Отговори
# 45
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Като никога съм съгласна с НикФин
Толкова е права, че няма де къде! Някои хора просто не си дават сметка къде изтичат парите им, но зависи от приоритетите. Например аз си пия домашна ракийка и бира на едро вкъщи, но основните пари си давам за почивки, скъпа козметика и качествена храна. Други предпочитат да ядат всяка вечер в кръчмето пържени картофки, да си пият биричката и ядат полу-фабрикати.

Не искам да обидя никого, но ми е странно да изплескваш 20 кинта дневно, които можеш да си спестиш, а да ревеш, че студената вода няма как да си платиш....

# 46
  • Мнения: 1 236
Аз гласувах за 500-600, но явно трябва да се уточни какво значи "нормална" издръжка? Трябва ли да включва имането на тухлен апартамент в центъра, нов автомобил, Прада, Гучи, Армани, iPhone, през ден ресторант... Щото май това се взема за "нормален" стандарт в България и се сдухваш ако не можеш да си го позволиш. Не критикувам, само питам за уточнение.   bouquet

# 47
  • София
  • Мнения: 4 051

Не искам да обидя никого, но ми е странно да изплескваш 20 кинта дневно, които можеш да си спестиш, а да ревеш, че студената вода няма как да си платиш....

Да де, но можеш да изплескваш 20лв в кръчмата, да си плащаш водата, че и парното и да не мрънкаш.  Hug И после да се появи някой, дето преди малко си е закачил цървулите зад вратата, и да ти обясни какъв цигански манталитет имаш. Ей така, по принцип.  Joy

# 48
  • Мнения: 2 908
Темата въобще не е добре формулирана,защото отново смятам,че под Бг се има предвид София,Пловдив,Варна или Бургас.  Mr. Green
Аз живея в малъг град в Бг и ни стигат без проблем по около 300-400 лв на човек месечно.  Peace

# 49
  • Мнения: 2 757
Каква е тази модна тенденция  напоследък като някой казва, че е съгласен с мен да подчертае е, че като никога  Laughing Ще каже човек, че само глупсоти говоря, пък то точно обратното  Grinning

aunt Ogg , хубаво си научила лафа за цървулите. Сега е време да се научиш да го употребяваш на място.  Laughing
Аз не съм виновна, че българите, които познавам са точно таквиа каквито описвам. За щастие има и други, но за нещастие не са много.

Рокси, каква е тази здравна застраховка, която си си направила  newsm78

# 50
  • Мнения: 24
Бебето човек ли е?  newsm78

# 51
  • Мнения: 4 300
Вай, сега се върнах да се прочета какво съм написала ooooh! Имах предвид допълнителна здравна осигуровка към частен здравен фонд. Поемат доста неща, които не с епоемат от Здравната каса, и работят с много болници, мед, центрове и лаборатории. Също така изплащат 80% от стойността на изписаните от лекар лекарства, очила ( пак след лекарско предписание) и т.н.

# 52
НикиФин, нищо по-българско няма в манталитета ни от това да се правим на каквито не сме, особено чуждестранци.Тази черта силно ме е отвращавала ,когато съм пътувала насам-натам.Ливанци, гърци,  какви ли не,. си пазят и се гордеят с идентичността си.Ние веднага да мимикираме, да се направим на каквито не сме, да се отречем от корена си, от мама и тати дори. Още Паисий го е забелязал- не ни е от вчера, а същностна българска черта е .Вземи го попрочети .И не те пратиха да четеш Бай Ганьо, а "Пази боже, сляпо да прогледа" от Алеко. Просто жалки са такива хора като теб, унижават и себе си и страната си. 
 А и аз какви изводи да си правя за датчаните ,като тримата, които познавам- двама мъже и една жена, не излизаха от кръчмите и почваха с пиячката от ранния следобед.

# 53
  • Мнения: 24
А и аз какви изводи да си правя за датчаните ,като тримата, които познавам- двама мъже и една жена, не излизаха от кръчмите и почваха с пиячката от ранния следобед.

Че са пичове!  Peace

# 54
  • Мнения: 2 908
Да,бебето е човек и си иска своето както всеки друг...  Rolling Eyes Ако имаш бебе-да не би да фотосинтезира и да ака от раждането само навън някъде-без памперси? Или не харчиш нищо за него? Що за тъп въпрос?

# 55
  • Мнения: 24
Да,бебето е човек и си иска своето както всеки друг...  Rolling Eyes Ако имаш бебе-да не би да фотосинтезира и да ака от раждането само навън някъде-без памперси? Или не харчиш нищо за него? Що за тъп въпрос?

Въпросът ми не е тъп, ако се задълбочиш малко в него. Бебето пие мляко от майка си, което еввентуално означава леко завишен порцион за майката, като разход. Сере в памперси и се маже с бадемово масло. Толкоз като разход. Фиксиран е един вид. Пък за искане, моето никога не съм го чул да иска, досега за пет месеца само едно единствено нещо е казало: "уаааааааааааааааааа"

Възрастният човек може да пие чилийско вино, да се тъпче с кралски скариди всеки ден, може да кара неприлично голяма кола, харчеща на месец нафта, колкото за отоплението на един детски интернат за цяла зима, може да ходи на почивки на Карибите....нали схващаш - няма таван за разходите.

# 56
  • Мнения: 4 916
Вай, сега се върнах да се прочета какво съм написала ooooh! Имах предвид допълнителна здравна осигуровка към частен здравен фонд. Поемат доста неща, които не с епоемат от Здравната каса, и работят с много болници, мед, центрове и лаборатории. Също така изплащат 80% от стойността на изписаните от лекар лекарства, очила ( пак след лекарско предписание) и т.н.



А застраховката ти от службата ли е или си я направи самостоятелно? Живо се интересува от втората опция.

# 57
  • Мнения: X
А и аз какви изводи да си правя за датчаните ,като тримата, които познавам- двама мъже и една жена, не излизаха от кръчмите и почваха с пиячката от ранния следобед.

Че са пичове!  Peace
Съгласна съм.Но защо според НикФин българите с подобни навици са четирикраки.

# 58
  • Мнения: 2 757
Съгласна съм.Но защо според НикФин българите с подобни навици са четирикраки.

Ами и аз не знам, би ли ме светнала. И не разбрах освен това, защо реши, че се правя на каквато не съм. Не ме познаваш изобщо. И по дефолт правиш всички родени в българия и българи по манталитет. Груба грешка. Аз никога не съм се имала за българка душа. И в БГ не ме приемат като българка, а като извънземно. Такова си бях такова си и останах. От къв зор да се правя на българка, още повече че не са ми симпатични като нация. Нямам ли право да си избера кои са ми симпатични и кои не. Още повече, че аз самата не съм им симпатична. За кво зорлям да се бутам където ме не искат. Чети си пътеписите и си живей в илюзии. Аз си имам собствен опит с българи, не ми е нужно друг да ми казва какви са и още по малко с кое да се гордея. Ама наистина ли не се усещаш че ставаш невъзможно нахална.  newsm78 Брех, тръгнала да ми казва с кое да се гордея и каква съм била. Нещо ти хлопа дъската. Че не само една дъска, а цяла ограда грома  Twisted Evil

# 59
  • Мнения: 212
Какви силни думи се сипят, какво чудо Laughing Понякога и да отричаш българското, то си проличава колко ти е присъщо точно в такива разговори Rolling Eyes Българския манталитет се откроява най-много с палене за глупости и с желание да обидиш събеседника си (особенно ако е нов в групата) Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт