каката, рев, разтройство, повръщане- така докато не стана на 5 г. Малката да си призная не съм я мъкнала, заради тези кошмарни спомени. Като стана на 3 г., тогава и беше сефтето. И установихме че каката няма никакви спомени, язък за мъките ми. Имаме баби, така че определено предпочетохме миналата година без малката. Освен това така имах време да обърна внимание на кака и, което ако малката е с нас е направо невъзможно. Така че всеки преценява сам за себе си.

# 40
  • Мнения: 801
Не сме имали проблем, винаги вземах антуража от леглото му с нас- спално бельо, чувалче, пижами, играчки, музикален часовник, един куфар с всичко което смятах, че за заспиването, дневния режим и ритуалите е важно. Все още ги нося, без значение къде и за колко време отиваме, старая се за него нищо да не се променя. Понякога дори от къщи тичам до детската градина, ако там си е забравил агнето с което заспива.

# 41
  • Germany
  • Мнения: 7 941
Направо съм изумена колко много от вас предпочитат да почиват без детето/децата си  Confused
По темата - винаги носим любимата играчка с нас и да чукна на дърво проблем с баткото не сме имали. Бебока ще го тестваме след 1 месец Simple Smile

# 42
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Направо съм изумена колко много от вас предпочитат да почиват без детето/децата си  Confused
По темата - винаги носим любимата играчка с нас и да чукна на дърво проблем с баткото не сме имали. Бебока ще го тестваме след 1 месец Simple Smile

Ааааа не, за мен почивката е свещено нещо, цяла година си скъсваме гъза от работа и да ми я провали един рев? Не!
Децата почнахме да ги взимаме с нас след като навършиха 2 години и проблеми не сме имали, ама никакви!
Какъв е смисъла вместо да си починем да се изтормозим? Те да реват, щото искат вкъщи, аз да рева, щото искам да си почина....

# 43
  • Germany
  • Мнения: 7 941
Ми, както писах ние за сега проблеми с баткото не сме имали, може би защото си го водим от бебе с нас и е свикнал и той и ние. Забавляваме си се много добре Simple Smile. На мен пък почивка на която през половината време тъгувам за него не ми се нрави. За 4-5 дни "да", но да идем за 10 дни на море без него не искаме и двамата с мъжа ми.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз също не си представям почивка без деца, независимо дали са малки или големи. Както не разбирам жените, които ходят без мъжете си на почивка или обратното. За мен почивката е семейно мероприятие и трябва цялото семейство да е заедно. Така съм научена. Не стига че през цялата година се виждаме за по 1-2 часа вечер ми ако и на почивка отидем отделно... Не че имам на кого да ги оставя, но и да имах не би ми минало през ума такова решение на проблема. А за любимите неща - всичко носих - и одеалца, и играчки, и възглавнички... нямаше ефект.
В общи линии ми е ясно, че е нормално и че малките деца трудно понасят промени (поне повечето от тях). Идеята на темата беше да разбера до каква възраст го има този проблем. Но явно няма правило, доколкото разбирам май при всяко дете е различно.

Общи условия

Активация на акаунт