Чашка с накрайник за 6 месечно? което не знае що е шише...

  • 4 378
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • у нас
  • Мнения: 5 725
След като почнах захранването не съм давала чаша с накрайник, ние дори шише за вода не използвахме. Първо свикнахме да държим шишето и тогава чак й дадох чаша с накрайник  Peace

# 16
  • Мнения: 3 929
Дори след като го захраних, не пиеше много вода, даже почти не пиеше. Давах му в шише с биберон, но отказваше да пие. Вероятно заради това, чи го кърмех на поискване.
Чаша с накрайник му предложих на около 1,6 год., но той повече дъвчеше накрайника, отколкото да пие. Почти не е пил от такава чашка. Премина неусетно към шишето, но директно от шишето, без биберон.
Смятам, че 6 месеца е ранна възраст за детето да пие от такава чаша.

# 17
  • Мнения: 3 638
Въобще не съм давала чаша с накрайник. Като започнах да захранвам почнах да им давам вода с обикновена чашка, само по-малка. Те и преди бяха пили от такава, когато се е налагало да ги храни таткото с изцедена кърма. Не си спомням точно кога, но доста бързо се научиха да си я държат самички и от отдавна пият без никакъв проблем всичко от обикновена чаша. Ако нямам подръка пият и направо от шише  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 11 118
Още не е пропила.
Предлагам от 5.5 месеца (с началото на захранването). Биберон никога не е опитвала, има две-три чаши и шишета с накрайници, давам и с обикновена чашка, и с лъжичка. Резултатът е 2-3 лъжички вода в устата, 20-30 вън. Предполагам, все още няма нужда от нея.

# 19
  • Мнения: 718
И ние сме с такава чаша - хубавка е и даже е BPA free. Лошото е, че детето само я дъвче, засмуква я радяко, когато е наистина много жаден. Никога не е пил от биберон и е разбираемо. Не мога почти никаква вода да му пробутам и започвам вече даже да се притеснявам леко... Tired Много повече налита да пие директно от чаша или шише, но пък често се задавя, не знам вече...освен направо от чаша да се научи друг изход не виждам.

# 20
  • Мнения: 625
Моето бебе не харесва шишета-биберони, а с чашката с накрайник се справя чудесно.
Мисля,че тя е и по-добрият вариант Peace

# 21
  • Мнения: 232
mellie, моето момиче за сега( 9 месеца вече) й се събират общо 3 пъти да е яла от биберон- акто съм излизала и съм оставяла кърма.(Таткото сподели че и трите пъти е била отвратента от биберона и само това, че е била гладна я е някяряло да яде) Laughing До 6 месеца не беше вкусвала нищо друго.
Еми взех й чаша с накрайник- ама тя не знае какво да прави с него- като почуства пластмасата в устата и пищи.
Така че пие от чаша- акто възрастен- то е едно оливане  ooooh!- ама и тя не изпива много- повечето се разлива по нея и мен. hahaha

# 22
  • София
  • Мнения: 93
Много благодаря на всички!! Ще пробвам с чаша с накрайник, но може би първоначално ще предложа малко с лъжичка, колкото да опита. Съветите ще са ми много от полза да не се отчайвам ако не стане, явно има и други "трикове" , благодаря!!

# 23
  • София
  • Мнения: 5 289
Зелено човече, да - магическите чаши на Авент са чашите с мек и твърд накрайник. Но който си има шишета на Авент, независимо каква вместимост са, си купува само накрайник и дръжки, които са универсални и стават за тях.

 Hug  bouquet Hug

# 24
  • Мнения: 718
От 1 месец пробвам да я накарам да пие поне малко вода с чаша с мек накрайник. Определено и е интересна, по-скоро си играе с нея и си чеше венците. Нормалното шише не пожела дори да го хване.

# 25
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 591
И ние от 3 дни се мъчим с чаша с мек накрайник. На шестм месеца и половина сме и започнахме със захранването, а досега бяхме на изключително кърмене без вода и шише с беберон не сме опитвали. Но днес успя да смукне около 5 мл. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт